הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

ארגון "קהילה נגישה" יחל לפעול בבית המתנדב

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
תאריך: 2011-11-24 10:27:42

ארגון "קהילה נגישה" יחל לפעול בבית המתנדב
"ארגון "קהילה נגישה" יחל לפעול בבית המתנדב"

מתנדבי ארגון "קהילה נגישה ערד" החלו השבוע לפעול בבית המתנדב בשכונת נעורים. הארגון קיבל משרד לפעילות, ואת רחבת המליאה המשותפת לכל הארגונים הפועלים במקום. המעבר צוין בטקס חגיגי שהתקיים ביום שלישי השבוע בבית המתנדב, בו השתתפו אנשי המחלקה לשירותים חברתיים בעיריית ערד, נציג החברה למתנ"סים ומתנדבי הארגון.

 ארגון "קהילה נגישה" החל לפעול בערד לפני תשע שנים, כיוזמה של המחלקה לשירותים חברתיים, וכיום הוא מנוהל על ידי אווה בר ששת. מטרתו, לדבריה, להביא אנשים בעלי צרכים מיוחדים לשוויון הזדמנויות בתעסוקה, בקהילה ובתרבות. זאת באמצעים של הסברה, פעילויות פנאי ותרבות, קידום תעסוקה וייעוץ לארגונים. במסגרת הפעילויות שהפכו למסורת ב"קהילה נגישה", קיימו החברים בבית הספר היסודי "חלמיש" שיעורים שמטרתם להמחיש את החוויה של אדם עיוור או חירש, דרך "כיתה חשוכה" ו"כיתה דוממת". הארגון נתמך על ידי עיריית ערד ועל ידי החברה למתנ"סים.

 עליזה בר און, מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים בעיריית ערד: "קהילה נגישה עברו מתלות בעירייה לעצמאות כמעט מוחלטת. כיום אתם נותנים שירות לאוכלוסיות מיוחדות בכל הגילאים, קידמתם את נושא הנגישות הפיזית, וכיום אין כמעט גוף שלא נעזר ביועץ נגישות".

 אווה בר ששת, מנהלת הארגון: "המתנדבים עושים עבודת קודש, עם הרבה רצון טוב. בזכות העבודה הקשה, כיום עלתה מאוד המודעות לנגישות ולצרכים של בעלי מוגבלויות. החזון שלי הוא שאנשים יבואו לכאן לקבל הדרכה מהארגון, ולכן אנחנו כל כך שמחים על המקום הזה".