הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

לראשונה בישראל: הרדיו הבדואי הראשון  

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
תאריך: 2012-05-31 10:48:37

לראשונה בישראל: הרדיו הבדואי הראשון  
"לראשונה בישראל: הרדיו הבדואי הראשון  "

בשעה טובה נחנך הרדיו החינוכי הראשון במגזר הבדואי בבית הספר הרב תחומי עמל אלפארוק בכסייפה. המיזם הינו פרי שיתוף פעולה בין רשת התיכונים "עמל", משרד החינוך, קול ישראל ומשרד התקשורת, שראו צורך בהקמת רדיו של המגזר ולמען המגזר, שעד כה לא נשמע קולו במפת התקשורת הישראלית. הרעיון החל להתפתח לאחר שהמפקח על לימודי התקשורת במשרד החינוך, יוסי בר דוד, התפעל מרמתה של מגמת התקשורת בבית הספר. רשת "עמל" מיד החלה בתכנון האולפן ואספקת הציוד הטכני המשוכלל  ועד אז, נהגו התלמידים לנסוע עד לבית הספר "אשל הנשיא" ולשדר משם. כעת, לאחר שנה של עבודה, נחנך האולפן המקצועי הראשון במגזר הבדואי.

רדיו כסייפה-אלפארוק  106 FM ישדר במתכונתו הראשונית רצועה ביום  בין השעות 14:00-15:00, ע"י תלמידים עבור תלמידים מהמגזר הבדואי והיהודי. השידור יתקיים ב-3 שפות: ערבית, עברית ואנגלית. לאחר מכן יימשך השידור שעתיים ביום, בדגש על ענייני הנוער ומוסיקה פופולרית. הרדיו ישדר גם בשפה העברית כמהלך חינוכי לקירוב תרבותי בין בני הנוער היהודים והבדואים שלומדים בקבוצת "עמל" ובתיכונים נוספים באזור וכן לקרב את בני הנוער בפריפריה אל תחום הרדיו והתקשורת בכלל. 106 הינו תדר המוכר לתחנות רדיו חינוכיות, שמשדרות מבתי ספר, מרכזי תקשורת, מכללות ואוניברסיטאות ברחבי הארץ.

מנכ"ל קבוצת "עמל" עו"ד רוית דום: "קבוצת עמל היא הראשונה ששמה לה למטרה לקדם את הכישרונות מתוך המגזר הבדואי כדי שלצד עיתונאים יהודים מהשורה הראשונה נוכל להצמיח ולטפח גם עיתונאים מהמגזר הבדואי. לכן, אנו גאים לפתוח את שידורי אולפן הרדיו הראשון של קול ישראל בכסייפה. אני בטוחה שגלי הרדיו יישאו את הבשורה הזו למרחוק ובעקבות הקמת אולפן זה, יקומו אולפני רדיו נוספים במגזר הבדואי. לא בכדי הוחלט להקים את אולפן הרדיו דווקא בבית הספר הרב תחומי אלפארוק כסייפה השייך לקבוצת עמל. ביה"ס נמצא מתאים לכך בזכות הרמה הגבוהה של תלמידי מגמת התקשורת. יישר כוח למנחי המגמה ולמפקח המגמה מר יוסי בר דוד מטעם משרד החינוך ולקול ישראל, על כך שזיהו את הפוטנציאל הטמון בתלמידים והעלו את ההצעה לקדם ולפתח את המגמה בבית הספר על ידי הקמת אולפן רדיו וכמובן למנהל בית הספר מר עודה אלעמור שדאג לדחוף ולקדם את הקמת האולפן תוך שהדביק בהתלהבותו את כל מי שמעורב בכך" .

מנהלת מחוז הדרום במשרד החינוך, עמירה חיים: "זהו יום חג לביה"ס, לישוב כסייפה ולמגזר הבדואי כולו. כמו כל חלום, הרעיון נרקם בקטן והפך למציאות תוך זמן קצר. מנהל בית הספר הגה את הרעיון והחליט להגביה את החלום. הוא הציב יעד ומשרד החינוך, כמו גם רשת עמל, קול ישראל והרשות המקומית נתרמו לסייע במימוש הרעיון. זוהי מגמה יוקרתית ברמה גבוהה מאד. קיים כאן פוטנציאל אדיר להעצמת התלמידים - זה יפתח להם צוהר לעולם התעסוקה ולעולם הידע הרחב. למגמת התקשורת עוצמה חינוכית רבה ויכולת השפעה שבכוחה להדהד למרחקים".