הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

בתמיכת שר האוצר משה כחלון:

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2019-01-02 21:00:25

בתמיכת שר האוצר משה כחלון:
"ימשכו ההטבות במס לתושבי הפריפריה"
בנוסף השרים כחלון וליצמן יצאו בהודעה משותפת:
"בשורה חברתית לציבור החוליםוהחל מיום שלישי השבוע, הוזלה של 6.9% במחירי תרופות המרשם"

ירון רבינוביץ'

מליאת הכנסת אישרה ביום שלישי השבוע, את המשך מתן הטבות המס לתושבי הפריפריה שהיו אמורות לפוג ב-31 לדצמבר 2018. ההטבות במס יוארכו עד ל-30 ביוני 2019.
כמו כן, ההארכה אושרה בוועדת הכספים ובמליאת הכנסת לאחר שהושגו הבנות בנושא, בהובלת סגן שר האוצר איציק כהן.

שר האוצר משה כחלון: "הטבות המס האלו הן חלק מהמהפכה החברתית-כלכלית שאנחנו מובילים במשרד האוצר בארבע השנים האחרונות. בשביל תושבים רבים בפריפריה, הטבת המס הזו היא ההבדל בין לסגור את החודש לכניסה לחובות. הארכת הטבת המס צודקת ותחזק את ההתיישבות בצפון, בדרום ובאזורי פריפריה נוספים. כולנו חזקה בממשלה תמשיך את המהפכה החברתית שמיטיבה עם תושבי המרכז, הפריפריה וכל מדינת ישראל."

 

ביוזמת ליצמן וכחלון: הוזלה של כ-6.9% במחירי התרופות

"זו בשורה חברתית חשובה, שמקלה על אזרחי ישראל וציבור החולים", אמר סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן 
שר האוצר משה כחלון: "זו רפורמה שעושה צדק למאות אלפי חולים"

המפקח על המחירים במשרד הבריאות, וודים פרמן, הודיע ביום שני כי מחיריהן המרביים של תרופות המרשם בעלות הפטנט שבפיקוח, ירדו ב-1 לינואר 2019, בשיעור ממוצע של כ-6.9% לעומת המחירים הנוכחיים.

לירידה זו תרם בעיקר שינוי במודל הפיקוח על מחירי תרופות מרשם, אשר הובילו סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן ושר האוצר ח"כ משה כחלון. כמו כן, תרמו לירידת המחירים השינויים בשיעור שערי החליפין.מטרת המודל להנגיש תרופות יקרות שאין להן תחרות, ובשל כך נמכרו עד כה במחיר גבוהסגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן, בירך על מגמת ההפחתה במחירי התרופות ואמר כי "זו בשורה חברתית חשובה, שמקלה על אזרחי ישראל וציבור החולים".
שר האוצר משה כחלון שיבח אף הוא את המהלך. לדבריו, "המהפכה החברתית-כלכלית שאנחנו מובילים בארבע השנים האחרונות, מורגשת במערכת הבריאות שהשתפרה בשנים אלו, בזכות העלאת תקציבי הבריאות והגדלת סל התרופות. רפורמת התרופות היא לא רק רפורמה שמורידה מחירים, אלא רפורמה שעושה צדק למאות אלפי חולים וחולות שמתקשים לעמוד במחירי התרופות תהיה שנה מעט קלה יותר. אנחנו מאחלים לאותם החולים בריאות ואריכות ימים."

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, אמר כי "מחירי התרופות הם נושא בפיקוח, ואנחנו שמחים לבשר לקראת פתיחת השנה האזרחית על הוזלה נוספת למטופלים".