הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

בואו לחנוך את הסקייט פארק החדש

מאת: בן שיף writer
תאריך: 2012-04-25 11:53:22

בואו לחנוך את הסקייט פארק החדש
"בואו לחנוך את הסקייט פארק החדש"

צילום: ויויאן גרייס

ביום העצמאות, ב-11:00 בבוקר יתקיים טקס פתיחה צנוע לפרויקט לא צנוע בכלל, בניית הסקייט פארק בגן ההרפתקאות הגיעה לסיומה.

מסתמן שזה יהיה אחד הפארקים היפים והייחודיים בארץ ומטרת הפרויקט להפוך את גן ההרפתקאות לגן אקסטרים ומקום בילוי לילדים, נוער ומשפחות.

הפארק נבנה בזכות מאמצים רבים ועבודה קפדנית שנעשתה בעמותת קרן לב ערד.

העמותה גייסה 500 אלף דולר מ JNF US(Jewish National Fund - קק"ל ארה"ב) בזכות קשרים אישיים שנוצרו ע"י מנכ"ל העמותה, רן צדיקריו.

בשל פרויקט זה קרן לב ערד סייעה רבות להגדלת תרבות הנוער בעיר וכיום רבים מבני הנוער חונכים את הפארק באופן קבוע כבר מהרגע שהבטון התייבש ועוד לפני שהאתר נחנך רשמית.

"אנחנו עמותה א-פוליטית העובדת עם כל ראש עיר מכהן", מספר רו"ח עופר רובינשטיין, יו"ר העמותה, "מה שעומד לנגד עינינו הוא טובת העיר ערד בלבד. באנו ואמרנו לראש העיר שהצלחנו לגייס 500 אלף דולר ומה לדעתה צריך לעשות עם הכסף, ראש העיר הבינה את חשיבות הקניית התרבות והספורט לצעירי העיר העומד עם החזון שלה וכך נולד רעיון ה "סקייט פארק".

עיריית ערד לקחה על עצמה את כל הפיתוח הסביבתי מסביב לפארק ודאגה לפרוס מעל 1600 מטר של דשא, המחובר למערכת השקיה תת קרקעית ממוחשבת. באותה הזדמנות חיברה העירייה גם את ההשקיה של האצטדיון הסמוך ושל גן ההרפתקאות לאותו מחשב. תאורה חדישה ומתקדמת הוקמה במקום, וגישה מיוחדת לנכים נסללה.

לאחר בחירת פרויקט הסקייט פארק, העמותה הייתה בקשר רציף עם האדריכל המתכנן והמבצע, הפיקוח הצמוד מולו בוצע ישירות ע"י העמותה. החברה שניהלה את הפרויקט הינה חברה עם הרבה ניסיון ורמה מקצועית גבוהה ביותר. בעלי המקצוע הגיעו מארצות הברית ורמת הביצוע והגימור גבוהים לכל הדעות.

עמותת קרן לב ערד

"העמותה הוקמה במקור כדי להקים את המוזיאון ההיסטורי בערד", מספר עופר,  "לאחר שהמוזיאון והעמותה נמסרו לעירייה בחגיגות ה-45 לערד הוחלט להרחיב את  ייעודה כדי לאפשר תמיכה רחבה בפרויקטים שונים לטובת תושבי ערד. יש לנו בנק פרויקטים רחב שלתוכו נוספים פרויקטים חדשים לפי הצרכים של העיר ותושביה, ניהול העמותה והפרויקטים השונים נעשה בהתנדבות וללא תמורה".

בחודשים האחרונים, עם פתיחת שנת היובל לערד ולמען קידומו של המוזיאון, הוקם מתוך חברי "קרן לב ערד" ועד המנהל את המוזיאון ההיסטורי בהתנדבות. חברי הועד מונים בשלב זה שלושה חברים ויויאן גריס - יו"ר, רוחמה נחמני ובנימין שקדי - נציגי מייסדי ערד, אליהם מצטרפים חברים ומתנדבים נוספים. חברי הועד בסיוע אורן עמית, דובר העירייה, פיתחו סדרת מפגשים חווייתית "חלף עם הרוח - עיר עם עתיד", במפגשים אלו  מוזמנים תושבי ערד הוותיקים לספר את חוויותיהם מהקמת העיר תוך זיקה לנושאים שונים וייחודים לערד. קבוצת המתנדבים לקחה על עצמה להרים ולרומם את המוזיאון ההיסטורי ובד בבד מחיים את המוזיאון.

ראוי לציין שבמגירת המשימות של קרן לב ערד הרשימה עוד ארוכה ורבה המלאכה.

בימים אלה שוקדת העמותה על מחשוב מלא של כל המסמכים הארכיוניים במוזיאון ההיסטורי וכמובן גיוס כספים נוספים לפרויקטים גדולים וראויים. בחודשים האחרונים סיימו שיפוץ ספריות בבתי הספר לבאות וטללים, השיפוץ כולל החלפת תשתיות, ריהוט, חלונות וכמובן, מחשוב ומסך חכם לתפארת העיר. במהלך כל השנה העמותה מעבירה תרומות המתקבלות לטובת ארגונים וגופים שונים בעיר ובכך מוודא כי הכספים מגיעים לייעודם.

כבר בקרוב נשמע על פרויקטים רבים אחרים שהקרן מגייסת אליהם כספים בימים אלה, פרויקטים כמו קידום מרכז הצעירים ושיפוץ המבנה של מרכז הקליטה "יפית" לשעבר על מנת להעביר לשם עשרות סטודנטים והפיכת המקום למרכז משיכה לצעירים בעיר.

בעזרת קרן מיראז', JNF US, טוטו וגופים אחרים, מתכננים בקרן לב ערד להקים בעיר מרכז קליעה שיהפוך את ערד למקום היחידי בארץ עם מסלולי קליעה אולימפיים, ממש לפי חזון "ערד עיר אקסטרים וספורט". שיפוץ הספרייה העירונית, הפיכת כל הכיתות בבתי הספר בעיר לכיתות חכמות, מחשב לכל ילד, פארק שעשועים ענק במתחם הצים סנטר ועוד המון פרויקטים אחרים.

כל אחד מהפרויקטים האלה, יוסיף נדבך חשוב בהתפתחות העיר ויעלה את רמת החיים שלנו פה בצורה משמעותית, לכן, חשוב לציין הוקרת תודה לכל אותם חברי עמותה התורמים מזמנם וממרצם ללא כל תמורה ורק למען טובת העיר: רו"ח עופר רובינשטיין, בצלאל טביב, ד"ר חיים סטרז', אריה טביק, משה אלחייני, יפה ניניו, טלי פלוסקוב, ויויאן גריס, בנימין שקדי, רוחמה נחמני, אברהם (בייגה) שוחט ועמוס עוז.