הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

מעשה נפשע של ריסוס כתובות נאצה בערד

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2018-10-18 11:52:59

מעשה נפשע של ריסוס כתובות נאצה בערד
"מעשה נפשע של ריסוס כתובות נאצה בערד"

 

כתובות גרפיטי בגנות הציבור הדתי רוססו ביום שני השבוע במספר מוקדים בעיר ערד, ביניהם על אנדרטה של שחף סמסון ז"ל.

ראש העיר, עו"ד ניסן בן חמו: " אני מבקש לגנות בחריפות את המעשה הנפשע"
משה סמסון, אביו של שחף ז"ל: " איש חולני שכנראה אין לו משפחה ואין לו ילדים ולא מבין את המשמעות של מה שהוא עשה"

 

ירון רבינוביץ'

 

"ניסן מלך דתיים סרטן", כיתוב מזעזע זה ודומה לו, רוססו ביום שני השבוע על קיר ברחוב בן יאיר בסמוך ל- בית הכנסת 'תפארת ישראל' בעיר. "בית הכנסת הוא מהוותיקים בעיר וקיים כבר למעלה מחמישים שנה", אומר הרב דוד, רב בית הכנסת ומוסיף: "מתפללים בו תושבי האזור המסורתיים רובם מבוגרים וקשישים, שהשכימו לתפילת שחרית כמדי בוקר, נדהמו לגלות כתובות גרפיטי מכוערות על קיר בית הכנסת".
בנוסף רוססה כתובת גרפיטי גם על האנדרטה של שחף סמסון בנעורים.
האנדרטה הוקמה ביוזמת משפחת הנופל ע"י אביטל ואלון אהרוני.
משה סמסון, אביו של החייל, שחף סמסון ז"ל, שנפל שלושה חודשים לפני שחרורו, ביום ל' בחשוון תשנ"ט (19.11.1998)בעת שירותו הצבאי, הגיב ואמר:
"זה מעשה של בן אדם מטורף, לא שפוי. איש חולני שכנראה אין לו משפחה ואין לו ילדים ולא מבין את המשמעות של מה שהוא עשה. מה קשור הדברים שנרשמו, לאנדרטה של שחף?
אני מאוד כועס, איבדתי את אשתי לפני כ-3 חודשים וזה כאב נוסף למה שקרה. כמו מלח שזורעים על הפצעים. למרות הכאב, נמשיך קדימה. אני יודע שהעירייה מחקה ותצבע מחדש את האנדרטה".ראש העיר, עו"ד ניסן בן חמו כתב בעמוד הפייסבוק:
"זעזוע עמוק, שאט נפש וזעם אלו הרגשות שמציפים אותי בעקבות חילול אתר ההנצחה של חלל צה"ל וריסוס כתובות ברחבי העיר וזאת על מנת לייחס לי שנאת דת ושנאת דתיים.
אני מבקש לגנות בחריפות את המעשה הנפשע, אין לי כל ספק שהפשע הזה נעשה בידי מי שאינו מכבד את חיילי צה"ל ולכן גם לא היסס להשחית כך אנדרטה של חלל. ליבי יוצא אל משפחת סמסון שאנשים רעים לא היססו להכאיב לה בכדי לנסות לפגוע בי. שוחחתי עם מפקד תחנת ערד ויש בכוונת המשטרה לטפל בנושא בחומרה, אני מאמין שהמשחיתים ייתפסו וייענשו בחומרה.
הכתובת נמחקה אבל הבושה שהבאתם על עצמכם תישאר לעד. תתביישו!"

מיד עם חשיפת כתובות הגרפיטי דאגו בעיריית ערד למחוק את הכתובות, ולצבוע מחדש את האנדרטה של שחף סמסון ז"ל. כולנו תקווה כי מעשים כאילו לא ישנו שוב, זו בושה גדולה .