הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

סיבה לגאווה

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2019-02-14 12:22:37

העיר ערד זכתה באות ההצטיינות "רשות מעודדת עלייה"

ההסתדרות הציונית העולמית ומרכז השלטון המקומי בישרו השבוע לעיריית ערד על זכייתה באות הצטיינות על שילוב וקליטה של אוכלוסיות העולים בעיר.
ניסן בן חמו ראש העיר ערד: "ערבות הדדית היא ערך עליון עבורנו. אנו מאמינים בכוחה של קהילתיות ופועלים לאורך כל השנה לחיזוק השייכות בקרב כל תושבי העיר".

 

ירון רבינוביץ

 

לקראת יום העלייה שיצוין חודש הבא בכנסת, ההסתדרות הציונית העולמית בשיתוף מרכז השלטון המקומי, פרסמו את הרשויות שזוכות מטעמן באות ה"רשות מעודדת עלייה".
ערד, שקלטה אלפי עולים בשנות ה- 70' וה-90' וקולטת עולים גם בימים אלה, זוכה באות הצטיינות על פעילותה לשילוב וקליטת עולים חדשים בעיר.

עיריית ערד, באמצעות מחלקת הקליטה העירונית, פועלת לאורך כל השנה בקליטת אוכלוסיות חדשות בעיר, בהם אוכלוסיות העולים, שמהווים 40% מאוכלוסיית העיר.

גם בימים אלה, המחלקה לקליטת עלייה בעירייה משתתפת בירידי עלייה בינלאומיים בחו"ל ונפגשת עם קהילות יהודיות מרכזיות במטרה לעודד עלייה לערד.

כחלק מפעילויות הקליטה, העירייה גיבשה סל הטבות ייחודי לעולים חדשים שכולל אולפן לעברית, סיוע במציאת עבודה וסיוע לרכישת מקצוע חדש.

אות "רשות מעודדת עלייה" של ההסתדרות הציונית העולמית בשיתוף מרכז השלטון המקומי יוענק לרשויות הזוכות בוועדת העלייה והקליטה בכנסת לציון "יום העלייה".

מעט מפעילויות המחלקה לקליטת עלייה, שזיכו אותה באות הצטיינות:

  1. השתתפות בשישה ירידי עלייה וסמינרים במדינות חמה
  2. קיום קשר שוטף עם הקהילות היהודיות בחו"ל.
  3. שיתופי פעולה מצוינים והדוקים עם הסוכנות היהודית, אופק ישראל, משרד העלייה וקליטה, נפש בנפש, קרן ידידות.
  4. הופקו 2 חוברות לעידוד עלייה וסרט תדמית בשפה רוסית עם כתוביות בעברית.
  5. המחלקה בשיתוף עם העירייה והחכ"ל גיבשה סל הטבות מיוחד לעולים חדשים לערד ותושבים חוזרים
  6. לאחר כעשור שנים בשנתיים האחרונות פועלים בערד כיתות לימוד עברית, קבוצות עברית מדוברת בחופשת קיץ, אולפן לילדים עולים.
  7. בעיר פועל כבר 25 שנים מכון למחקרים מתקדמים הראשון ויחיד מסוגו בארץ המציע מגוון רחב של חוגים וקורסים לילדים ולמבוגרים במחירים מסובסדים.
  8. המחלקה גיבשה קבוצת מתנדבים תושבי העיר ובמחויבות גדולה הם פוגשים, מלווים ומטפלים  במשפחות העולים שמגיעות לעיר.
  9. בשנה האחרונה המחלקה מקדמת יוזמה חדשה של תכנית מטפלים בספא בשיתוף חברת ישרוטל.
  10. המחלקה מובילה פעילות בקליטת עולים ותושבים חוזרים, על ידי ליווי  צמוד של פרויקטור, מתנדבים ועמותה שמציעה תמיכה לעולים בתחום פיננסי, עסקי ומשפטי.

 

 

מרינה גליזר, מנהלת מחלקת קליטה ועלייה, אמרה כי אחת הפעילויות המשמעותיות והייחודיות לערד שהקנו לה את אות ההצטיינות היא קבוצת המתנדבים, תושבי העיר הוותיקים, אשר פוגשים, מלווים ותומכים במשפחות העולים: "המחויבות של התושבים הוותיקים בערד כלפי התושבים החדשים פשוט מחממת את הלב. לצד עידוד העלייה, תהליך הקליטה הוא התהליך המשמעותי ביותר עבור העולה החדש, ערבות הדדית היא המפתח לקליטה מוצלחת ואיכותית".

 

ניסן בן חמו, ראש העיר ערד: "אני מברך את המחלקה לעלייה וקליטה בערד ומתרגש מהזכייה בפרס היוקרתי. אנחנו בערד מאמינים בכוחה של קהילתיות וערבות הדדית להשפיע ולייצר חיבור אמיתי  ותחושת שייכות. בערד יש מגוון של אוכלוסיות שמנהלות מרקם חיים מכבד ושוויוני. אני גאה בתושבים בערד שיחד הופכים את העיר לפסיפס אנושי ייחודי".

אות "רשות מעודדת עלייה" של ההסתדרות הציונית העולמית בשיתוף מרכז השלטון המקומי מעניקות השנה לראשונה. הרשויות הזוכות יוזמנו  בקרוב לישיבה חגיגית של וועדת העלייה והקליטה בכנסת לציון "יום העלייה", ובסופה יתקיים טקס הענקת האותות.