הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

טלי פלוסקוב ראש העיר בראיון לקראת השנה האזרחית החדשה

מאת: גיא ביטון, שנהב אלבז, דניאלה קושניר, סופי, שחף אלבז writer
תאריך: 2012-01-05 10:30:37

טלי פלוסקוב ראש העיר בראיון לקראת השנה האזרחית החדשה
"טלי פלוסקוב ראש העיר בראיון לקראת השנה האזרחית החדשה"

יצאנו לבדוק בראיון מיוחד עם ראש העיר שלנו, טלי פלוסקוב , מהן התוכניות לקראת השנה האזרחית החדשה, מה היא מאחלת לעיר ולתושבים לקראת השנה האזרחית החדשה ולבדוק קצת לגבי תחושותיה האישיות.

-כיצד את מסכמת את השנה האזרחית החולפת?

"אני חושבת שהשנה הזאת הייתה טובה מאוד גם לי אישית, לתושבי ערד וגם לעיר שלנו בכלל. אני חושבת שהדרך הכי טובה שאנו יכולים למדוד את זה, היא שתושבי ערד התחילו להגיד שטוב להם בערד ובעיני זהו ההישג הכי גדול שיכולנו להשיג בשנה קצרה זו.

יחד עם זאת, הצלחנו לעשות המון דברים חדשים בעיר, את חלקם אינכם רואים עדיין. לדוגמא: התחילו לסלול את כביש הכניסה לעיר, דבר שתושבי ערד חיכו לו זמן רב מידי, והיום אנחנו רואים שהעבודה מתבצעת. אנחנו בתהליך בניה של שני מרכזים מסחריים שהולכים להיפתח בקרוב; צים סנטר וישפרו סנטר שילדים נוהגים לקרוא להם "ביג" אך, זה לא "ביג" אבל זה כמו, יהיו שם בתי קפה ויהיו שם מקומות בילוי. דבר נוסף חשוב הוא, שבשנה האחרונה העיר שלנו הפכה להיות הרבה יותר יפה ממה שהייתה קודם לכן וזה מאוד חשוב לכולנו. אני חושבת שהמתנה הכי טובה לילדים היא שבעוד זמן קצר הסקייט פארק יפתח. לכן אני מסכמת את השנה הזאת כשנה טובה מאוד לעיר שלנו."

-מה היית רוצה להוסיף ולשפר בשנה האזרחית החדשה?

"אני רוצה המון, אבל מה שיהיה אפשרי, זה קצת אחרת... הייתי רוצה קודם כל שהרבה משפחות חדשות יגיעו לעיר שלנו כי טוב לחיות בעיר הזאת, לאחר בחירה מבין כמה ערים ופה בערד ימצאו את מה שהם חיפשו. אנחנו יודעים מה אנחנו יכולים לתת; איכות חיים מאוד גבוהה, מערכת חינוך טובה ואתם הוכחה לכך. בעיר יש הרבה דברים ייחודים ומיוחדים ודברים שאנו יכולים להיות גאים בהם, לכן אני חושבת שהייתי רוצה לחזק את מה שיש לנו ע"י גיוס משפחות צעירות.

אני גם רוצה לשפר ולשפץ מבנים ישנים כמו המתנ"ס, את קולנוע אורון להפוך להיכל התרבות. אני רוצה לבנות מרכז לגיל הרך גדול ומטופח ובסופו של דבר להצליח לספק את כל השירותים שאני רוצה לתת לילדים מגיל אפס עד גיל שמונה עשרה ושירותים נוספים לחיילים המשתחררים מהצבא.

-מה את מאחלת לעיר שלנו לקראת השנה האזרחית החדשה?

" אני מאחלת לעיר שלנו להיות מאוחדת ולהמשיך לחיות בהרמוניה.

