הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

מצום תופעת האלימות במשפחה

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2019-01-10 11:45:47

אושרה בממשלה התוכנית להרחבת הפעילות לצמצום תופעת האלימות במשפחה בתוספת תקציבית של כ-20 מיליון ₪

 

על פי מתווה התוכנית שהוצגה ע"י משרד העבודה והרווחה בראשותו של ח"כ חיים כץ יושם דגש להרחבת המענים בטיפול בגברים אלימים ושליש מהתקציב יוקצה להרחבת הפעילות במגזר הערבי

 

שר העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים ח"כ חיים כץ : "משרדנו שם בחזית עשייתו את הטיפול והמניעה בתופעת האלימות במשפחה. בשנים האחרונות עשינו פריצת דרך משמעותית בטיפול בנושא בדרך של הגדלת התקציבים וסל המענים שמאפשר שיקום איכותי וטוב יותר לנפגעים ולפוגעים".

הממשלה אישרה ביום ראשון השבועאת התוכנית להרחבת המענים לטיפול ומניעה בתופעת האלימות במשפחה, על פי המתווה שהציג משרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים בראשותו של השר, ח"כ חיים כץ.
תוכנית זו שאושרה בתוספת תקציבית של כ- 20 מיליון ₪ לשנת 2019, תתווסף לתוכנית האב של המשרד למיגור תופעת האלימות במשפחה  ויושם בה דגש על הרחבת המענה הטיפולי בגברים אלימים ותוקפים וכן הוספת תוכניות טיפול והגנה לנשים וילדים הנמצאים במעגל האלימות.

 

על פי מתווה התוכנית יורחבו התוכניות לטיפול בגברים אלימים ותוקפים בדגש על הגדלת המענה הטיפולי במרכזי היום,הקמת דירות מעבר לגברים אלימים שסיימו טיפול אינטנסיבי כדי לספק להם  מעבר לחיים תקינים, תוספת עו"סים ותקציבי פעולה ברשויות המקומיות, פיתוח מודל עבודה עם גברים בהתאם  למקרי הצלחה מהארץ והעולם ופיתוח הכשרות לאנשי מקצוע בשב"ס ובמשרד הבריאות בנושא גברים אלימים.

כמו כן  יפעל המשרד להרחבת המענים בטיפול ותמיכה בקורבנות האלימות בדגש על הקמת 2 מרכזי חירום רב תחומיים ראשונים מסוגם שיופעלו 24/7ויתמקדו במתן עזרה ראשונית ,אבחון הנשים וילדיהן, ביצוע הערכה והפניה למסגרת טיפולית התואמת את צרכי הנפגעים להמשך טיפול ושיקום. בנוסף תינתן  תוספת של עובדים סוציאליים ייעודים לטיפול בילדים ובקשישים הסובלים מאלימות במשפחה ברשויות המקומיות  ובתחנות המשטרה הפועלים לסיוע והכוונה של המגיעים למשטרה על רקע אירועי אלימות במשפחה .

בנוסף לכך, מוקד החירום 118 המעניק טיפול יעוץ והכוונה בנושא האלימות יורחב בעובדים סוציאליים ייעודיים לנושא ויבנו תוכניות ייעודיות ממוקדות למניעת אלימות בישובים ערביים.