הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

על עיתונות וחזון – ראיון עם רן צדיקריו מו"ל עיתון הצבי

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2019-03-28 11:27:17

על עיתונות וחזון – ראיון עם רן צדיקריו מו"ל עיתון הצבי
וכמה מילים עם טל בוכור, שותפו בעבר של רן בעיתון

 

בשנת 2009 עיתון הצבי עובר לבעלים חדשים. כיצד ראה צדיקריו את עיתון הצבי? מה היה החזון? ומה גרם לו ולטל בוכור להיכנס לעולם העיתונות?

ירון רבינוביץ'

 

מה גרם לכם, רן צדיקריו וטל בוכור, להיכנס לעולם העיתונות

 

רן: "בשנת 2009 הייתי שותף בחברת "רוקסן" יחד עם טל בוכור שהוא חבר יקר עד היום, והחלטנו יחד שאנחנו רוצים להתרחב לעסקים נוספים בעיר. כאשר בחנו כמה עסקים בעיר עלתה בפנינו ההזדמנות לרכוש את עיתון הצבי מאליעזר בר שדה. מצאנו עסק מסודר עם פוטנציאל גדילה שאנחנו היינו משוכנעים שנדע להשיג באמצעות יכולות השיווק וההיכרות שלנו עם בעלי העסקים המקומיים. אני זוכר שבגיליון הראשון שלנו טל עסק מאוד בשיווק העיתון, ואני הייתי יותר מרוכז בתוכן שיפורסם כי רצינו לשדרג גם את נושא התוכן ואכן הגיליון הראשון היה הצלחה גדולה שנתנה לנו דחיפה משמעותית להמשך. מתוך החשיבה להתרחב ברכישת עסקים נוספים בעיר חשבנו שהבעלות בעיתון תייצר לנו יתרון נוסף לעסקים הנוספים בכל הקשור לפרסום וקידום העסקים."

טל בוכור: "בתקופה שרכשנו את העיתון אני ורן היינו שותפים בכמה פרויקטים ושמענו שהעיתון למכירה. ראינו הזדמנות עסקית וזאת הייתה תקופה של לפני בחירות מקומיות .
זה בעיקר מה שגרם לי לקנות את העיתון ,הזדמנות עסקית, אבל עם זאת, יש איזה שהיא יוקרה ומעמד להיות בעלים של עיתון ובטח של העיתון המוביל בעיר.
מאז ומתמיד הייתי "חולה עיתונים", אז אני חושב שיש בזה הגשמת חלום להיות בעלים של עיתון מוביל".

אז למה בסופו של דבר עזבת?

טל: "עזיבת העיתון נבעה מכמה גורמים אבל הגורם העיקרי היה התמקדות בעסק המרכזי שלי "רוקסן מוסיקה והפקות" וקצת תחושת מיצוי. לכן ברגע שקצת הרגשתי שנגמר הדרייב, החלטתי לעזוב".

מה היה החזון?

"היה לנו חזון ברור מאוד, להציג את האור החיובי שישנו בעיר, להגדיל וליחצן את הנעשה בעיר גם כלפי חוץ, להעניק פלטפורמה ראויה לבעלי העסקים בעיר לפרסום המוצרים שלהם ולהיות הגורם שקובע את שיחת העיר". 

האם במרוצת השנים, העיתון מקיים את החזון?

רן: "אני יכול לומר שלאורך שנים רבות העיתון קיים את חזונו, בתקופות מסוימות פחות ובתקופות מסוימות יותר, זוהי דרכו של כל עסק". 

רן, אני נותן לך עכשיו אפשרות לחזור ולשנות משהו בעיתון הצבי, האם היית משנה? ומה?

"אם הייתי צריך לשנות משהו בעיתון הצבי בראייה לאחור אז הייתי מתרכז בלהרחיב את פעילות העיתון לכל עולמות המדיה העירוניים, אתר אינטרנט עירוני, תחנת רדיו, כל נושא המודעות הציבוריות ועד התרחבות להפעלת בית דפוס. אני חושב שעיתון הצבי יכול לרכז את כל נושא התקשורת המקומית וליחצן באופן מלא את העיר המדהימה שלנו". 

 

איך אתה רואה את ההשפעה של העיתון על ערד?

