הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

אורט צור מתמזגת עם יחידות מובחרות

מאת: דקלה שוקרון writer
תאריך: 2011-10-23 11:05:44

אורט צור מתמזגת עם יחידות מובחרות
"אורט צור מתמזגת עם יחידות מובחרות"

אורט צור ערד זהו תיכון מקצועי, בו התלמידים מסיימים את לימודיהם עם תעודת מקצוע ביד, תעודה המקנה מקצוע נחשק היום בשוק העבודה, צוות בית הספר ומנהל בית הספר, שוקי רוסק, מאמינים ביכולתם של התלמידים להתקדם ולטפס מעלה מעלה ברמה הלימודית, להגיע רחוק  ולהתקדם בתחום, גם לאחר סיום בית הספר התיכון, מה שאומר-שבית הספר דואג כיום לפתח את התלמידים בתחום על ידי טובי המוחות העוסקים בתחום העיבוד השבבי והן לשלבם ביחידות צה"ליות מובחרות העוסקות בתחום זה.

בית הספר, בשיתוף פעולה עם שלושה גורמים משמעותיים-משרד הביטחון,יחידת "יפתח" והיחידה הטכנולוגית של חיל המודיעין, מתמזגים בעבודה משותפת, אשר מטרתה לחנוך את התלמידים ולהוות להם כלי עזר גדול ומשמעותי בהתקדמותם בלימודים ובעתידם המקצועי.

כל אחד מהגופים הגיע לבית הספר והתרשם עמוקות מצוות המורים ותלמידי בית הספר, אשר מהווים דוגמא להתקדמות התלמידים מכל הבחינות – מקצועית, לימודית ואישית.

כבר במפגש ראשוני שנרקם על ידי מנהל בית הספר, שוקי רוסק, בחודש ספטמבר, התכנסו חיילי וקציני היחידה הטכנולוגית של חיל המודיעין יחד עם תלמידי בית הספר, בכנס הסברה בתחום, במסגרת בית הספר. התלמידים היו מרותקים, תחום העיבוד השבבי זהו תחום בלתי נפרד מסדר יום הלימודים שלהם ואין כלל ספק כי הם טובים מאוד בתחום הזה. בסוף הכנס התלמידים שאלו שאלות מקצועיות את חיילי היחידה והתוצאה היתה למידה וקשירת קשרים הן בפן האישי והן בפן המקצועי.

הוחלט כי חיילי היחידה יגיעו לבית הספר אחת לשבועיים ויחנכו את התלמידים וצוות המורים  שגם הוא רתום כולו למשימה המוצלחת, התלמידים והחונכים יעבדו בשיתוף פעולה תוך כדי עשייה ולמידה ולבסוף השאיפה ליצור פסל המונע על ידי מנוע, העשוי כולו עבודת ידם של תלמידי ביה"ס.

בנוסף לעבודה המשותפת בסדנה, התלמידים יקבלו הרצאות מפי חיילי היחידות בנושאים כמו : מורשת קרב, מוטיבציה לשירות צבאי, עיבוד שבבי בצבא, האפשרויות התעסוקתיות לאחר השירות הצבאי ועוד...

חשוב לציין, כי חיילי היחידה הטכנולוגית מעניקים מזמנם,זה לא מובן מאליו שחיילי היחידה מפסידים יום של עשייה בצבא ,נוסעים שעות רבות על מנת לתת ולתרום, ותודה גדולה שלוחה להם על המאמץ והתרומה הרבה והמשמעותית עבור התלמידים.

אחת מהמטרות של שילוב הלימודים יחד עם יחידות מובחרות, היא על מנת שלתלמידים תהיינה דלת פתוחה גם בשירות הצבאי ביחידות הללו.

צוות בית הספר מאמין בתלמידיו, הם רואים בתלמידים נוער מוצלח, המסוגל להתמחות כל אחד בתחומו, זהו דבר המקנה הן לתלמידים והן לצוות ביה"ס את היכולת להתקדם יחד בעשייה והתלמידים מתקדמים בצורה פרודוקטיבית בתחום המקצועי ובנוסף במישור האישי. יש לציין כי התלמידים לומדים עד שעות אחר הצהריים המאוחרות, אין זה מובן מאליו כי לתלמידים קל ללמוד שעות מרובות במשך היום, אך הם עושים זאת בצורה נפלאה. בנוסף, התלמידים בבית הספר מסיימים את מבחני הבגרות בהם הם נבחנים בהצלחה רבה. התלמידים מרגישים בבית הספר-בבית, גם ארוחת צהריים מוגשת בבית הספר, עוד סימן מובהק לתחושת החמימות המאפיינת את אורח הלימודים בבית הספר.

נאחל לכם בהצלחה בבניית הפסל ובכלל הצלחה בלימודים,אין ספק שעתידו של הנוער בערד, עתיד מקצועי מצוין, ובטוח שעוד נשמע עליכם...