הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

בצלאל טביב - אז והיום

מאת: דקלה שוקרון writer
תאריך: 2011-12-01 13:11:09

בצלאל טביב - אז והיום
"בצלאל טביב - אז והיום"

בצלאל מספר מעט על הימים היפים של ראשית ההתיישבות בערד:

הגעתי לערד, בגיל 28 , כאשר הכל היה שממה, גרנו בשכונת הראשונים. יום אחד, בשבת בבוקר, התעוררתי לקול ציוץ הציפורים. הערתי את אישתי מרגלית, ז"ל ואמרתי לה : " מרגלית, אם הציפורים הגיעו הנה, כולם יגיעו לכאן, יהיו כאן חיים! תהיה לנו עיר!"

אשרינו שהחלום התגשם בימינו!

 בצלאל טביב מספר על פעילותו בימים אלו, לאחר חמש עשרה שנים בתפקיד ראש עיריית ערד, היום הוא עוסק הן בהתנדבויות מקומיות והן ארציות ואף בסדר גודל עולמי. בצלאל מתפקד במספר הנהלות, מכהן כמי שמריץ את קרן 'דבורה מאייר', התורמת לארגונים בעיר בנושאי רווחה, תרבות וחברה ומתן מלגת לסטודנטים. בצלאל בנוסף מגייס כספים לפרויקט "חלום של כל ילד" (פרויקט המאפשר לילדים להתתף בכל חוג עליו הם חולמים), השייך למחלקת החינוך בעירייה.

במלחמת לבנון השניה, התנדב מיוזמתו האישית לסייע לעיר קריית שמונה, הוא סייע רבות בתרומות עבור התושבים, לאחר מכן פנו אליו ממשרד השלטון המקומי וביקשו שירכז את הסיוע לכל תושבי הצפון. במסגרת תפקיד זה היה עוסק בעבודתו בתל-אביב וריכז תרומות עבור כל יישובי הצפון.

בנוסף, בשל מצוקת התושבים בצפון, דאג להעביר משפחות הנמצאות תחת קו האש למקומות בטחה.

ועוד גייס תרומות עבור יישובים שנפגעו, גם בתום המלחמה.

גם במלחמת עופרת יצוקה, נתבקש מטעם משרד הפנים ומשרד השלטון המקומי לסייע לעיר אופקים, הם קראו לו "המתנדב הקבוע". בצלאל הגיע לעיר והמצב היה בה קשה מאוד, ביוב ואשפה זרמו ברחובות, מערכת התשתיות היתה בגדר קריסה, לצורך כך, גייס תרומות עבור שירותי נקיון, גינון. הכל מכל הגיעו לעיר- טרקטורים ומשאיות, לחדש את שנהרס. הוא גייס עבור אופקים את הערים הגדולות והמבוססות, שהגיעו בהתנדבות ושיפצו וסידרו את מערכת החשמל, הביוב והאשפה. בתוך חודש וחצי, העיר הפכה עורה ושבה להיות עיר מסודרת ונקייה.

צביקה גרינגולד (לו הוענק עיטור הגבורהבמלחמת יום הכיפוריםעל לחימתו בקרב על נפחברמת הגולן, במסגרת כוח מאולתר שהקים ושכונה ברשת הקשר כוח צביקה).

שהיה אז יושב ראש הוועדה הקרואהבאופקיםאמר לו :" מה שעשית עבורי, לעולם לא אשכח לך".

כיום הוא גם חבר בהנהלת אומנות לעם, המפיצה אומנות בקרב עיירות הפיתוח והפריפריה. בימים אלו זוהי גולת הכותרת של פעילותו. בנוסף ביוזמתו הרבה הצליח להביא יזמים על ידי השקעה פרטית להקמת ביה"ח פרטי בערד, מעין מרכז רפואי אשר יעמוד על שטח של 6.5 דונם, ויבנה בסדר גודל של עד 9 קומות. בביה"ח מתוכנן – טיפולי דיאליזה, טיפולי עיניים (קטרקט), ניתוחים קוסמטיים, רפואה יועצת ובעתיד הרחוק יותר, כאשר יהיה אישור ממשרד הבריאות, בניית מחלקת יולדות הטובה ביותר בארץ. בצלאל אומר: " אעשה הכל על מנת שמשרד הבריאות יאשר הקמת מחלקת יולדות כאן אצלנו בערד". המכשור בביה"ח יהיה החדיש ביותר בשוק כיום.

אז שיהיה בהצלחה ואנו נמשיך לעדכן בהמשך.