הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

העירייה מחדשת את מערך מצלמות האבטחה בעיר

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: עיתון הצבי
תאריך: 2020-06-04 15:09:42

מערך השיטור העירוני מעצים את יכולותיו בימים אלה, כאשר העירייה מחדשת פעילותן של מצלמות אבטחה ישנות שיצאו משימוש לפני מספר שנים ומוסיפה עוד מספר מצלמות חדשות במקומות אסטרטגיים בעיר. למשל, בכיכר הפסטיבל, במשחקייה בצים סנטר ובמגרש הדשא החדש באבישור. בשלב זה מדובר בכ- 20 מצלמות אבטחה ובהמשך תותקנה עוד 200 מצלמות במקומות מרכזיים בעיר. ראוי לציין כי, מצלמות האבטחה עובדות על הטכנולוגיה המוכרת ומשדרות באמצעות wi-fi. ואין להן שום קשר לטכנולוגיית g5שעדיין לא מותקנת בארץ.

במקביל להתקנת המצלמות שודרג המוקד העירוני 106 שרואה את שידורן באופן רציף. המוקד העירוני הפך ל"מוקד רואה" שצופה במתרחש און- ליין במרכז המסחרי, באצטדיון הכדורגל, בסקייטפארק ובגני שעשועים שונים. המוקדנים והמוקדניות שנמצאים במשמרת יוכלו להזעיק מיידית את השיטור העירוני ומשטרת ישראל במידה ויתרחש אירוע חריג.

מערך השיטור העירוני נועד להגביר את תחושת הביטחון בעיר ולתת מענה לתושבים 24/7, לפניות מצוקה ולפתרון מפגעים. המערך נבנה בזכות תוספת של 8 שוטרים ממשטרת ישראל ועוד פקחי עירייה בעלי סמכויות אכיפה שונות. תוספת של ניידות סיור, הצבת מצלמות, הצבת מחסומים, שמירה על הסדר הציבורי, וכן כאמור, הרחבת פעילותו של המוקד העירוני לכל שעות היממה.