הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

עולים דרומה

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2018-12-26 19:46:39

עולים דרומה

בסוף השבוע האחרון התקיימה בערד שבת גיבוש עבור 200 עולים חדשים מצפון אמריקה שבחרו להשתקע בדרום בסיוע מיזם "זינוק בעלייה" של קק"ל וארגון "נפש בנפש".
ראש עיריית ערד, עו"ד ניסן בן חמו: ״אני שמח לראות שעולים חדשים שמגיעים לישראל בוחרים להשתקע באזור הדרום. אין ספק שהם תורמים לחסנה של ישראל בכלל ושל דרום הארץ בפרט."

 

ירון רבינוביץ'

בסוף השבוע האחרון, התקבצו למעלה מ-200 עולים חדשים מצפון אמריקה, לשבת גיבוש בערד. עולים אלה הגיעו לארץ בסיוע מיזם "זינוק בעלייה" של קק"ל וארגון "נפש בנפש" הפועל לעידוד עלייה מצפון אמריקה,  בשיתוף משרד העלייה והקליטה, הסוכנות היהודית וJNF-USA-. העולים שהשתתפו הגיעו מכל רחבי הדרום ובכלל זאת הערים אשקלון, באר שבע, קריית גת ועוד.
ארגון נפש בנפש הוקם בשנת 2002 על ידי הרב יהושע פס ואיש העסקים טוני גלברט. הארגון הפיח רוח חיים בעלייה מארצות הברית, קנדה ואנגליה וסייע בעלייתם ארצה של למעלה מ-57 אלף עולים מאז הקמתו. בפעולותיו מבקש הארגון לעודד עלייה ומעמיד מערך מקצועי ענף לרווחת העולים ועל מנת לסייע להם במעבר באמצעות מציאת תעסוקה, השתלבות בקהילה (ובמערכת הבריאות והחינוך), עלויות מעבר גבוהות והתמודדות עם הבירוקרטיה הממשלתית. 

בין המשתתפים ניתן היה למצוא משפחות עולים ואף רווקים ורווקות שהגיעו לבדם לארץ, חלקם, עולים שהגיעו לפני מספר שנים וחלקם גם עולים "טריים" שעלו רק לפני חודש. במהלך השבת נהנו העולים מפעילויות והרצאות ביניהן הרצאתה של העיתונאית סיון רהב מאיר על אקטואליה ועיתונות ישראלית, ושחקן הכדורסל לשעבר תמיר גודמן שעלה לארץ מארה"ב וסיפר על החוויות שלו כעולה בארץ, ההשתלבות בספורט הישראלי והתגברות על מכשולים.

למעלה מ-2000 עולים חדשים מצפון אמריקה שהגיעו לארץ בשש עשרה השנים האחרונות בחרו להשתקע בדרום הארץ בין היתר הודות לתכנית המשותפת של נפש בנפש וקק"ל בשם "זינוק בעלייה" שמסייעת למאות עולים להשתקע בצפון הארץ ובדרומה מתוך מטרה לחזק את הפריפריה.

את שבת הגיבוש חתם ביקורו של ראש עיריית ערד, ניסן בן חמו שאמר: ״אני שמח לראות שעולים חדשים שמגיעים לישראל בוחרים להשתקע באזור הדרום. אין ספק שהם תורמים לחסנה של ישראל בכלל ושל דרום הארץ בפרט. אנחנו מחזקים אותם, תומכים בהם ומקווים להמשיך להוות אבן שואבת עבורם.״

הרב יהושע פס, מייסד ומנכ״ל ארגון נפש בנפש: ״כארגון, מעבר לעידוד לארץ באופן כללי, חשוב לנו גם להיענות לאתגרים לאומיים בין אם זה על ידי העלאת רופאים, חיילים בודדים או כמו במקרה שלנו, עולים המעוניינים לפתח את הדרום והצפון. בזכות שותפינו לדרך, זכינו בסוף השבוע האחרון לראות את פירות עמלנו באירוע מיוחד זה. מחמם את הלב לראות כיצד אלפי העולים, צעירים ומבוגרים שבחרו להשתקע בדרום, בונים כאן את חייהם, מקימים משפחות, משתלבים בקהילה ומפתחים את הדרום."