הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

מעניקים חיים

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2019-01-02 21:01:57

מעניקים חיים
"מעניקים חיים"

אולגה בלזיציוק, נולדה לפני כ- 4 חודשים עם מחלת האפילפסיה וזקוקה נואשות למכשיר מוניטור מיוחד.

המשפחה מבקשת את עזרת הציבור במימון המכשיר, שכן, קופת החולים הכללית אינה משתתפת עמה במימון המכשיר בתואנה שהמכשיר איננו בסל הבריאות.
עלות המוניטור 50 אלף ₪ .

 

ירון רבינוביץ'

משפחת בלזיציוק, המונה 5 נפשות. זוג + 3 ילדים, תושבי ערד כ- 13 שנה פונים לעזרת הציבור במימון לקניית מוניטור מסוג mindray imec12  וזאת לאחר שקופת החולים סירבה לעזור במימון בתואנה שאיננו כלול בסל התרבות.
לאה בלזיציוקמספרת:
"כשנולד הילד הראשון, פיטר, גילו שהוא חולה במחלת האפילפסיה וכך גם עם הילד השני, תומס, בעקבות מחלה גנטית, כך התברר. בגיל שנה וחודשיים תומס נפטר בגלל שגם הוא היה צריך מוניטור מיוחד ולא הייתה לנו האפשרות לקנות אותו. גם אז, קופת החולים סירבה להשתתף בקניית המוניטור.
במחלה הזו, צריך להבין, התינוק צריך שמירה של 24/7 וזאת בגלל שאין את המוניטור שמודיע לנו שהילד בהתקף. אני ובעלי היינו אתו ללא הפסקה. באחד הימים נרדמתי לכמה דק' ובדיוק באותו הרגע הילד קיבל התקפה ופשוט פספסתי אותו. ביצעתי בו החייאה והילד הובהל לבית החולים ושם הוא נפטר. כשהודיעו לנו על כך מיד הסכמתי לתרום את איבריו. במשך שנה וחודשיים הייתי מאושפזת יחד אתו בטיפול נמרץ לסירוגין. אפילו לא הספקתי לשמוע אותו אומר 'אמא'. ראיתי אותו נגמר מול העיניים שלי והכאב היה עצום. תומס תמיד חייך בין הפרכוסים וכולם התאהבו בו ממבט ראשון. רציתי שלפחות במותו הוא יוכל לעזור לילדים שמחכים לתרומת איברים ורוצים לחיות. אני בטוחה שזה גם מה שתומס היה רוצה.
כשנולד הילד השלישי בדקנו ומצאנו שהוא בריא וללא המחלה.
באותה התקופה סבלתי מאבנים כליות והיית צריכה להיכנס לניתוח כתוצאה מזיהום. במהלך ההרדמה נתנו לי חומר הרדמה לא נכון וכתוצאה מכך נכנסתי לתרדמת לשבוע וכשקמתי, סבלתי משיתוק בחצי גוף.
בכל זאת לא אמרנו נואש וב-06.09.2018, נולדה אולגה. אולגה שסובלת גם היא מאותה מחלת אפילפסיה זקוקה גם היא לאותו מוניטור הבודק אותה 24/7 ומודיע כאשר יש שינוי במצבה ויכול להציל את חייה. פנינו שוב לקופת החולים על מנת שיעזרו לנו ברכישת המוניטור אך שוב סורבנו באותה תואנה שהמוניטור לא נכלל בסל הבריאות וכתוצאה מכך גם אני וגם בעלי צריכים להיות עם אולגה 24/7, דבר שמכביד לא רק עלי ועל בעלי אלא על כל המשפחה. כתוצאה מכך אנחנו לא יכולים לצאת לעבודה מסודרת ונקלענו למצב כלכלי קשה".

"עיזרו לנו לקנות את המוניטור"
"זה לא קל לנו לפנות אל הציבור לעזרה, אבל אנחנו ממש צריכים אותה.בגלל המחלה, אולגה יכולה בכל רגע להפסיק לנשום כתוצאה מהפירכוס. כשזה קורה, אנחנו צריכים לתת לה זריקה, חמצן ומתחילים בניסיונות להעיר אותה ולהוציא אותה מהפירכוס".

איך עוזרים?

  1. נפתח חשבון לגיוס כספים בבנק מזרחי- טפחות, סניף 489
    מספר חשבון – 401344
    על שמה של אולגה.
  2. קופה בחנות הירקות של סבטלנה במרכז, שם גם ניתן לתרום.

"אני פונה מכל לבי, מי שיכול לעזור לנו לרכוש את המוניטור, תבוא עליו הברכה שכן, הוא מציל חיים", אומרת לאה בהתרגשות.