הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

אנימיקס 2012

מאת: בן שיף writer
תאריך: 2012-05-31 10:42:20

אנימיקס 2012
"אנימיקס 2012"

השנה, בפעם השנייה, התקיים הפסטיבל לאנימציה קומיקס וקריקטורה בערד ובמועצה האזורית תמר. האירוע שמאורגן על ידי עיריית ערד ומועצת תמר נתמך גם השנה על ידי קרן מיראז ובבסיסו עמד הכנס הראשון של אק"י איגוד הקריקטוריסטים והקומיקסאים בישראל. ארגון אק"י חגג השנה 20 להיווסדו. לערד הגיעו כ-40 קריקטוריסטים, מהבכירים בתחום. הם קיימו כנס מקצועי שהיה פתוח לקהל ואכן משך קהל רב לאותם אירועים שהתקיימו. למשל, 'עשר אצבעות', היה מפגש מרתק עם יוצרים כאשר עשרה קריקטוריסטים סיפרו בשבע דקות כל אחד על העשייה ועל היצירה שלו. אירוע נוסף שהתקיים במסגרת הכנס עסק בקריקטורות מצונזרות על ידי העורכים. 'הבל נייר ומספריים', היה מרתק ביותר, שלמה כהן, מאייר של עיתון "ישראל היום" סיפר על העבודות שלו שצונזרו לאורך שנות עבודתו ואת הסיבות לכך. אמני הקריקטורה והקומיקס הישראלים הם יוצרים מזן ייחודי, הם מונים כמה עשרות בלבד. במהלך ימי הפסטיבל, סיירו משתתפי הכנס במדבר בליוויו של גילי סופר, ביקרו במוזיאון הזכוכית אצל גדעון פרידמן וציירו קיר גרפיטי מרהיב בכניסה למתנ"ס. באירוע הפתיחה של הפסטיבל ג׳קי גקסון, המאייר של "הפינה השבועית לילד" מידיעות אחרונות אף זכה ב-'מדליית ערד' מראש העיר טלי פלוסקוב לכבוד יובל שנים לעבודתו ויובל לעיר ערד. את אירוע הפתיחה הנחה אסף אשתר. הגיעו לברך דב ליטבינוף, ראש המועצה האזורית תמר ונעמה דהן, יו"ר קרן מיראז' שתמכו באירוע. באירוע הפתיחה הופיעו הרכבי שירה מעין גדי - חבורת הזמר עין גדי וטריו תמר (בניהולו המוסיקלי של גדעון אפרתי, מקהלת ערד (בניהולו המוסיקלי של רונן בן דוד) ולהקת הזמר פיטנגו מערד (בניהולו המוסיקלי של דיויד ולדמן); הם ביצעו שירים בליווי סרטוני אנימציה שהוכנו במיוחד לכבוד האירוע בבימויו ועריכתו של דודו שליטא.

לפתיחת התערוכה רעיות ראש הממשלה הגיע קהל רב אשר זכה להסברים מקיפים מפי ד"ר אילן בן עמי היועץ של התערוכה. ראש העיר בירכה את היוזמים והמבצעים והוסיפה כי היא מקווה שבעוד מספר שנים ניתן יהיה להציג תערוכה של בני הזוג של ראשות הממשלה.

האירוע, החיפושיות של דני רובס, היה מלא עד אפס מקום. זאת הייתה חוויה מדהימה שבמהלכה הוקרנו סרטי האנימציה שנעשו לפני שנים על הביטלס ובשביל הביטלס ולשמוע את רובס משלב שירה, נגינה וסיפורים עסיסיים על מאחורי הקלעים של הסרטים ושל הלהקה.

עוד אירוע משמעותי שהתקיים בספריה היה "תוצרת הארץ". באירוע, שני אנימטורים בני ערד אנה קונצמן ודרור שפץ סיפרו על עבודתם והוקרנו במהלך האירוע חלקים מהסרטים שהם הכינו. אכן גאווה מקומית.

המפגש עם יהודה אטלס היה הצלחה גדולה אצל ילדים ומבוגרים שעדיין זוכרים את דוקטור סוס ואוהבים אותו.

בבקרים, ילדי ערד מכיתות א' ועד כיתות ז', ביקרו בסדנאות ואירועי אנימציה שהוכנו במיוחד עבורם. בין היתר בהשתתפות יובל שפי מערד, נגן טובה ששיתף פעולה עם ברכה שליט במופע אנימציה משולב במוסיקה. עוד הרבה מופעים, סרטים וסדנאות התקיימו במהלך שלושת ימי הפסטיבל וכאן מרינה גלייזר, מנהלת מחלקת אירועים וקליטת עלייה: "אני רוצה להודות לכל השותפים שיזמו ועזרו לקיום הפסטיבל. תודה גדולה לעובדי מחלקת הרכש והחינוך של עיריית ערד, לעובדי המתנ"ס, הספריה העירונית ותודה מיוחדת לאלימלך (ממה) מור על העשייה, ולכל אלו שעזרו להפוך חלום למציאות. זאת משימה לא פשוטה לקיים תרבות בארץ ואפילו משימה עוד יותר מאתגרת לקיים תרבות בפריפריה. אני רוצה להודות לראש העיר טלי פלוסקוב שמאפשרת, מעודדת, תומכת ומאמינה בעשייה הזאת בלב שלם".

יו"ר אק"י, דורית מיה גור, שלחה מכתב לגלייזר עם סיום הפסטיבל בו היא מודה לה, לראש העיר ולעיר ערד על האירוח החם. במכתב היא מציינת את כל מכתבי התודה שהיא קיבלה מחברי אק"י ואיך כולם מצפים לחזור לערד גם בשנה הבאה.