הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

יש תרבות בערד

מאת: אבישי לוי חברוני writer
תאריך: 2011-12-29 11:56:56

יש תרבות בערד
"יש תרבות בערד"

במרכז הצעירים, טיפין טיפין, במהלך השנה החולפת, התפתח לו תחום התרבות והפנאי. מרכז הצעירים מצא שנושא זה חשוב לצעירים ורלוונטי לנו יותר מתמיד ולכן החליט לעסוק ולפעול בנושא. טיולי "הסחבקיה" לצעירים הינם משב מרענן של פנאי והנאה. טיולי "הסחבקיה" נועדו לתת פעילות לצעירים ביום שבת פעם בחודש בנושא להכרת הסביבה הקרובה בה הם חיים וגם לגבש את הצעירים בעיר עם פעילות מהנה ומעשירה. הטיול יוצא פעם בחודש לאזורים מגוונים בנגב ובארץ. אבישי ובן (צוות הסחבקיה) מתייעצים עם החבר'ה, לאן יצא הטיול הבא וכך נבנה טיול מעניין ומגבש בעזרת הסחבקים אשר עזרו להם לבחור לאן יוצאים לטיול. שחר גור אומר: "הטיול מאוד עוזר להכרת הסביבה והתחברות אל הארץ שלנו, הטיול עצמו מהנה בעיקר בזכות הקהל האיכותי שמגיע אל הטיולים". 

בחודש שעבר נסעה הסחבקיה למכתש הקטן, קיבלו הסבר בעזרת קרמבו על  איך נוצר מכתש, לאחר ירידה למכתש נחשפנו לצבעים והנופים המרהיבים במכתש  ו... בסוף קינחנו בפיקניק עם סאג' ופיתות כשהוכנו ע"י הסחבקים, אכן היה מדהים. הטיול הנוסף הוא ב14 לינואר באזור צפון ים המלח עלות הנסיעה 10 ₪ דמי רצינות וכניסה לאתרים על חשבון המשתתף.

עוד פעילות ענפה בנושא התרבות מתרחשת בחדר החזרות לנגנים, מקום פורקן וחיבור של מוזיקה ואנשים. בשבת האחרונה התקיימה הופעה לזכרו של דניאל פרל ז"ל, על הבמה, ביחד ולבד, הופיעו להקת הנוער "אישיוז" ולהקת הצעירים  "מחכים לסטיבי" ביחד עם חבריו של דניאל פרל שהגיעו במיוחד לארץ כדי להרים ערב מרגש שכזה. החיבור בין כולם היה מדהים והקהל נהנה ממוזיקה איכותית ואווירה טובה.

על מנת להתארגן ולשמוע מכם, נקיים פגישה ראשונה של ועדת תרבות שמורכבת מצעירים 

היום (יום חמישי) ב-17:00 במרכז צעירים. הועדה תבנה ותתמוך בפעילויות התרבות של העירייה ותצור תרבות חדשה בעיר לצעירים. כולכם מוזמנים לבוא ולהשפיע!

 לפרטים נוספים אבישי  08-9956066