הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

מיתוס האישה הרזה והמושלמת

מאת: דנה אסרף writer
תאריך: 2011-11-03 10:56:37

מיתוס האישה הרזה והמושלמת
"מיתוס האישה הרזה והמושלמת"

החגים חלפו ואיתם תמו להם הארוחות מרובות הקלוריות, ואנו נותרנו עם המשקל שהתווסף ובמוחנו חולפת המחשבה הקבועה - "ביום ראשון אתחיל דיאטה!"

בדרך כלל כתבות בנושא זה, ימשיכו בהמלצות על אכילה פחותה, דיאטה ושיטות שונות ומשונות להרזיה, אך לא בכך עסקינן,

לא בהרזיה בכדי להרגיש מושלמת, אלא בשאיפה אחרת  לשלמות, שלמות עם האני עצמי שלנו, עם מכלול המראה שלנו, שאיפה לשלווה פנימית על ידי אהבה עצמית, תוך התעלמות מהמיתוס שמחדירה לראשנו החברה, המיתוס בנוגע לדמותה של האישה המושלמת, הדמות שרובנו שואפות להגיע אליה ע"י דיאטות וניתוחים מיותרים.

 שהרי עוד מימי ילדותנו מוחדר לראשנו מיתוס האישה המושלמת,

החל מהסרטים המצוירים שכוללים דמויות רזות ומושלמות, נמשיך בפרסומות, סרטים, תצוגות אופנה, שכמובן כוללים נשים רזות מאוד שעמדו בקריטריונים הנוקשים שהציב עולם האופנה בנוגע לגוף המושלם, וכלה בחנויות הבגדים שרוב הבגדים המוצעים היום בשוק האופנה הם במידות קטנות מאוד המתאימות ברובן לנערות צעירות, דבר ששולח את אותן נשים מלאות לחנויות למידות גדולות, וגורם להם להרגשה שהן שונות מכולן.

כל אלה הם בעצם האדמה שבתוכה נזרעים הזרעים ההרסניים של בעיות האכילה השונות כגון: אנורקסיה, בולימיה ואכילת יתר, וכן ניתוחים פלסטיים שלרוב מיותרים.

מחקרים מראים כי 80% עד 90% מן הנשים בתרבותנו מגבילות עצמן באכילהוברצוני לעצור רגע ולחשוב-  מדוע נקבע כי האישה הרזה היא האישה המושלמת?

הלא לפני שנים רבות כיכבו בציוריהם של אמנים גדולים נשים מלאות, אז, הן נחשבו למושלמות, בריאות...    

 אם כך, מתי סדר העולם השתנה והפך לחסר הגיון?

הלא הילדה  הקטנה סופגת עוד מקטנותה מסרים סותרים, משום שאמה בדרך כלל מראה לה שדרך האוכל מביעים אהבה. על ידי הכנת אוכל לאהוביה, היא רואה שדרכו הנפלאה של המזון היא לאחד ולאגד את המשפחה, בארוחה מתאספת המשפחה בשולחן ומבלה זמן משותף יחד, ומצד שני אותה ילדה, רואה שאמה עסוקה בביקורת קפדנית על גופה, הבעת פחד מהאוכל, וכמובן הפחד מהשמנה.

 כיצד תגדל אותה ילדה להבין מה הגיוני? הלא התנהלות ה"משטר הדיאטטי" לפעמים חסר כל הגיון

היו בממשלה שלא נשארו אדישים למצב זה וביום א′ (13/6/2010) אושרה הצעת חוק שהציעו חברי הכנסת ד"ר רחל אדטו ודני דנון,

לפיה חברה מסחרית לא תציג דוגמנים בתת-משקל, על סוכנויות דוגמנים ייאסר להעסיק או לייצג דוגמן המצוי בתת משקל. בסעיף זה נאסר על צילום דוגמנים הסובלים מתת-משקל וכן נאסר על אותם דוגמנים לייצג מותגים. העובר על האיסורים הקבועים בחוק ישלם קנס של 75 אלף שקלים. אם הקמפיין מתפרסם, ישלם 220 אלף שקל. כל הפרה חוזרת תעלה למפרסם פי 4.

כמו כן כל דוגמן או דוגמנית יצטרכו להביא אישור רפואי שמדד מסת הגוף שלהם (BMI) תקין.

תחילה רצו חברי הכנסת העומדים מאחורי הצעת החוק לאסור גם שימוש בתוכנות מחשב להצרת היקף גופו של הדוגמן, אולם בהצעה שזכתה לגיבוי הממשלתי, אין איסור שכזה - אולם המפרסם יידרש להוסיף הערה, ובה ייאמר שבתמונה נעשה שימוש בתוכנה גראפית לשם הצרת היקף הגוף.

הצעה זו כמובן מקבלת את כל הכבוד הראוי לה, אך הסוכנויות שנאלצות כעת לייצג דוגמניות שאינן בתת משקל, מורשות בעצם לעשות שינויים ככל העולה על רוחן ע"י תוכנות המחשב בגופן של הדוגמניות, מכך שהמסר המועבר לנשים, נשאר אותו המסר, הלא כן?

לסיכומו של עניין, הפתרון בידינו, במוחנו, במקום להלחם בגזרתנו ולהחדיר מסרים סותרים לילדינו( שבכל מקרה סופגים מסביבתם את מיתוס 'הרזה והיפה'...) עלינו להשלים עם גופנו, כי הרי סביבתנו רואה אותנו כפי שאנו רואים את עצמנו, כך שאם נפגין השלמה עצמית, כך גם נראה כלפי חוץ.

תאהבו את גופכן, השלימו איתו בכללותו וכך גם תראה אתכן הסביבה, הלא החשיבה החיובית שלנו היא שמושכת אלינו אוירה חיובית בחזרה.

"אתה מקבל בדיוק את מה שאתה מרגיש" ('הסוד')

אם כך נשים יקרות, תיהנו מחייכן, הוקירו כל מה שיש לכן, כל מה שהשגתן, תשלימו עם עצמכן, תחייכו והיקום יחייך אליכן בחזרה!