הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

עמותת כוכבי המדבר תקבל את פרס זוסמן על עשייה חברתית

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2019-02-14 12:20:20

עמותת כוכבי המדבר תקבל את פרס זוסמן על עשייה חברתית
"עמותת כוכבי המדבר תקבל את פרס זוסמן על עשייה חברתית"

מערכת עיתון הצבי

עמותת כוכבי המדבר תקבל ב-18 בפברואר את פרס זוסמן עבור עשייה חברתית בקטגוריית קידום סולידריות חברתית. העמותה, שהוקמה ב-2013, מפעילה תוכניות  לטיפוח מצוינות ומנהיגות בדואית בקרב צעירים במרחב הנגב. חזון העמותה הוא להוביל תהליכים של שינוי וקידום החברה הבדואית כחלק משמעותי בחברה הישראלית.

5 שנים לאחר הקמתה על ידי מתן יפה, יזם חברתי נמרץ, תקבל עמותת כוכבי המדבר את פרס זוסמן-ג'וינט ע"ש לאונור ולארי זוסמן ז"ל למצוינות בתחום השירותים החברתיים בישראל. "צוות העמותה פועל על מנת לספק מענה מקיף לאתגרים הרבים העומדים בפני החברה הבדואית בנגב", נכתב בנימוקי הועדה. "בחמש שנות פעילות פיתח צוות הארגון בהובלת מתן יפה ושחדה אבו סביית' רצף של תכניות חינוכיות מגיל 14-25 שמטרתן לסייע בהתמודדות עם סוגיית הזהות;להכשיר צעירים בדואים שיהיו מחויבים לעשייה חברתית ערכית;ולוודא שיהיו בידם הכלים והיכולות הנדרשות להתקדם בעצמם ולקדם את הקהילה שלהם".

מתן יפה, מייסד ומנכ"ל העמותה,אמר כי ההכרה בעשייה החברתית של אנשי העמותה מהווה רגע של נחת וגאווה במסע הארוך בדרך אל המטרה. "כל מי ששייך לעמותה הנפלאה הזאת קם בבוקר עם תחושת שליחות. עבורנו לא מדובר בעבודה או קריירה, אלא בתשוקה גדולה להגשים את החזון המשותף עם הקהילה הבדואית בנגב ולפתח דור צעיר ואיכותי של מנהיגים. קידום האוכלוסייה הבדואית תפעל לטובת כלל תושבי הנגב והמדינה כולה".

בימים אלה יוזמת העמותה פרויקט ראשון מסוגו בעולם: הקמת כפר הנוער באזור בית קמה, על שטח של 60 דונם, שיפעל תחת מודל ייחודי המאפשר להאיץ תהליכים חינוכיים בתנאי פנימייה, בה חיים התלמידים לצד הצוות המקצועי. תוכנית הפרויקט כבר אושרה והעבודות צפויות להתחיל במהלך השנה הקרובה.  

על פרס זוסמן-ג'וינט:
מזה למעלה מעשור מוענק פרס זוסמן-ג'וינט למצוינות בתחום פיתוח השירותים החברתיים בישראל. פרס זוסמן-ג'וינט נחשב לפרס הגדול ביותר בתחום העשייה החברתית בישראל, ומטרתו להגביר את המודעות לנושא החברתי ולהודות לאנשים המסייעים לקבוצות שונות בחברה. עבודתם של הזוכים מדי שנה מדגישה את המחויבות העמוקה של ג'וינט ישראל לשיפור החברה והרווחה בישראל. כבכל שנה יוענק הפרס לשלושה זוכים (יחידים או צוותים) אשר תרמו תרומה מיוחדת ומשמעותית למצוינות בתחום השירותים החברתיים בישראל. לכל אחד משלושת הזוכים יוענק פרס בסכום של עד 25 אלף דולר.