הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

העירייה: "לסגור חלונות נגד אבק הפרויקטים"

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2018-11-15 10:44:03

העירייה: "לסגור חלונות נגד אבק הפרויקטים"
"העירייה: "לסגור חלונות נגד אבק הפרויקטים""

 

האם אושר לבסוף התקציב לבית הספר 'טללים' לשיפוץ המקטים ובניית חדרי הספח?

כיצד מתקדמות העבודות בטיילת מואב ובפארק יהושפט?
מתי תיפתח המשחקייה בצים סנטר ובאיזו שכונה מסדירים פארק חדש?
מעקב עיתון הצבי.

ירון רבינוביץ'

אבק הבחירות שוקע ו"ענני פרויקטים" חדשים כבר מתרוממים מעלינו, כך לפחות עולה מפרסום העירייה, שמיידע את תושבי שכונת שקד בדבר פארק חדש שיקום בפאתי שכונתם וממליץ להם "לא לתלות כביסה בחוץ בגלל האבק הצפוי מהמשאיות".
נדמה כי הדבר נכון לכל תושבי העיר לפי קצב התקדמות הפרויקטים.
החלטנו לצאת לשטח כדי לבחון את התקדמות הפרויקטים העירוניים, או בשפה ניהולית יותר: מהו הסטטוס של כל פרויקט ופרויקט. הנה מה שמצאנו:

פרויקטים בביצוע :

פארק יהושפט
טרקטורים מפנים אדמה, פועלים מסדירים תשתיות של גינון, תאורה, שבילי אופניים מים וחשמל וברקע החלה בניית עשרות יחידות דיור חדשות ש"נמכרו במהירות שיא", מוסר הקבלן. בזכות הקמתו וקרבתו של פארק יהושפט למגורים העתידיים. בפארק יהיו מתקני משחקים, מדשאות, שטח גדול ומגודר לכלבים.
צפי סיום: אפריל 2019  (עלות כוללת כ 13 מיליון ₪).

טיילת מואב
כביש מסודר, מדרכות חדשות, עצים, ספסלים, מתקני כושר, תאורה חדשה ושביל אופניים, מבית הספר התיכון ועד לרחוב "צור". תענוג לתושבים שמטיילים להנאתם ולא פחות חשוב, כשמדברים על פיתוח ענף התיירות צריך להכשיר את השטח. העבודה בשטח מתבצעת במקטעים. עבודת הפיתוח בקטע הראשון מהתיכון ועד לרחוב הגלעד כמעט והושלמה  במלואה. העבודה על הקטע השני והקטע השלישי מצומת רחובות הגלעד /מואב ועד צומת גל / מואב תסתיים עד לסוף חודש נובמבר 2018 . הקטע האחרון לשלב הפרויקט הנוכחי, מקטע אודם ועד צור יחל באמצע חודש דצמבר ויארך כחודשיים. לקראת השלמת הקטע הרביעי והאחרון של מקטע טיילת מואב נערכה פגישה של ראש העיר ותושבי הרחוב בה הציג ראש העיר את הליך בניית המקטע וההתגברות על המכשולים הצפויים לתושבים במקטע האמור.
צפי סיום: מרץ 2019 (עלות כוללת כ 7 מיליון ₪) .

 

צים סנטר
המתחם האתגרי בצים סנטר ייפתח בקרוב כשהוא "בטוח יותר לילדים, נקי יותר וצבעוני יותר", מוסרים מעיריית ערד.
המתחם נסגר לפני כשנה עקב בעיות בטיחות קשות שנמצאו בעת העברת המתקן לאחריות העירייה. המתקן הועבר לחזקת העירייה מתוקף הסכם בין העירייה לחברת צים, שנחתם עוד בימי הקמתו בשנים עברו.
עיריית ערד: "בימים אלה סיימנו לעגן את בסיס המתקנים במקום, לבנות קיר בולם לסחף אדמה, הוחלפו ההצללות שחלקן נקרעו ברוחות וחלקן סתם התבלו לאורך השנים, ובימים הקרובים יתוקן המשטח הסינטטי. העירייה פועלת להשלמת תכנון התאורה במקום שגם זו תותקן בחודשים הקרובים. (בשלב זה המתקן נפתח ללא תאורה)".
צפי פתיחת המשחקייה: 1 לדצמבר 2018 . עלות כוללת כ- 1 מיליון ₪ .

פארק מבוא שקד
תושבי מבוא שקד, היכונו לקראת הקמתה של גינה שכונתית חדשה שתוסדר בקצה רחוב עירית. הופתענו לשמוע שמוקמת גינת פארק חדשה מבלי ששמענו איזו רכילות על כך בשבילי העירייה, אבל שמחנו לגלות שהעבודה בשטח התחילה. לוח זמנים סופי טרם נקבע ותואם עם החברה המבצעת – אך זה יסוכם בימים הקרובים.

