הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

ישראל לא יכולה ולא צריכה לקלוט פליטים מסתננים מאפריקה

מאת: אורי ניר writer
תאריך: 2012-06-14 12:13:17

ישראל לא יכולה ולא צריכה לקלוט פליטים מסתננים מאפריקה
"ישראל לא יכולה ולא צריכה לקלוט פליטים מסתננים מאפריקה "

לדעתי ישראל הקטנה והמסוכסכת עם שכניה בגבולות מצד אחד ועם תושביה השונים דמוגרפית ותרבותית מבפנים - לא יכולה פיזית וחברתית-מנטלית לקלוט יותר אוכלוסיות שונות ולא יהודיות וזה מכמה סיבות עיקריות:

1. ישראל צריכה לדאוג בעיקר לעם היהודי, זה היושב בציון וזה המפוזר עדיין בגלויות השונות, כשהמצבים משתנים בעולם כל הזמן.

2. יש לנו בישראל סכסוך מתמשך עם שכנינו הערבים פלסטינים מעל 120 שנה, שלא נראה שהולך להיפתר אלא להפך ולפחות להם אנו כן חייבים לחפש פתרונות, כי הם שותפים שלנו על אותה ארץ במשך מאות השנים האחרונות.

3. ישראל מסוכסכת גם עם עמים ערבים ומוסלמים אחרים, שכנים קרובים ויותר רחוקים, שגם איתם לא נראה פתרון בינתיים.

4. ישראל קלטה ב-30 שנים האחרונות מעל מליון עולים חדשים הן מחבר העמים הסובייטי והן מאתיופיה שברובם נראה שכן מתחברים לחברה ולתרבות הישראלית אבל בחלקם עדיין לא מתחברים.

5. ישראל קולטת כל הזמן עובדים זרים "מאושרים" ושלא מאושרים (באישור או בלי אישור), אבל לצורכי הכלכלה והחברה האמיתיים של ישראל כמו חקלאות, בנין, סיעוד וכ"א (תאילנדים, פיליפינים, רומנים וכו') כך שיש לישראל ולישראלים מעל לראש בעיות של זרים. בנוסף לכל אלה אנו רואים שיש בעיות פשיעה קשות עם האפריקאים בהבדל מהאחרים בנושאי שכרות, אלימות, אונס וכד', כך שהם לא מתאימים לנו בכלל תרבותית. על כן אני מצדיק את שר הפנים אלי ישי ב-100% ויותר בדרישתו לכלוא את המסתננים האפריקאים למיניהם, לברר כל אחד מה מוצאו, מניעי בואו וקורותיו ולפי זה להתחיל להחזיר אותם לארצותיהם או לארצות שכנות להם, שיכולות לקלוט אותם, עם עזרה כספית מסוימת וכד'... ובכלל הפליטים האפריקאים למיניהם זו בעיה אפריקאית בלבד, וזו לא בעיה של מדינת ישראל בכלל. להזכירכם כשמנחם בגין קלט בזמנו את האנייה עם 300 הפליטים הוייטנאמים זה היה מחווה חד פעמית שלא הרגשנו בהם בכלל, יש להניח שאם היו בדרך עוד 10 אניות כאלו זו כבר הייתה בעיה אחרת והסיפור היה נעצר. ולראייה נוספת ראו מה קורה היום במדינות כמו אנגליה, צרפת, גרמניה, הולנד ודנמרק עם מהגרים מאסיה ומאפריקה שמתחילים להיות רוב בשכונות מסוימות ושונים מהם תרבותית וגזעית.

6. ולגבי הטענה המוסרית\צדקנית שישראל חייבת לעולם בגלל מה שקרה ליהודים בעבר, נהפוך הוא, לדעתי - ישראל חייבת לשמור קודם על האינטרס שלה ושל העם היהודי.