הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

לראשונה - ערד מייצרת חשמל לעצמה

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2018-12-26 19:47:30

לראשונה - ערד מייצרת חשמל לעצמה
"לראשונה - ערד מייצרת חשמל לעצמה"

לוחות סולאריים ראשונים לייצור חשמל הותקנו השבוע על גג בית ספר טללים ובקרוב יותקנו על מבני ציבור נוספים.

עיריית ערד: "ערד החלה לייצר חשמל כדי לספק את צרכי העיר, נפתחה הדרך לעצמאות כלכלית. בעקבות כך, הוצאות העירייה קטנות. העירייה חוסכת בעלויות חשמל ונשאר יותר כסף עבור השירות לתושב"

ירון רבינוביץ'

"פריצת דרך היסטורית", כדברי העירייה, נרשמה השבוע כאשר ערד החלה בייצור חשמל לצרכי העיר, במגמה ליצור משק אנרגיה עירוני סגור. כלומר ערד תייצר חשמל על פי צרכיה, ותחסוך בכך מיליוני שקלים בהוצאות לאנרגית חשמל.
השבוע הסתיימה התקנת לוחות סולאריים לייצור חשמל על גג בית ספר טללים ובקרוב תסתיים התקנת לוחות כאלה על גגות מבני ציבור נוספים ובהם: אולם ספורט עיינות ובתי הספר לבאות וחלמיש. במקביל פועלת העירייה להורדת צריכת החשמל העירונית ע"י  החלפת תאורת הרחוב לתאורת לדים חסכנית, החלפת כל התאורה במבני החינוך ובמבנים הציבוריים בעיר, החלפת כל המזגנים ליחידות חסכוניות, החלפת תצורת החימום בקאנטרי למשאבות עם הספק נמוך (חסכון של 65% בעלות החימום).
"בסופו של חשבון תחסוך העירייה בהוצאות האנרגיה העירוניות בסך של כ 2.5 מיליון ש"ח בשנה בעקבות כך, הוצאות העירייה קטנות. העירייה חוסכת בעלויות חשמל ונשאר יותר כסף עבור השירות לתושב ", מדגישים בעירייה.
בעקבות המהלך הזה, "ערד תהיה העיר הראשונה בארץ שמספקת את צרכי האנרגיה לעצמה ובכך חוסכת מליוני שקלים בשנה הוצאות לתשלום צריכת החשמל מחברת החשמל לישראל. ראש העיר דוחף לכך שתוך מספר שנים ערד תייצר לעצמה את כל צריכת החשמל. זהו נדבך חשוב ומרכזי שיוביל את העיר לעצמאות כלכלית", מוסיפים בעירייה.

ראש העיר, עו"ד ניסן בן חמו: "השבוע עשינו צעד ראשון משמעותי לקראת עצמאותה הכלכלית של ערד. מהיום בו נבחרתי לתפקיד אני מקדם את נושא ההתייעלות האנרגטית כי זו הדרך להיות אחראים לעתידנו הכלכלי ולהשתחרר מהתלות בגחמות ממשלתיות, בדרך לצמיחה העירונית".