 

המרכז לגיל הרך – מרכז רעים
המבנה החדש שיכלול בתוכו חדרי אבחון וטיפול, טיפת חלב, משחקייה ועוד, ידע ימים קשים לצד תנופת בנייה. עלות הפרויקט עומדת על 13 מיליון ₪. כיום הוא נמצא בשלב ההקמה האחרון. צפי סיום: אפריל 2019.

 

חיזוק ושיפוץ מבני חינוך :
בית הספר טללים
אושר לבסוף התקציב על סך 414,500₪ לשיפוץ והקמת חדרי ספח במקלטי בית הספר לאחר הסאגה בישיבות המועצה בחודש יולי. העבודות שהיו אמורות להסתיים עוד בחופש הגדול נדחו לקיץ הבא, מפאת זמני העבודה (כחודש וחצי),בגלל שלא אישרו בזמן את התקציב.
בנוסף, מכרז על שיפוץ מגרש הספורט כבר נמצא בעיצומו וכולל הוספת מתקנים לילדי השכבה הנמוכה בבית הספר (השקעה של כחצי מליון ₪). העבודות יבוצעו במהלך שנת הלימודים.
שיפוץ וחיזוק בית הספר יצא לדרך בחודשי הקיץ בעלות כוללת של 1.5 מיליון ₪.

בית ספר יעלים
בבית ספר יעלים הסתיימו עבודות החיזוק אך עבודות השיפוץ שאמורות להשלים את מכלול העבודות טרם הסתיימו. הנהלת העירייה עוקבת מקרוב אחר התקדמות העבודה תוך מתן פתרונות "הד הוק" בעזרתם של כלל עובדי העירייה על פי הצורך. ובתאום מלא עם וועד ההורים והנהלת ביה"ס. "אנו מקווים שנוכל לסיים את מכלול העבודות במהלך חופשת חנוכה שתבוא עלינו לטובה", מוסרים מהעירייה. (עלות כל הפרויקט כ 8 מליון ₪) 

ביה"ס אבישור
פרויקט חיזוק המבנה יצא לדרך. העיריה סימנה את תחילת שנה"ל הבאה כמועד יעד לסיום מכלול העבודות. "אנו תקווה שאכן נוכל לעמוד בלוח הזמנים הצפוי ולא נזדקק לאורכה", מוסרים מהעירייה.

גני ילדים
העירייה סיימה לשפץ כ- 17 גני ילדים כאשר 10 מתוכם, השיפוץ הושלם במלואו ול-7 מתוכם נדרשת השלמת "חצר הגן".
עיריית ערד: "אנחנו מתעתדים להשלים את הטיפול בחצרות בחופשת החנוכה ומקווים מאוד לעמוד בלוח הזמנים הצפוף". במקביל החלה העירייה לטפל ולתכנן את שיפוץ סבב הגנים האחרון בו ישופצו 7 גני ילדים נוספים ואחרונים לסבב זה. (עלות כלל השיפוצים תעמוד על כ 10 מליון ₪)

גני שעשועים
עיריית ערד: "העירייה שיקמה עד היום כ- 12 גני שעשועים בכלל העיר ותמשיך לשקם גנים נוספים על בסיס תוכנית עבודה סדורה ועד שישוקמו כלל הגנים הציבוריים בעיר".

 

פרויקטים בתכנון :

פרויקט שיקום שכ' יהושפט :
"מדובר בפרויקט עירוני המשתף את ציבור תושבי השכונה שמטרתו לייצר אווירת מגורים נעימה יותר לגרים בשכונה זו. אנחנו נצא בתחילת ינואר 2019 לביצוע "פיילוט" באחד ממקטעי השכונה מתוך מטרה לסיים את "מתיחת הפנים" בשכונה רכולה עד סוף דצמבר 2019", מוסרים מהעירייה.

פרויקט הצרת רחוב הקנאים :

בימים אלו הולך ומסתיים שלב א' בפרויקט הצרת רחוב הקנאים במקטע שבין רחוב עוזיהו לרחוב חברון. גם לקטע רחוב זה יצטרפו שני מעגלי תנועה וציר אופניים אורכי והכול, "במטרה לעלות את בטיחותם של הולכי הרגל בכביש זה", אומרים בעירייה.

תכנון שיפוץ קולנוע אורון והקונסרבטוריון :

"שני מבנים אלו נמצאים בתהליכי תכנון שונים מתוך מטרה לקדם שיפוץ במבנים אלו".
נראה את השיפוץ יוצא לדרך באמצע שנת העבודה 2019 .

סיום שיפוץ המתנ"ס :

"זהו פרויקט ארוך ומיגע שנדרש היה להיות מושלם לפני זמן רב", אומרים בעירייה.
"מסיבות שונות, עבודת השיפוץ לא הסתיימה ונדרשנו להשלמת תכנון המבנה. כעת משהושלם התכנון, העירייה תכנס לביצוע השלב האחרון והמסיים של שיפוץ המתנ"ס ובכך נקבל בחזרה את אולם המופעים שבו, את מערכות מיזוג האוויר (מחודשות) מערכות תאורה, מבואה למתנ"ס ועוד השלמות כאלו ואחרות". צפי לסיום הפרויקט, יוני – 2019 .