הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

הפגנת העובדים הסוציאליים

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2018-11-22 11:01:04

הפגנת העובדים הסוציאליים
"הפגנת העובדים הסוציאליים"

ההפגנות במחאה על אלימות ועומס יתר במחלקות הרווחה

ירון רבינוביץ'

מאות עובדות ועובדים סוציאליים קיימו ביום רביעי בשעות הבוקר מפגני מחאה בכ-40 צמתים ברחבי הארץ כנגד האלימות נגדם. גם בערד עובדי ועובדות הרווחה יצאו להפגין בצומת הכניסה לעיר.

העובדים הסוציאליים דורשים משר הרווחה חיים כץ ושר האוצר משה כחלון להתערב באופן מיידי במגפת האלימות כנגדם לפני שיישפך דם נוסף.
ההסתדרות אישרה בשבוע שעבר את בקשת איגוד העובדים הסוציאליים לסכסוך עבודה בשל בעיית האלימות הגוברת כנגד עובדים סוציאליים במקומות העבודה השונים.
איגוד העובדים הסוציאליים ביקש את סכסוך העבודה לאור פגיעה בזכויות העובדים הסוציאליים לסביבת עבודה ראויה ומכובדת, עומס עבודה חריג, הוספת מטלות ומשימות רבות ללא תוספת כח אדם ומשאבים, דבר הפוגע בשירות אותו הם אמורים לספק.
העובדים דורשים להגביר את אמצעי הבטיחות והביטחון על העובדים הסוציאליים במקומות העבודה. על המעסיקים לקיים מערכת של הגנה פיסית על עובדים באמצעים שונים כגון: לחצני מצוקה, אנשי ביטחון, אספקת ציוד הגנה והכשרה להתמודדות ולמניעת אלימות
החל מיום רביעי הבא (28.11), 11,000 עובדים סוציאליים ברחבי הארץ צפויים לנקוט בעיצומים.

ראש העיר, עו"ד ניסן בן חמו: "עצוב ומצער שדווקא אלה שנותנים את עצמם בעבודה קשה למען האוכלוסיות הנזקקות נאלצים לנקוט בצעדי מחאה מול ממשלת ישראל. אני מצפה שמדינת ישראל תאפשר לעובדים אלה את כל הכלים הנדרשים להם כי זהו הבסיס החברתי החשוב ביותר שלנו".