הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

ערד באולימפיאדת החלל

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
תאריך: 2011-10-06 11:17:39

ערד באולימפיאדת החלל
"ערד באולימפיאדת החלל"

שישה תלמידים מתיכון אורט יצאו לאולימפיאדת החלל למוסקבה

טל, ראם, מריה, עדן, מקסים ודניאל הם שישה מתלמידי כיתה י"ב במגמת האוירו-חלל בתיכון אורט העירוני בערד, התמחות של המגמה המדעית הנדסית.

לראשונה בערד, ייצאו התלמידים ב-19.10.11 לאולימפיאדת החלל במוסקבה, תחרות יוקרתית המתקיימת זו השנה ה-19.

במסגרת האולימפיאדה יתמודדו התלמידים ב"תחרויות" כגון מבחן במתמטיקה, פיזיקה, אלגוריתמיקה (הנדסת תוכנה) וכתיבה באנגלית בנושאי חלל. התחרות היא על הישגים אישיים ויהיו בה 19 מנצחים - אלה שישיגו את התוצאות הגבוהות ביותר.

השנה יתחרו באולימפיאדה כ-200 מתמודדים מ-13 מדינות.

במסגרת האירוע יציגו התלמידים מצגות בזוגות על נושא "ישראל בחלל" – בין השאר על האסטרונאוט הישראלי אילן רמון, הניסוי שביצע על המעבורת, וכן על ההישגים של ישראל בחלל.

"ישראל נוכחת בחלל בצורה משמעותית", אומר טל: "ייחודיות אחת שנדבר עליה היא שיגור הלוויינים לכיוון המערב ולא למזרח, בניגוד לכל העולם – בגלל המיקום של ישראל".

מריה רואה את עצמה בעתיד כאסטרונומית: "כשהייתי קטנה הייתי קוראת על החלל ועל הכוכבים. כשלמדנו בכיתה ט' על המכניקה בחלל בשיעורי פיזיקה, ראיתי שזה מתחיל להיות מעניין אפילו יותר – ושמחתי להצטרף למגמה, כאשר נפתחה בשנה שעברה".

הנסיעה מתקיימת בתמיכת מחלקת החינוך בעיריית ערד.

טלי פלוסקוב, ראש עיריית ערד: "אני מאחלת לכם בהצלחה, ומאמינה ביכולת שלכם ובכישרון שלכם. עיריית ערד תמשיך לתמוך ולעודד הישגים לימודיים".