הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

רעידת אדמה במועצת העיר

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
תאריך: 2012-05-03 11:48:02

רעידת אדמה במועצת העיר
"רעידת אדמה במועצת העיר"

השבוע, בדיוק שנתיים לכהונתה של ראש העיר טלי פלוסקוב הודיעו חברי סיעתה נעמי מיצד, מרים שימן ובני בן שושן כי הם פורשים מהסיעה ובונים סיעה חדשה ששמה "נאמני ערד".

נעמי מיצד ובני בן שושן, אשר בבחירות האחרונות הופיעו בכל פרסומיה של טלי פלוסקוב, מותגו כאנשי החינוך והביטחון, הם למעשה היו הפנים של הקמפיין כולו והביאו את הקול הערדי הותיק, כל הקמפיין דיבר על קידום החינוך והביטחון האישי בעיר. השבוע למעשה כל עמודי התווך של המפלגה התמוטטתו, מספרי שתיים, שלוש וחמש מרשימת ערד חזקה פרשו מהקואליציה ועברו לאופוזיציה, למעשה הצביון המעורב של המפלגה ופניה השתנו לחלוטין.

ממכתבם של שלושת הפורשים עולה כי סיבת פרישתם נובעת בעיקר מכך שלטענתם ראש העיר טלי פלוסקוב לא מקיימת את התחייבויותיה לציבור בוחריה ולחברי סיעתה וכי כל הבטחותיה לציבור להעמיד את שלושת הפורשים במרכז העשייה הציבורית - מתפוגגות.

אכן מדובר בשינוי אמיתי במועצת העיר, חברי המועצה אמרו השבוע לעיתון הצבי כי השינוי בהרכב המועצה הוא אמיתי ועמוק, פורשי המפלגה הינם פני המפלגה בציבור, האופוזיציה מתחזקת ומתרחבת ומהיום לא יהיו עוד דיוני סרק ומליאות עקרות בהן יש חלוקה של 13 חברי קואליציה ושניים מהאופוזיציה, מהיום כל נושא יגרור דיון מעמיק וראש העיר לא תוכל עוד להתנהל לבדה.

כמו כן, מקורבים לחברי מועצת העיר טוענים כי אין זהו השינוי האחרון הצפוי במועצת העיר, לטענתם, בתקופה הקרובה אנו צפויים להצטרפותם של עוד שני חברי מועצה לאופוזיציה מה שלמעשה יעמיד את היחס בין הקואליציה לאופוזיציה על 8:7 לטובת הקואליציה.

במקרה זה, כל דיון יהיה סוער ולמעשה כל קול במועצה יכריע בכל החלטה והחלטה.

בעוד שנה וחצי בדיוק יתקיימו בחירות לראשות העיר ולאחר המכתב שנשלח השבוע לראש העיר, הספקולציות עולות השבוע שוב והאדמה מתחילה לבעבע בשנית סביב הבחירות הבאות.

ביום רביעי, לאחר הגשת המכתב לראש העיר, שוחחנו עם הפורשים ועם ראש העיר וקיבלנו את תגובתם למכתב:

נעמי מיצד: "לפני למעלה משנתיים החלטתי להצטרף לפוליטיקה העירונית מרצון ולעזור לעיר, אחרי שנתיים אני יכולה לומר שהתאכזבתי. מפריע לי שהעיר מתחרדת בגיבוי של ראש העיר, זה משנה את פני העיר כולה ויטיל עול כבד על כלכלת העיר. הפריע לי גם חוסר השקיפות במועצה והיעדר הדמוקרטיה, חברי מועצת העיר מקבלים לרוב מידע מינורי וחסר, דבר הפוגם בהתנהלות המועצה ומשאיר את כל כוח השלטון אצל ראש העיר. אנו באים לדיונים, מצביעים כפי שנאמר לנו והולכים הביתה. המקום היחיד שבו התקיימו דיונים אמיתיים זה בועדת הכספים בראשותה של מרים שימן, אולם, ההחלטה להעביר מיליון ₪ לבית הספר של גור, לא עברה בועדת הכספים אך כדרך פלא כשעלתה ההצעה למליאת העירייה - עברה ההחלטה בחודו של קול. מכך משתמע שגם כאשר מתקבלות החלטות בועדות, בפועל הן לא מיושמות, כפי שקרה גם בועדת התרבות שקיבלה החלטה שנציגים מהועדה יהיו שותפים מלאים באירועי התרבות של העיר ועד היום לא כך הדבר".

