הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

פסטיבל אנימיקס ה-2 לאנימציה קומיקס וקריקטורה

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
תאריך: 2012-05-17 11:57:55

פסטיבל אנימיקס ה-2 לאנימציה קומיקס וקריקטורה
"פסטיבל אנימיקס ה-2 לאנימציה קומיקס וקריקטורה"

בהמשך להצלחה בשנה שעברה, פסטיבל אנימיקס לאנימציה, קומיקס וקריקטורה הוסב למסורת וייתקיים ב-23.5 עד ה-25.5. פסטיבל "אנימקס ערד-תמר" יתקיים זו השנה השנייה במתחם מוזיאון ומתנ"ס ערד ובמועצה האזורית תמר, יתפרש על פני 3 ימים ויכלול מגוון ענק של אירועים: מופעי מוזיקה בשילוב אנימציה, סרטים, סדנאות קומיקס, מפגשי אמן, תערוכות בהצגת בכורה ועוד. האירוע הינו פרי שיתוף פעולה של עיריית ערד, מועצה אזורית תמר, קרן מיראז' (הקרן הפילנתרופית לפיתוח הנגב), משרד התרבות והספורט והמשרד לקליטת העלייה. במוקד הפסטיבל השנה יהיה כנס הקריקטוריסטים הראשון בישראל, שייערך בשיתוף עם איגוד אמני הקריקטורה בישראל (אק"י). אל הכנס צפויים להגיע מיטב היוצרים הבכירים בישראל בהם: מישל קישקה, נעם נדב, מושיק לין, עמוס אלנבוגן, אורי פינק, אמיתי סנדי, נוסקו, אילנה זפרן, צחי פרבר, נמרוד רשף ועוד רבים וטובים. גולת הכותרת של הכנס יהיה מושב מיוחד בשם "הבל, נייר ומספריים", שיעסוק בצינזור קריקטורות בעיתונות הישראלית, בשנים האחרונות. מי מצנזר? באילו עיתונים? מאילו שיקולים? ועוד. דיון בהנחיית המאייר שלמה כהן, בליווי דוגמאות מפתיעות רבות. את הכנס תלווה התערוכה "שנות ה-20", המסכמת את שני העשורים האחרונים של הקריקטוריסטים ואמני הקומיקס בישראל. המופע המרכזי של השנה שייפתח את אירועי הפסטיבל - "מיתר מצויר במדבר" ייוחד להרכבים המוסיקליים הפועלים בעיר ערד וסביבותיה. ההרכבים יופיעו עם שירים ישראלים בשילוב אנימציה מיוחדת, שערך דודו שליטא, אוצר האנימציה של הפסטיבל. במשתתפים: מקהלת ערד, חבורת הזמר עין גדי, "טריו תמר" מעין גדי ולהקת "פיטנגו" מערד.

התערוכה המרכזית: "רעיות ראש הממשלה", תתמקד בנשות מנהיגי ישראל לדורותיהן. כיצד רואים המאיירים לאורך השנים את "הגברת הראשונה" שניצבת לצד בעלה, לאורך השנים. התצוגה תכלול התייחסויות מאוירות לדמויות בולטות כמו פולה בן-גוריון, לאה רבין ושרה נתניהו לצד דמותן המוצנעות יותר של עליזה בגין, סוניה פרס ועליזה אולמרט. בתערוכה תוצגנה יצירות של כ-30 מאיירים ישראלים, המתייחסים לתפקידן ואישיותן של ה"גברות הראשונות", שכיהנו לצד בני זוגן, קברניטי המדינה. האמן יאיר ניצני יגיש בפסטיבל את התוכנית "קליפטומניה", המציגה מצעד של קליפים אנימטיביים לשירים עבריים מוכרים ואת הסיפור שמאחורי הפקת הקליפים הללו. תכנית האנימציה "נשית אישית" תיוחד ותוקדש לקהל הנשים. התוכנית, בהנחיית אשת הטלוויזיה, צופית גרנט, תציג מבחר סרטים שנעשו ע"י אנימטוריות בארץ ובעולם. מנחה ערוץ הילדים קובי מחט, יגיש תוכנית אנימציה לכל המשפחה שתציג את גיבוריו המצוירים של כוכב הטלוויזיה. "קובי מחט וחברים מצוירים" יציגו בפני הצופים שורה של גיבורי הנפשה מוכרים מתקופות שונות. תכנית מיוחדת תתמקד באנימציה הישראלית, הזוכה לעדנה יצירתית גדולה בשנים האחרונות. דודו שליטא יגיש את התוכנית "פרופיל ישראלי" המציגה את הדרך המיוחדת של יוצרי אנימציה בישראל להביע דעתם על מנהיגים, האופי הישראלי ובכלל - ההוויה המקומית במגוון פניה. בתוכנית זו ישתתפו גם שני יוצרי אנימציה שגדלו בערד: אנה קונצמן ודרור שפץ. הזמר דני רובס יגיש מפגש אמן מיוחד: "החיפושיות של רובס" העוסקת ביצירת המופת של להקת הביטלס, כפי שקיבלה ביטויים באנימציה בסרט "צוללת צהובה" ובקליפים רבים אחרים.

בתוכנית "עשר אצבעות" יופיעו עשרה אמני קריקטורה, קומיקס ואנימציה בולטים בישראל, אשר יציגו - ב-7 דקות כל אחד - נושא או רעיון הקשור לעבודתם. האמנים המשתתפים: מישל קישקה, נעם נדב, שי צ'רקה, איתמר דאובה, שלמה כהן, אורי פינק, מיש, אילנה זפרן, ניר מולד ואמיתי סנדי. במהלך הפסטיבל יוצגו מספר תוכניות איכותיות לילדים ולכל המשפחה, תוכנית מיוחדת שתוקדש לקהל דוברי הרוסית, סרטים, הרצאות, סדנאות ועוד..

כמו כן, שני מאיירים בולטים - מישל קישקה ועמוס אלנבוגן, יתארחו בבתים פרטיים בערד ויסבירו בליווי הדגמות על מקצוע הקריקטורה והאיור ההומוריסטי. לצד כל האירועים הללו תתקיים גם פעילות ענפה של סדנאות קומיקס לתלמידי בתי הספר בערד, אותן ידריכו אמני קומיקס מובילים בארץ כמו נמרוד רשף, דורית מיה-גור, דובי קייך ורבים אחרים.