הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

"קוקאין לעניים"

מאת: דקלה שוקרון writer
תאריך: 2011-11-03 10:47:52

"קוקאין לעניים"
""קוקאין לעניים""

לפניי כשבועיים צולם סרט בעיר,לכל אלו שתהו בעניין קולות הנפץ והפעלולים שנראו בעיר. סרט המיועד לשמש כסדרה בת עשרה פרקים  ששמה "קוקאין לעניים".

הסרט בסגנון אקשן-קומדיה, מספר על תושבי העיר (כן,כן-ערד) הנקלעים לסיטואציה לא צפויה עם עבריינים. הסרט צולם באתרים רבים בעיר, על ידי הבימאי אלכס אוסמולובסקי ועוזרו יבגני ברופרמכר שגדל בערד.

הסיפור מספר על שני שוטרים שמערכת היחסים ביניהם הינה טובה, השניים נקראים לבית בו התגלתה אלימות כלפי אישה, וכשהם מגיעים לאותו הבית, מסתבר כי האישה המוכה היא המאהבת של אחד מהשוטרים. מכאן והלאה העלילה הולכת ומסתבכת.

בתפקידים הראשיים שיחקו: מוריס כהן ("אחד אפס אפס"), זיו קלייר-שחקן בתיאטרון הקאמרי ונדיה רובה-דוגמנית על ישראלית.

הבימאי בחר לצלם את הסרט בערד כי לדעתו היא עיר מדהימה ויפה, עיר השוכנת באמצע המדבר, מקום מדליק לדעתו. אלכס מספר : "עושים עשרות סרטים באזור המרכז, אבל כאן בערד זה מקום מיוחד, פה האנשים משוחררים, לא לחוצים בזמן. היחס אלינו היה נפלא, אנשים חמים ומבינים עניין, אם ביקשנו מעט לזוז מהפריים, מיד הבינו ולא עשו בעיות, קיבלו אותנו באהבה". הוא הדגיש:

"שני אנשים שעזרו לנו מאוד היו אבי יום-טוב הבעלים של "נישה" שדאג לנו למקום לינה מגניב ואלי קונצמן שעזר מבחינה הפקתית. גם המשטרה היתה יוצאת מן הכלל ואפשרה לנו לצלם בתוך התחנה".

חשוב לציין כי השם "קוקאין לעניים", אינו מסמל איזושהי אהדה לנושא השימוש בסמים, אין אזכור בכל הסרט להנאה משימוש בסמים - השם בעל ערך כבד ומשמעותי במשקלו, כשם שהעלילה בסרט היא גרנדיוזית ומלאת אקשן ופעלולים.

 יבגני ברופרמכר, שהיה תושב ערד, למד בביה"ס התיכון בעיר. בכתה י' החל ללמוד במגמת אדריכלות ולאחר מכן עבר למגמת תקשורת, במהלך לימודיו זכה יחד עם חבר נוסף, פאבל רובן במקום שלישי בתחרות קליפ צעיר, ואף פנו אליהם מחברת תקליטים מפורסמת לשלב את הקליפ לשיר של להקת "אינפקטד משרום", אך יבגני בחר שלא להכנס לתחום הקליפים והתמקד בעיקר  בלימודי קולנוע. כעבור שנה, במסגרת לימודי התיכון, שוב זכה בתחרות במקום השני וקיבל צל"ש על הצילום הטוב ביותר. במכללה בבאר שבע, למד שנה נוספת לאחר התיכון (י"ג) ואז עבר להתגורר בתל אביב והחל ללמוד בביה"ס לקולנוע 'מנשר', בו לימד כל צוות המורים של 'קמרה אובסקורה'. כיום  יבגני מסיים את שנת הלימודים הרביעית שלו ומתכנן את פרויקט הגמר שלו, עלילה המספרת על צוללן נכה המעוניין לשבור שיא בצלילת עומק ובכל מחיר ונראה כי המחיר עלול להיות כבד. שחקנית ידועה שמשחקת בסרטו היא דיקלה אלקסלסי ("סרוגים", "שבעה" ועוד...)

שיהיה בהצלחה ואנחנו נמשיך להתעדכן.