"אני חושב שיהיה מגלומני לחשוב שהעיתון משפיע על העיר, אני בהחלט חושב שהעיתון הוא כלי מרכזי בשיח הציבורי על הנעשה בעיר ולמעשה יכול להשפיע מאוד על התודעה הציבורית בכל הנוגע לנושאים העירוניים, ללא ספק העיתון יכול לסקר נושאים עירוניים בעין חיובית ולתרום למצב הרוח העירוני ולצורה בה תופס התושב את העיר בה הוא חי. לאורך כל שנותיי כבעלים בעיתון תמיד דאגתי כי העיתון באופן כללי יציג את העיר באור חיובי, לאורך השנים עסקנו גם בנקודות משמעותיות שליליות אבל תמיד באחריות אישית ומתוך ידיעה שהעיתון בהרבה מובנים הוא הפנים של העיר, וכדי לשמור על העיר שלנו ועל הצורה שבה היא נתפסת כלפי חוץ ופנים תמיד דאגנו להעצים אירועים חיוביים ולדאוג ששיווי המשקל הפנימי בתוך העיתון יהיה יותר חיובי משלילי".  

 

במעבר לעולם דיגיטלי, האם לעיתון הצבי יש עדיין מקום

"אני חושב שעולם הדיגיטל הוא מבורך ומביא אתו הרבה מאוד יתרונות כמו נגישות ועדכון בזמן אמת, יחד עם זאת העולם הדיגיטלי עדיין לא מציג חלופה לעיתון מקומי קהילתי אשר חלק גדול מהסיקור בו עוסק בפעילויות קהילתיות כמו אירועים בבתי הספר היסודיים והעל תיכוניים, תרבות מקומית , וחדשות מקומיות, לרוב מה שקורה בתוך העיר ובטח בעיר בסדר הגודל של ערד אינו מגיע לסיקור דיגיטלי ולבטח לא זוכה לסיקור ברמה הארצית. מכאן אני חושב שהעיתונות המקומית בערים בסדרי הגודל של העיר ערד עוד נכונה להם עתיד מבטיח. כן אני מסכים שצורת הצריכה של העיתונות המקומית תעבור בחלקה לפורמט דיגיטלי ולכן לפני כשנה וחצי התחלנו להפיץ את עיתון הצבי גם בצורה דיגיטלית וכל מי שרוצה לקבל את העיתון בכל יום רביעי בערב ולפני כולם יכול להירשם בעיתון הצבי ולקבל את העיתון הדיגיטלי ישר לטלפון הנייד שלו. יש לנו היום כמה מאות משתמשים המקבלים את העיתון ישירות לנייד ונהנים לקרא אותו לפני כולם, אני מזמין את כולם להצטרף ולהירשם לרשימת התפוצה".  

 

מהם תכוניותיך לעתיד לעיתון הצבי?

"המטרה שלנו במהלך העתיד הקרוב הוא להעמיק את המוצרים המשלימים של העיתון הכוללים את אתר "ערדניק" בכתובת www.aradnik.co.il, להגדיל את רשימת התפוצה של העיתון הדיגיטלי, לצרף חברים נוספים לכרטיס הפייסבוק של עיתון הצבי המעדכן מידי יום בחדשות מקומיות ואזוריות, ולחשוב על הגדלת אמצעי הפרסום שידע העיתון להציע גם מחוץ לעיתון המודפס. יותר מזאת אנו מעמיקים את הקשר שלנו עם הגופים המקומיים בכדי להביא יותר חדשות לציבור ולהגדיל את החשיפה בכל הנוגע לחדשות קהילתיות" . 

 

מה אתה מאחל לעיתון

אני מאחל לעיתון להמשיך ולהיות עיתון חיובי המציג את העיר ערד כעיר מתפתחת, עם חינוך מהטובים בארץ ועם תושבים וחיי קהילה מיוחדים ויוצאי דופן. שהעיתון ייתן מענה קהילתי וחשיפה לכמה שיותר פעילויות ואירועים בעיר, וכמובן שייתן מענה לפרסום מוצלח לעסקים הפועלים בעיר. בהזדמנות זו אני רוצה לומר לתושבי העיר כי אני חושב שעלינו כתושבים לעודד כמה שיותר את העסקים המקומיים בעיר, כאחד שהיו לו כמה עסקים בעיר אני יודע כמה קשה לנהל עסק וגם להרוויח מימנו, כמה קשה להעסיק עובדים וכמה מתסכל זה לראות את תושבי ערד לעיתים קונים בעסקים מחוץ לעיר. תנו הזדמנות לעסקים המקומיים , סייעו להם להחזיק את עצמם ולהרוויח, תרכשו ותפרגנו כמה שניתן לתושבי המקום המתפרנסים מהעסקים המקומיים.