הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

אנה קונצמן - זוכה בפרס סרט האנימציה הטוב ביותר בפסטיבל הסרטים בחיפה

מאת: דקלה שוקרון writer
תאריך: 2011-10-31 11:49:06

אנה קונצמן - זוכה בפרס סרט האנימציה הטוב ביותר בפסטיבל הסרטים בחיפה
"אנה קונצמן - זוכה בפרס סרט האנימציה הטוב ביותר בפסטיבל הסרטים בחיפה"

לפני זמן לא רב, פורסמה בעיתון כתבה במדור "תרבות" המתארת את כישוריה הברוכים של אנה קונצמן, תושבת ערד לשעבר (משפחתה עדיין מתגוררת כאן), אנה למדה תקשורת חזותית במכון האקדמאי טכנולוגי בחולון וסיימה את פרויקט הגמר שלה בהצטיינות-פרוייקט הגמר היה סרט אנימציה הנקרא "יקתרינה הגדולה" ומהמעמד המכובד של פרויקט גמר מצטיין הגיע סרט האנימציה של אנה, אף לפרס הנכסף, פרס עבור סרט האנימציה הטוב ביותר בפסטיבל הסרטים בחיפה.


הסרט עוסק בתופעת הסחר בנשים בארץ עם סיפור מזווית ראייתה של בחורה מולדובית המוברחת לארץ ונמכרת לתעשיית הזנות. האיורים הידניים העדינים נצבעו בצבעי מים ועובדו כנגזרות נייר לאנימציה עם אופי מזרח אירופאי עשיר.


יש לציין כי אנימציה אינו תחומה של אנה, אנה הינה מעצבת גרפית ובפגישה מקרית פגשה  במפיצת סרטים, שעיקר עבודתה לשלוח סרטים לפסטיבלי קולנוע שונים, אותה המפיצה המליצה לאנה לשלוח את הסרט לפסטיבל הסרטים בחיפה ואנה הסכימה, ללא ציפיות  גבוהות.


בעוד הוקרן הסרט בפסטיבל חיפה, אנה לא שהתה בארץ וכלל לא ידעה על זכייתה. כשהגיעה לארץ נתבשרה כי היא הזוכה בסרט, מה שעוד מוסיף עניין לזכייה זוהי העובדה שאנה כלל לא למדה אנימציה, וסרטה זכה למרות השתתפותה של מחלקת סרטי אנימציה  של האקדמיה לאומנות ועיצוב 'בצלאל'. אנה  עומדת להינשא לבחיר ליבה  ביום שישי הקרוב, אז "על הדרך" נאחל לה מזל טוב נוסף לכבוד האירועים המרגשים בחייה!