אנחנו עיר שהרבה ערים צריכות לקחת דוגמא ממנה כיצד אפשר לחיות יחד- מגוון של אנשים. כולנו פה ביחד עולים חדשים; מבוגרים, צעירים, דתיים וחילוניים. הרמוניה שאין בהרבה ערים בארץ. לכן, אני רוצה לאחל לעיר שלנו להישאר כמו שהיא. עיר ששווה לחיות בה, עיר ששייכת לכולם."

-מה את מאחלת לתושבי העיר?

"קודם כל אופטימיות, להאמין בעצמם ולהאמין בעיר שלנו. אם נדע שאנו הולכים להצליח בדרך שבה בחרנו ונאמין בדרך שלנו אנחנו נגיע לתוצאות הכי טובות לכן, אסור לאבד תקווה. אסור לאבד את האמונה וצריך להמשיך בדרך ולהאמין שאנחנו נצליח. אני בטוחה שלעיר שלנו יש עתיד מצוין ובטח גם מי שיודע לקרוא כבר קראו בעיתון הצבי על כך שחזאי מסוים דיבר על כך שלעיר שלנו מחכה עתיד הרבה יותר טוב עם הרבה דברים חדשים ושכולנו נהיה מאוד גאים לחיות בעיר.לכן אני אומרת להאמין ולהיות בטוחים בהצלחה."

-האם יש לך בשורות טובות או חדשות לספר לתושבים לקראת השנה החדשה?

"ראשית, השנה חדשה תהיה מאוד מיוחדת לעיר שלנו, אנחנו הולכים לחגוג 50 שנה להולדתה של העיר בעיני זה אחד מהשנים החשובות ביותר בהיסטוריה של העיר שלנו. אנחנו צריכים להציג את הישגיה ב-50 השנה. ללא אנשים מאוד אמיצים שבאו להקים עיר חדשה באמצע המדבר והשממה, העיר שלנו לא הייתה קמה. חשוב לזכור את כל האנשים שעשו המון למען העיר שלנו, האנשים הללו יוזמנו לחגיגות ולאירועים לכבוד יובל לערד.

בשנה הזאת יהיו הרבה שינויים בעיר; שיפוצים שהזכרתי לגבי המתנ"ס, היכל התרבות והמרכז המסחרי שלנו שהוא לא יהיה מרכז מסחרי אלה כיכר העיר. כיכר העיר תהיה מרכז התרבות של העיר, שם נפגש, שם יהיו בתי קפה, נשמע ביחד מוזיקה, נלך לתערוכות שיהיו בהיכל התרבות ונלך להצגות . לכן, אני חושבת שהשנה הזאת תהיה שנה מאוד מוצלחת ותהיה שנה של שינוי. אני בונה על השנה הזאת המון".

-האם את מתרגשת לקראת השנה האזרחית החדשה?

"בהחלט והסיבה להתרגשות היא כל מה שהזכרתי קודם וגם אספר לכם סוד, שגם אני הולכת לחגוג חמישים השנה. אז אני אחגוג יחד עם ערד ואני מאוד רוצה שכל האנשים שפעם עזבו את העיר מסיבות שונות יחזרו לכאן ויבינו שיש היום סיבה לחזור. אם נצליח בכך, עשינו את שלנו."

-האם את חגגת את הסילבסטר וכיצד?

"אני כבר מזמן לא חוגגת את הסילבסטר, אבל בעיני שינוי של מספר השנה זוהי סיבה מאוד טובה לכל המשפחה שלי להיות יחד. אנו אוהבים לבלות יחד סביב השולחן עם המאכלים הטעימים, שלא בכל יום יש לי זמן להכין. וביום זה אני משתדלת מאד לעמוד במשימה".

לסיכום, אנחנו מודים לטלי פלוסקוב שהסכימה להיפגש איתנו ולשתף אותנו בתוכניות של העיר לשנת 2012 ומאחלים לך ולכל תושבי ערד שנה אזרחית חדשה שמחה ומלאה בהצלחות.