בני בן שושן: "באנו לציבור שלנו עם דגל החינוך והביטחון, אני הייתי הראשון שהחזיר לראש העיר את התיק מכיוון שהיא לא עמדה בהתחייבויותיה לציבור. ראש העיר הבטיחה שתטפל בכל נושא הדרפורים בעיר – והעניין עד היום לא טופל, היא הבטיחה כי ייושם בעיר פרויקט מצלמות והאבטחה בעיר במצב מזעזע, הפשיעה, הפריצות לבתים והוונדליזם בעיר לא טופלו. בכניסה לעיר עומד מחסום כבר שנתיים והוא לא הופעל אפילו פעם אחת. ברור לי שמעכשיו טלי תצטרך לשקול את צעדיה, אין לי מטרה להפיל את ראש העיר, אנחנו רק רוצים לטובת העיר".

מרים שימן: "זה לא סוד שנלחמתי בעברות חסרות פרופורציה של משאבים ומבנים שהוזרמו לציבור החרדי במהלך כהונתה של טלי פלוסקוב. אין לי דבר ולא חצי דבר נגד החרדים, אלא נגד הסחטנות שמפעיל הציבור החרדי על ראש העיר ומליאת המועצה, ההרגשה היא שמוכרים לי את העיר בנזיד עדשים ובאתי לצעוק - לא עוד. שמעתי גם את זעקות התושבים על השתלטות החרדים על העיר ולא אתן שההשתלטות תהיה בחסות העירייה. ההרגשה במועצה היא של חוסר שיתוף משווע של חברי המועצה ואנו תפקידנו היחידי הוא להיות עלי תאנה להחלטותיה של ראש העיר – באים לישיבות, מצביעים כפי שמתבקש מאיתנו, והולכים הביתה תוך 10 דקות. לא לשם כך נכנסנו לעשייה הציבורית, אני אוהבת את ערד וחשוב לי העתיד שלה, למה צריכים כל הזמן להיכנע לציבור אחד? כל גן וכל מגרש שמתפנה בעיר, עובר ישירות לידי החרדים ואני אומרת לתושבי העיר: אתם ישנים בעמידה! העיר בורחת לנו בין הידיים, התקשרו לנציג המועצה שלכם ודרשו את העיר שלכם חזרה. אני מאמינה בטלי שאם היא תחבור אלינו ותתנתק מכבלי החרדים, עוד יהיה אפשר להציל את העיר, ערד לא תהיה בית שמש 2. חשוב שערד תשמור על אופייה וצביונה הפלורליסטי ולא תשתנה בגלל שיקולים פוליטיים כאלה ואחרים".

ראש העיר, טלי פלוסקוב: "אני מאחלת לשלושת חברי סיעת נאמני ערד הצלחה בתפקידם. ממש עכשיו כשמלאו שנתיים לכניסתי לתפקיד, יכולים תושבי העיר לראות את השינוי המתחולל בישוב בפרק זמן כל כך קצר, ערד נמצאת בתנופה אשר לא ידעה שנים רבות. הפרויקטים הרבים אשר מתבצעים ברחבי העיר לרווחת התושבים, הם תוצאה של עבודה מאומצת סביב השעון וגיוס כספים מאסיבי ממשרדי הממשלה אשר שנים רבות התעלמו מערד וממקורות נוספים. מי שרוצה לעבוד יהיה לצידי, מי שמחפש כבוד, זכותו לעזוב ואני מכבדת זאת. אולם, אסור להחזיר את ערד לאחור, לימים ההם של חוסר יציבות, הדבר האחרון שאנחנו צריכים הוא מלחמות פנימיות אשר יפגעו בראש ובראשונה בכם התושבים, לא לשם כך הציבור נתן לנו מנדט. כל מי שטוען שהעיר מתחרדת בגיבוי ראש העיר - אינו דובר אמת ומטעה ביודעין את הציבור. לתקציב למוסדות גור לא היה כל קשר לתקציב העירייה, גם כאן, כל מי שאומר אחרת אינו דובר אמת. זהו קמפיין מבוים מתוכנן ומתוזמן חודשים מראש, אינני מופתעת זו הפוליטיקה במערומיה, מעכשיו ועד הבחירות האנשים האלה יעסקו רק בדבר אחד, להסית לפלג ולסכסך. זו לא דרכי, אמשיך להוביל את העיר יחד עם חברי בקואליציה, באחריות ובעוצמה תוך כיבוד והתחשבות באחר, נמצא את המאחד ולא את המפריד ונמשיך לעשות דברים טובים למען העיר, כך צריך לנהוג.".