הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

קהילת מחנה ישראל ממש

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
תאריך: 2011-09-22 14:46:51

קהילת מחנה ישראל ממש
"קהילת מחנה ישראל ממש"

קהילת בית הכנסת ובית המדרש מחנה ישראל ממש מורכבת בעיקר מזוגות צעירים ורווקים. הקהילה צעירה, תוססת ומגוונת מאוד, לכל העדות, הזרמים והשיטות. הקהילה מונהגת בראשות הרב רפאל בוסי שליט"א, בסגנון של קירוב ואהבת ישראל.


אכן, חלק גדול מהמקורבים מתחזקים וחוזרים בתשובה.
מה שמייחד מאוד את בית הכנסת הוא התפילה השמחה בצורה בלתי רגילה, המשלבת בתוכה שירים וריקודים.
בית הכנסת מקיים פעילות רבה של הפצת יהדות על ידי עשרות הרצאות מפי גדולי הרבנים והמרצים : הרב יורם אברג'יל, הרב שלום ארוש, הרב אבנר קוואס ועוד רבים אחרים.
 בנוסף ישנן סעודות והתוועדויות למען קירוב לבבות.


הדבר הבולט ביותר בבית הכנסת, הוא האווירה המשפחתית והחמה וזה מורגש ממש מיד בכניסה לבית הכנסת.
עוד דבר המאפיין מאוד את בית הכנסת הוא כמות חוזרי התשובה הרבים, עקב עבודתו הנפלאה של הרב בוסי שליט"א, והאהבה הגדולה השורה בבית הכנסת, התחושה הביתית והנעימה, גורם לתושבים לאהוב להגיע ולהתפלל בבית הכנסת.
כמו כן, בבית הכנסת מתקיימים שיעורים בנושאים שונים בתחום הקבלה והחסידות, הלכות וגמרא על ידי הרב בוסי.

סליחות
בימים אלו של חודש אלול, מתקיימות סליחות בבית הכנסת בכל יום בחצות הליל, החל מהשעה 00:30. רוב המתפללים המגיעים לסליחות הינם קהל הצעירים בעיר, צעירים וצעירות בגילאי תיכון, צבא, לאחר שירות צבאי, דתיים או לא, כולם מגיעים להתפלל, דבר שיוצר אווירה מיוחדת של התעוררות רוחנית, אחדות ואהבת ישראל גדולה, בליווי שירים שמחים ותקיעות שופר מרגשות.
ארגון הסליחות מנוהל על ידי שמואל לביא ומשה בן-ששון, מגבאי בית הכנסת-הציבור מוזמן!!

כנס נשים
כמו כן, במסגרת אותם אירועים שבית הכנסת מקיים, השבוע, ביום א' התקיים כנס נשים, בו השתתפו כ-250 נשים. הכנס הועבר על ידי בתו של הבאבא סאלי זצ"ל, אביגיל שתילט"א, שרוממה את הציבור בחוויה רוחנית עוצרת נשימה. הרבנית ריתקה את ציבור הנשים בדברי חיזוק והתעוררות. ישר כח גדול מאוד לכל הנשים הצדקניות שנטלו חלק באירוע!

שבת ח"י באלול
בשבת האחרונה התכבד בית הכנסת בנוכחותם של רב העיר, הרב אלבו שליט"א ואשתו, הרבנית שתילט"א, שהשתתפו בתפילות ובסעודות לכבוד ח"י אלול, יום הולדתם של הצדיקים הקדושים, הבעל שם טוב זצ"ל והאדמו"ר הזקן זצ"ל.
בברכת שנה טובה ומתוקה ושנחתם לחיים טובים – אמן!