הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

המרכז המסחרי עדיין באותו המצב

מאת: דקלה שוקרון writer
תאריך: 2012-02-23 11:00:51

המרכז המסחרי עדיין באותו המצב
"המרכז המסחרי עדיין באותו המצב"

לפני מעל לחצי שנה, יצא עיתון הצבי ביום קייצי, שטוף שמש מחייכת להבין מה באמת קורה במרכז המסחרי, בהגיענו למרכז ניתן היה לראות ואף להרגיש איך מצב המרכז נראה עגום למדי, גם השמש לא הצליחה לרומם את מצב הרוח לאור פניו הנפולות של המרכז המסחרי. לאחר כתבה מעמיקה, שיחות עם הסוחרים ובחינת מצב השטח, נשאלו שאלות רבות שהועברו לתגובתה של עיריית ערד, בתגובה נמסר כי נעשים מאמצים רבים לקדם את פני המרכז, חלקם לא בשליטת העירייה מפאת הליכים משפטיים אל מול הקבלן. במשפט מול הקבלן זכתה העירייה ואילו עדיין המרכז עומד באותו המצב. גם כיום, לאחר חצי שנה, אם אתם עוברים במרכז המסחרי, בוודאי תוכלו לראות כי לא חל שינוי.

מראה המרכז המסחרי נראה רע, מעייף ולא מעודד לבקר בו, תושבי חוץ נדהמים ממראית המרכז המוזנח והמטונף ותוהים האם זהו באמת המקום המרכזי בעיר.

בעיר ניתן לראות פנינות בכל מקום, הכיכרות קיבלו צורה מרהיבת עיניים, רחובות ושכונות בעיר כמו נעורים למשל מקבלים צביון חדש ואילו המרכז נותר שומם מעשייה, מהתקדמות ובעיקר ממראה אסתטי. כאשר תושבי העיר מבלים במרכז המסחרי, ידוע כי זה בעיקר לצורך סידורים ולא לצורך בילוי. כבר מזמן חלפו השנים בהם תושבי העיר היו מבלים במרכז המסחרי, ששימש פעם לאבן דרך בעיר, לנחלת הכלל. היום, זה רחוק מהמציאות.

הכיכר באמצע המרכז עדיין מלאה בחול והדבר היחיד שניתן לעשות בה, הוא למנוע מהילדים לשחק בה, מחשש שיפצעו בעקבות שלל הצינורות שטמונים תחת החול ובולטים החוצה כמפגע סביבתי. הסוחרים במקום כבר עייפו מלשאול שאלות, חזיתות החנויות אינן נעימות למראה, ידוע כי ישנה מזרקה מיוחדת המפיקה צלילי מוזיקה, בעלות של כ-900 אלף שקלים שכבר מוכנה ולא ברור מדוע היא עדיין אינה ממוקמת ברחבת המרכז. ידוע כי ישנו תקציב לשיפוץ החזיתות וגם עם זה עדיין לא קורה דבר. המרכז עדיין נותר מלוכלך, עמודיו מטונפים, הוא חסר צבע וחסר חן. פנינו שוב לעיריית ערד במטרה לפענח מתי אכן נראה אור והמרכז שוב יאיר פנים אלינו בחזרה וזוהי תגובתה:

1. אנו מחכים לסיום העבודה המקדימה של החברה למשק וכלכלה ואז יחלו עבודות השיפוץ הכוללות את התקנת המזרקה.

2. בקרוב גם יחל שיפוץ חזיתות החנויות בסבסוד קרן מיראז׳. הושגה הסכמתן של חנויות בשדרה אחת כפיילוט, והעבודות שם יחלו בשבועות הקרובים. העבודות יכללו צבע, תאורה ייחודית ושילוט אחיד ואסתטי.

3. במרכז המסחרי בוצעו בינתיים, עד שיחל השיפוץ, פעולות שמטרתן שמירת הבטיחות במרכז. הונחו מסתורים לצנרת וכן פחים נוספים. אנו תקווה כי השיפוץ של המרכז המסחרי יחל תוך שבועות ספורים.