הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

כנס מוסיקלי בביה"ס לבאות

מאת: ויקטוריה לטבינצב writer
תאריך: 2012-05-24 11:53:54

כנס מוסיקלי בביה"ס לבאות
"כנס מוסיקלי בביה"ס לבאות"

אנו, ילדי ביה"ס חלמיש אוסנת, ליאור, אור וויקטוריה הוזמנו לסקר את הכנס המוסיקלי שנערך בביה"ס לבאות.כשהגענו לאולם הספורט, הופתענו  לראות כלי נגינה רבים:

צ'לו, דרבוקות, חליליות, חצוצרות, סקספונים, כינורות, פסנתר ועוד..

תלמידים צעירים (שחלקם אפילו יותר צעירים מאתנו ) ניגנו וריגשואותנו בהופעה מוסיקלית מרתקת.מורים מוכשרים הצטרפו אל המנגנים הצעירים וליוו אותם בנגינה.

מקהלת ביה"ס לבאות ריגשה את הקהל כאשר שרה משירי נעמי שמר.באירוע לקחו חלק שני בתי ספר נוספים: בית ספר "אחווה" ובית ספר "נווה עמרם" מדימונה.

לאחר המופע נערכו סדנאות מוסיקליות וכל קבוצה הופעלה בדרך חווייתית וסוחפת.

אורחים רבים נוספים השתתפו באירוע ונראה כי כולם הבחינו בכישרונם הבולט של התלמידים שסיפקו הנאה מרובה  לכל המשתתפים.

ברכה אורנן, מנהלת ביה"ס לבאות אמרה: "המפגש של ההרכבים המוסיקליים בין בתי הספר השונים הוא תרומה להבעה של היצירתיות וההבעה המוסיקלית של עבודת הילדים הקשה לאורך כל השנה.כבית ספר שחרט על דגלו את הייחודיות של בית ספר מנגן ושר, מפגשים אלו יחד עם סדנאות האומן תורמים מאד להרחבת הידע והגברת המוטיבציה להמשיך וללמוד את תחום המוסיקה. במסגרת כנס ההרכבים המוסיקלי הילדים נחשפו לאמצעים שונים כמו: דליים, דרבוקות וכלי נגינה שהילדים אינם חשופים אליהם ביום יום. מראה מרגש היה לצפות בילדים כשהם יושבים במשך שעה ורבע מרותקים ושקטים מבלי לזוז מהכיסאות ומאזינים בצורה תרבותית ומכובדת למופע. התנהגות זו מקנה כלים תרבותיים חברתיים שלא יסולעו מפז".

לסיכום, היה יום מרגש, חוויתי ותרבותי, אני תקווה שירבו מפגשים נוספים לאורך כל השנה עם בתי ספר נוספים לנגינה משותפת ברמה עירונית, מחוזית ואולי גם ארצית.