הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

שניר אבוקסיס ה-VOICE מערד

מאת: דקלה שוקרון writer
תאריך: 2012-02-16 13:02:44

שניר אבוקסיס ה-VOICE מערד
"שניר אבוקסיס ה-VOICE מערד"

מפתיע איך שתמיד אנחנו על המפה, גם בתכנית The Voice שהחליטה כהרף עין לשגע מדינה שלמה, כולם מתיישבים דרוכים על הספה הביתית וממתינים ללחיצה המתבקשת של המנטורים שיקבלו לקבוצותיהם את המתחרה הבא, מי לאביב, מי לשלומי ומי לשרית ורמי... שפע סגנונות, קולות מצמררים וגם כאלה שבאמת מצמררים אותך, אך לא במובן החיובי של המילה.

אז כבוד הוא לנו, כי יש לנו מתמודד מערד, שניר אבוקסיס, אותו קטף אביב גפן היישר לזרועותיו ואני יכולה לומר בתור הדור שגדל על 'אור הירח', גאה בשניר, כי המנטור השונה, הלא שגרתי והמרדן לקח אותו תחת חסותו והסקרנות כרגע רק הולכת וגוברת, מה יהיה עתידו של שניר...

*אז מי אתה בעצם שניר אבוקסיס? תהיתם? כל התשובות כאן לפניכם

לשניר אבוקסיס, בן ה-20 שתי אחיות, שני בת 28 ושירן בת 25, הורים מקסימים, אבי ועפרה.

שניר גדל בערד, אך כיום הוא אינו מתכנן להמשיך להתגורר בעיר, הוא רוצה לפרוץ החוצה לעולם המוזיקה והתכניות הן לצאת ולהתפתח בעיר הגדולה, כן, כן בתל-אביב.

קצת הסטוריה:

שניר התחיל לשיר בגיל 15 ובאותו הזמן החל ללמוד לנגן על גיטרה, מאז האהבה לא פסקה ועד היום שניר מנגן, כותב ומלחין שירים מקוריים משלו.

בעבר ניסה שניר להתקבל לתכניות אחרות כדי לעסוק בתחום המוזיקלי שכל כך אהוב עליו, אך ללא הצלחה, התפנית הגיעה בתכנית The Voice, שם החליט שניר כי זוהי הפעם האחרונה בה ינסה את מזלו ואכן שפר עליו מזלו, או שפר עליו קולו. מה שתחליטו, אני בכל אופן התרגשתי מאוד מהביצוע המיוחד- "יש לי סיכוי להינצל" של אביתר בנאי, ועוד הקשר לסבו ז"ל... בהחלט גרם ללא מעט אנשים בישראל להזיל דמעה.

שניר מעיד על עצמו כי הוא לא רוצה לעסוק בתחום אחר בחייו, מלבד המוזיקה, הוא רוצה להופיע מול קהל, זוהי אחת מהמטרות ששם לעצמו. כשהופיע מול המנטורים בבליינד אודישן בתכנית, זו הייתה הפעם הראשונה שלו מול קהל, הוא חשש מאוד, שלא ילך לו טוב. אבל התבדית שניר, לא? הלך מצוין, הוא מספר על התחושה:"זה היה ענק!"

התהליך בתכנית:

מבחינתו התהליך בתכנית הוא מעצים מאוד, הוא מכיר אנשים חדשים וזה מתקדם להופעות מול המון קהל. "קשה להיות במקום בו בוחנים אותי" הוא אומר "אבל לעומת זאת, כשאני רואה שהצלחתי זה מחזק אותי".

על ההפקה הוא מספר: "היא מדהימה, אנשים מוכשרים ודואגים זה לזה, איש לא נותר אדיש אליך. אם קשה, תמיד יש מי שיקשיב וישאל לשלומך. אתה מרגיש ממש כמו משפחה".

בקרוב יש בחירות עם המנטור לשיר בו אתחרה ולאחר מכן תתחיל התחרות בתוך הקבוצה, אחרי שנבחר שיר, אדע מול מי אני מתחרה, מבחינתי זוהי לא לחימה על מקום, אלא כמו קרב משולב עם הרצון להשאר בתכנית, אך יחד עם זאת לא לגנוז למישהו אחר את החלום שלו...זה קצת מבאס שזה יהיה או אני או מישהו אחר".

ספר על התחושה לעבוד עם אביב גפן

"לעבוד עם אביב גפן, זהו חלום שמתגשם. אביב הוא יוצר ומלחין ענק שאני מעריך מאוד, שהתברג למוזיקה הישראלית לאחר שנלחם לשינוי. אני נמצא בסיטואציה בה אני יושב מול אדם, אותו הייתי רואה מרחוק על הבמה, היום אנחנו יושבים יחד, צוחקים, זה הזוי בעיניי".

"לעבוד עם אביב גפן זוהי חוויה, אני מיישם את הטיפים שלו ואני יודע שכל מה שהוא אומר זה רק לטובה. הוא אדם שאפשר ללמוד ממנו המון".

לשאלה, היכן אתה רואה עצמך ממוקם בתחרות, שניר משיב "אני מקווה שאני במקום טוב, אני רוצה להאמין שאני יכול הרבה יותר ומאמין שיש לי משהו שונה לתת".

מסר לעיר:

הייתי מאוד מעוניין שהעיר שלי תמשיך לקדם את המוזיקה, שתפתח אפשרות של לימודים במגמת מוזיקה בתיכון, אולי גם להוסיף שלוחה של בית ספר למקצועות הומאניים, כמו בית צבי למשל.

שווה להשקיע בתרבות בעיר, מופעים של אמנים ותיקים וצעירים זה תמיד מבורך וכולם יהנו מזה, הייתי אפילו שמח אם פסטיבל ערד אי פעם יחזור לעיר כקדמותו.

שניר, אנחנו איתך ואתה בנתיים תמשיך להקסים ולהצליח, מחכים לך בתכנית הבאה...

The Voice מוצ"ש ויום ד', 21:00 , ערוץ 22 .