הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

טקס המעבר מילדות לבגרות

מאת: צוות בית הספר writer
תאריך: 2012-05-24 11:58:28

טקס המעבר מילדות לבגרות
"טקס המעבר מילדות לבגרות"

ביום חמישי כ"ה באייר ה-17.5.12 חגגו תלמידי שכבה ז' של תיכון אורט את החגיגה המסורתית של בני ובנות המצווה במצדה.

בבוקרו של יום רביעי קיבלו התלמידים חולצות עם הדפס של מתן תורה המבטא את משמעות היום, החולצות תרומת משפחת מימון לזכרו של דוד מימון ראש המשפחה, המלווה את הטקס המיוחד הזה בעקביות שנים רבות, בטקס גם נשאה דברים לזכרו נציגת המשפחה הגב' קלרה מימון.

האירוע החל בקבלת תלמידי השכבה שירדו משני צידי האמפי במצדה במופע דגלנות בליווי מוזיקה. בטקס אותו הכינו תלמידי השכבה בליווי המחנכות ורכז השכבה גינאדי גולוב, ובסיועם של ברי ללוש מנהלת "ערד רוקדת ושרה" והכוריאוגרף ניר כהן. הטקס עסק בנושא פריצת העיר והגבורה בהקשר של מצדה ויום ירושלים, שחל בסמיכות, כשהתלמידים מאחלים לעצמם כי ידעו להתמודד בגבורה עם הניסיונות שיזמנו להם החיים. במהלך הטקס נשאו דברים מנהל בית הספר גרגורי פוזניאנסקי, מנהלת מחלקת החינוך רחלי אברמזון, ומנהלת החטיבה הצעירה רינת ביטון, כשכולם מציינים בדבריהם את משמעות השלב החשוב בחייהם, מעבר מילדות לבגרות ומאחלים להם הצלחה בהמשך הדרך, מקסים אוקנין, סגן וממלא מקום ראש העיר ייצג את עיריית ערד בברכותיו לתלמידים. גם טל צחי בירך בירכת אב את הילדים.

עם סיום הטקס צפו כולם במופע האור קולי ומיד אחר כך הוזמנו לכיבוד קל של קפה ועוגה.

לקראת זריחה החלו ההורים בטיפוס על הסוללה אל המצדה ואחריהם בני המצווה עטופים בטליתות, מתנת המועצה הדתית. ההורים שהגיעו ראשונים קבלו את ילדיהם על ההר בהתרגשות רבה.

הורים רבים הביעו את התרגשותם בדמעות, בקהל הורים רבים שזהו בנם הראשון שהגיע לגיל מצוות, פגשנו את רויטל ויצמן שחבקה את בנה רז בדמעות שפרצו בספונטניות ובשטף.

על ההר החלו הבנים בהנחת תפילין, כשרבנים מהגרעין התורני בעיר ובחורים מישיבת חב"ד בקרית גת עוברים ביניהם ומסייעים להם בהנחת התפילין כהלכתה. הבנות "עטפו" את הבנים במעגל חיצוני והוסיפו לאווירה החגיגית בתפילה ובשירה.

את הטקס הנחו בטוב טעם רבני העיר, הרב אלבו והרב מנדלסון, כשהם מלהיבים ומשלהבים את הילדים. במהלך התפילות- ליווה התלמיד רום עובדיה את הרב אלבו בשירת "אנא בכוח" והתלמיד יואב בן אליהו הוזמן לקריאת התורה, כשקריאתו הרהוטה והמתנגנת ריגשה את הקהל. כמו כן, בנות השכבה קיבלוקבלו פמוט מתנה מהמועצה הדתית.בתום הטקס הרקידו בחורי הישיבה את בני המצווה ואף הרימו אותם על כתפיהם.

לטקס קדמה הכנה רבה של התלמידים בכיתות ע"י הרבנים הרב אלבו, הרב מנדלסון ורבנים מהגרעין התורני דוד שרם, אברהם מלמד, יעקב ג'ורנו, שיאון כרבי וע"י בנות השירות הלאומי, מטעם הגרעין התורני, שהעבירו לבנות תכנים בנושא זהות העם היהודי.

התלמידים מספרים על האירוע:

התלמידה יעל שוב עמר סיפרה, "הייתה חוויה מדהימה, לילה, הופעה, זריחה, אור, תפילה וגיבוש. כל זה השאיר טעם של פעם בחיים עם טעם של עוד". ואילו אסיף פרץ שיתף: "הטיפוס על המצדה כולם ביחד היה מאתגר, כאשר הגענו לפסגה ונפגשנו עם ההורים התרגשתי מאד, כולנו עברנו דרך השער וההורים שרים וזורקים עלינו סוכריות, אחרינו הרבנים עם ספר התורה, הרגשתי מול ארון הקודש בבית הכנסת, וכל זאת על רקע השמש העולה מן הים ולדעת שאבא ואמא איתי על ההר. חווית ילדות מדהימה שלא תשכח לעולם".

ביום הטקס עלו למצדה כבר משעות הצהריים צוות חלוץ להכנות בשטח בראשותו של דוד עוז, ולרי, המורה נריה ותלמידים משכבה ט' שבלעדיהם המקום לא היה מאורגן בשלמות שתרמה להצלחת הטקס.

זאת ההזדמנות להודות לכל העוסקים בפרויקט אדיר זה: צוות הנהלה, צוות מנהלה, רבנים, מחנכים הורים והתלמידים המקסימים.