הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

פרויקט "מרחבי חינוך" יוצא לדרך בערד

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
תאריך: 2012-01-19 09:40:55

פרויקט "מרחבי חינוך" יוצא לדרך בערד
"פרויקט "מרחבי חינוך" יוצא לדרך בערד"

ערב חשיפה לתכנית "מרחבי חינוך - בחירה מבוקרת" (פתיחת אזורי רישום), התקיים במרכז פסג"ה ביום שני האחרון. ערד הינה העיר הראשונה בנגב מתוך 16 רשויות בארץ המשתתפות בפיילוט ארצי אותו מוביל משרד החינוך, ובמסגרתו החל משנת הלימודים הבאה, יוכלו הורים לילדים העולים לכיתה א' לבחור באופן מבוקר את בית הספר היסודי לילדם, על פי דירוג העדפותיהם. רחלי אברמזון, מנהלת מחלקת החינוך בעיריית ערד, סיפרה על התהליך: "בתי הספר היסודיים בעיר עברו בשנים האחרונות תהליך של גיבוש ייחודיות והתמחות, תוך הקפדה על כל תחומי הליבה של משרד החינוך. בכל בית ספר מוטמעת ייחודיות פדגוגית והותאמו בו גם סביבות הלמידה הפיזיות. המפגש עם ההורים והימים הפתוחים המתוכננים בבתי הספר הם הזדמנות נפלאה להורים להכיר מקרוב את מערכת החינוך האיכותית והחדשנית בערד, ולבחור באופן מושכל יותר את בית הספר לילדם".

התהליך מלווה על ידי נציגים ממשרד החינוך ויועצים אקדמיים, אשר מנחים את המנהלת היישובית שהוקמה לקידום התכנית וקביעת המדיניות לבניית המודל היישובי. במנהלת שותפים נציגי הורים, נציגי הרשות, משרד החינוך ומנהלי בתי הספר. בהמשך הערב, הציג כל מנהל בפני ההורים את הייחודיות של בית ספרו.

מירי קידר, מנהלת בי"ס 'אבישור', סיפרה כי ביה"ס מקדם העמקה בתחום המדע והטכנולוגיה, "תלמידי בית הספר מקבלים חוגי רובוטיקה, תכנות, טכנולוגיה וכימיה, לומדים בגינת חקר שבנינו במיוחד, וכן בונים משחקי חשיבה ומשתתפים בתכניות של יזמים צעירים".

רחל לנצ'נר, מנהלת בי"ס 'חלמיש' לתקשורת, סיפרה על המיומנויות הנלמדות בבית ספרה: "לימודי וידאו, קריינות ועיתונות מעודדים את מיומנויות השפה ואת היכולת הבינאישית, כמו גם מפתחים את הידע הכללי ואת הידע הטכני. הילדים אצלנו לומדים אנגלית החל מכתה א'". ברוך אביבי, מנהל בית הספר הממלכתי דתי 'טללים' בירך על פתיחת חטיבת ז'-ח', הנותנת מענה לבנים הלומדים בחינוך הממלכתי דתי, והתמקד בהדגשים חינוכיים ערכיים והעמקת לימודי היהדות. אנט רינג, מנהלת בית הספר 'יעלים עופרים' ללימודי סביבה ואמנות, ציינה את מועמדותו של בית הספר לתואר 'בית ספר ירוק מתמיד' ואת ההתמחות בחקלאות אקולוגית בגינת הירק ובחממה. בתחום האמנות, נחשפים הילדים החל מהחטיבה הצעירה לתחומי אמנות שונים, ובכיתות הבוגרות בוחרים את תחום ההתמחות שלהם. בבית הספר התקיים בשבוע שעבר 'יום אמן' עם אמני ערד והסביבה.

ברכה אורנן, מנהלת בית הספר 'לבאות מנגן ושר': "בית הספר נותן ביטוי לשונות ולמצוינות של כל ילד וילד דרך עולם המוזיקה, ומפתח סובלנות, הקשבה וראייה אסתטית. כל תלמיד מכתה א' עד ו' לומד לנגן בכלים שונים כולל לימודי תיאוריה. הילדים נחשפים לסגנונות השונים במוסיקה ולומדים שירי ארץ ישראל". משכן אמנויות מאובזר נחנך בבית הספר בתחילת שנת הלימודים. ביום שישי הקרוב יתקיימו סיורים להורים בבתי הספר השונים בהדרכת המנהלים, בהם יוכלו לבחון מקרוב את הייחודיות של כל בית ספר ולבחור את העתיד הנכון לילדיהם.

ראש עיריית ערד, טלי פלוסקוב: "אני גאה על כך שערד היא הראשונה שנבחרה להוביל את החינוך המתמחה בנגב. אני מאמינה שאפשרות הבחירה תסייע לממש את הפוטנציאל הגלום בכל ילד, ותהפוך את בתי הספר לאיכותיים יותר".