הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

ערד גאה ברקדנים והכמות גדלה

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
תאריך: 2012-06-21 09:53:59

ערד גאה ברקדנים והכמות גדלה
"ערד גאה ברקדנים והכמות גדלה"

ביום רביעי 13.6.12 מאות רקדנים הופיעו ונתנו הזדמנות לתושבי ערד ליהנות משני מופעים עשירים, מגוונים ונפלאים. היה מרשים לראות את התלהבות אנשי ערד בתחום

הריקוד וליהנות מפרי עבודתם של חוגי המתנ"ס שכל שנה ושנה מעלים את רמתם.

שני מופעים התרחשו ביום אחד כי פשוט לא היה אפשרי להכניס את כולם במופע אחד – לא רקדנים ולא קהל.  פעמיים אנשי ערד מילאו את האולם עד אפס מקום.  בשעה 18.00 היה מופע של ילדים קטנים וצעירים ובשעה 20.00 מופע של נוער, מבוגרים ומתקדמים.  המופעים נתנו מבט פנימה להשקעה המתמדת שיש בעיר ערד בתחום הריקודים ובכמה הילדים והמשפחות נהנים ותומכים בתחום. 

במופע הראשון היו 19 ריקודים של ילדים צעירים מגיל שלוש ומעלה כולם בתלבושות מרהיבות, בקצבים וסגנונות שונים. ההשקעה הרבה של המדריכים משך כל השנה הייתה מורגשת ברקדנים הצעירים שקיבלו את טעמם הראשון של עולם הריקוד. האירוע נפתח עם קבוצת קטן-קטנים של ניצן רייס שפעם הראשונה דרכו על במה עם עידוד מלא של קהל תומך. בהמשך היה מבחר של רעיונות ודמויות מהארנבות החמודים עם גזר ענק של אוקסנה פבלוב ומקרנה והריקודים הלטיניים של פטריס פרז.

בשעה 20.00 ראינו רמה אחרת – רמת הבוגרים שמופיעים להנאתנו כבר שנים רבות וכל פעם מפתיעים אותנו מחדש. ריקודים סלוניים של הקבוצה של פטריס פרז עם אלופי ישראל אנאבל פרז ואיליה מיאסניק וסגני אלופים אלה וסרגי דניסוב, רקדו מבחר ריקודים מהרפרטואר שלהם: מהג'ייב שפתח את הערב בסגנון קאובוי ועד הפלמנקו הריקוד שסגר את הערב, ריקוד ספרדי עם גלימות ומניפות וכמובן גם ריקוד קלאסי, ריקוד הוואלסים עם נשים כולם בשמלות סלונים במסיבת מסכות וגברים מולם באלגנטיות מושלמת. בין הריקודים הללו היה ריקוד בלט מודרני של להקת SURPRISE  בתלבושות אפריקניות, וריקוד מסורתי הומוריסטי של להקת הבוגרים "למה לא" של אוקסנה וויטלי פבלוב. גם התעמלות קרקע מרשים ביותר עם קבוצה גדולה בהדרכת מרינה פרנקלך, ושירה של  סטודיו ג'אז ווקאלי בהדרכת ליליה לובקוב. בנוסף ריקודים של הפרויקט ערד רוקדת ושרה בניהול ברי ללוש עם המורים ומדריכים שמלמדים כולם בסגנון שונה: היפ הופ של חננאל דיקסון, מחול עכשווי של שני שילוח, ג'אז מודרני של נטאלי באואר, ילדי ערד ואפרוחי ערד של שירלי מור ונינה מוניץ, ולהקה ייצוגית של ניר כהן.

הערב היה ערב תרבותי עם מוסיקה בכל הסגנונות מהקלאסיקה ועד הראפ, עם סגנונות ריקוד בהתאם. הרמה הייתה מאד גבוה והייתה פרי עבודתם של כל המורים והמדריכים של מתנ"ס ערד. אנחנו גרים בעיר קטנה רחוק מהמרכז אבל בתחום הריקוד אנו מפותחים ביותר והתוצאות מראות עד כמה יש רצון להשקיע בצעירים שלנו. 

הערב הופק על ידי דורה גוריביץ עם תאורה, הגברה ותפאורה של מחלקת אחזקה ומשק, מתנ"ס ערד.