הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

ארגון הליונס סוגר שנה

מאת: בן שיף writer
תאריך: 2012-07-05 13:24:44

ארגון הליונס סוגר שנה
"ארגון הליונס סוגר שנה"

ארגון הליונס נולד ב-1917 בארה"ב. כיום, יש בארגון מעל 46,000 מועדונים ב-207 מדינות וחברים בו מעל 1,350,000 איש.  לישראל, עלה הארגון לפני 52 שנה ויש בו מעל 10,000 חברים ב32 מועדונים ברחבי הארץ. ארגון הליונס עוסק בהתנדבות ללא הבדל בגזע, דת או לאום. ההנהלה מתחלפת כל שנה, גם במועדונים, גם בהנהלה הארצית וגם בעולמית. כך, ליותר אנשים יש את הזכות להשפיע ולקחת חלק רחב בנעשה בארגון.

בערד, ארגון הליונס עמוס בעשייה. הארגון קיים בעיר כבר מעל 23 שנה ומונה כיום כ-40 חברים. כל החברים משתתפים באופן פעיל ושוטף בעשייה, בפרויקטים ובפעילויות. כל שנה הארגון מגדיל את שורותיו לאלה המעוניינים להצטרף והשנה אף הצטרפו מספר חברים חדשים.

מטרותיו של הארגון מתפרסות מלקחת חלק פעיל בחיי הקהילה ועד הגשת עזרה לנזקקים. בליונס חשוב לאחד את חבריו בקשרי ידידות, חברות והבנה הדדית ולטפח את רוח ההתנדבות בעיר בשם תרומה לקהילה.

בערד יש לליונס פרויקטים רבים, נקודתיים ורב שנתיים הממשיכים לאורך כל השנה. הארגון תורם ציוד חיוני לכמה ארגונים, כמו הציוד הרפואי יקר הערך שנתרם השנה לחדר מיון קידמי בעיר ומאוד חיוני להצלת חיים. הליונס מקיימים מבצע התרמות דם מספר פעמים בשנה ואוספים משקפיים משומשים לנזקקים. כמו כן, בארגון משתתפים בתחרות פוסטר השלום של ילדים המציירים שלום, פרויקט זה הוא עולמי והוא חלק מחוג ציור לילדים כישרוניים הממומן ע"י הליונס. גם ציורים של גיל הזהב מקבלים מקום של כבוד בארגון והם נשלחים לתחרויות ארציות כאלה ואחרות. ארגונים רבים בעיר נתמכים ונעזרים במתנדבי הליונס, ארגונים כמו מועדון אנוש ובית גיל-עד, שם נערכה השנה חגיגת פורים ותחרות תחפושות מוצלחת ביותר. בראש השנה ובחנוכה, חגגו מועדון הליונס עם מועדון קרן אור ועם חברים של הקהילה הנגישה במסיבת "תפוח בדבש" ובהדלקת נרות. בשני האירועים האלה השתתפו ראש העיר טלי פלוסקוב, סגניה ואפילו הנציג של מועדון הליונס הארצי. האירוע השנתי להתרמה כלל בתוכו ערב ברזילאי שהיה מוצלח מאוד, במסגרת הערב הגיעה להקה ברזילאית ותרמה במוזיקה טובה ובאווירה טובה ל-200 החוגגים שהגיעו למסיבה. המשתתפים רקדו ונהנו והאווירה הייתה יוצאת מין הכלל. בטו בשבט, תרם המועדון עצים רבים ונטע אותם בשיתוף קק"ל ביער יתיר.

סיסמת ליונס הבינלאומי "לשירות אנו" מיושמת בעולם כולו ואף בישראל, בפעולה למען הקהילה מתוך התנדבות וללא שכר.