הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

מרכז גישור ודיאלוג בקהילה יוקם בערד

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
תאריך: 2012-06-24 10:17:58

מרכז גישור ודיאלוג בקהילה יוקם בערד
"מרכז גישור ודיאלוג בקהילה יוקם בערד"

המחלקה לשירותים חברתיים במסגרת עבודה קהילתית בעיריית ערד, מקדמת הקמת מרכז גישור ודיאלוג בקהילה. המרכז יוקם בליווי משרד הרווחה והשירותים החברתיים ותכנית גישורים, שותפים לתוכנית מחלקת החינוך, המוקד העירוני, המועצה הדתית, יחידת הנוער במתנ"ס, יחידת ההתנדבות, מצילה, השיטור הקהילתי במשטרת ישראל, מרכז הצעירים, תרבות הדיור, הגרעין התורני ותושבים מהקהילה.

גישור ודיאלוג בקהילה הינם שירותים עירוניים, חברתיים, מקצועיים הפועלים בתוך הקהילה, למענה ובשיתוף מלא עמה. מאפייני המרכזים משתנים בהתאם לאופי הרשות, המשאבים והשלב בו הם נמצאים. המרכזים משלבים בין מתן שירותים ליישוב סכסוכים, הפעלה ופיתוח של מגוון תכניות לעידוד הדיאלוג, הסבלנות והלכידות הקהילתית לאורך זמן. המרכזים יוזמים ומקיימים מגוון פעילויות שמטרתן להביא לשינוי רחב בהתייחסות הקהילה, לסוגיות שעל סדר היום ואופן הטיפול בהן. פעילות המרכזים מבוססת ברובה על מתנדבים ופעילים המייצגים את מגוון הזהויות בקהילה. הארגון הינו ציבורי, פועל בקהילה ומלווה על ידי ועדת היגוי עירונית רחבה.

המרכז יציע שירות לפתרון סכסוכים בהסכמה, מקצועי, מהיר, יעיל, זמין וזול המבוסס על וולונטריות של המשתתפים תוך הקפדה על כללי האתיקה. ייזום ויוביל תכניות להטמעה וחינוך בתחום הגישור והדיאלוג בקהילה.

כיום הסכסוכים בעיר נפתרים בעזרת בתי המשפט ובאמצעות פנייה למשטרת ישראל. מגוון זהויות וקהילות יוצר אתגרים בין תרבותיים ולעיתים קרובות קרקע פורייה למתחים. מה שמגביר את הסיכוי לסכסוכים ביניהם. מרכז הגישור יהווה מקום לדיאלוג פתוח וקשר בין תושבים בקהילה.

טלי פלוסקוב, ראש העיר, נתנה את ברכת הדרך ואמרה: "כבוגרת קורס גישור, אני מברכת על פתיחת מרכז גישור בערד ומקווה כי הגוף החדש יהווה מקום לשינוי חברתי, יאפשר מקום של הרמוניה ושיתוף בין התושבים". סגן ראש העיר, משה קווס שנכח בוועדת ההיגוי הראשונה הביע אף הוא את תמיכתו והדגיש את חשיבות המרכז בערד .

תושבים שעברו קורס גישור ומעוניינים להשתלב בפעילות המרכז או לקבל פרטים נוספים מוזמנים ליצור קשר עם אילנה נירנברג – עובדת סוציאלית קהילתית במחלקה לשירותים חברתיים בעיריית ערד – 08-9951614 או למייל ilana_n@arad.muni.il