הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

הקרן לידידות תחלק כ- 30,000 ש"ח

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2018-09-06 14:39:40

הקרן לידידות תחלק כ- 30,000 ש"ח
"הקרן לידידות תחלק כ- 30,000 ש"ח"

לקראת ראש השנה הקרן לידידות תחלק כ- 30,000 ש"ח בכרטיסי מזון וביגוד ל-133 ילדי פנימיות רווחה בערד

 

מערכת עיתון הצבי

הקרן לידידות, בראשות הרב יחיאל אקשטיין תעניק לקראת ראש השנה סיוע במזון וביגוד ל-133 ילדי פנימיות רווחה בערד בעלות כוללת של כ- 30 אלף שקלים. הסיוע ניתן במסגרת מבצע ארצי בו תעניק הקרן סיוע  ל-27אלף משפחות, קשישים וילדים החיים בעוני ברחבי הארץ. כבכל שנה עיקר הסיוע יינתן באמצעות כרטיסי קנייה  איתם ירכשו המוטבים ביגוד ומזון ברשתות "שופרסל" ו"פוקס" על פי צרכיהם ורצונם ובצורה מכבדת ודיסקרטית. סך התרומה הכולל יעמוד השנה על  8 מיליון שקלים.

 

מלבד התרומה תקיים הקרן פעילות לטובת 300 קשישים בעיר בהובלת נדין גינו, רכזת הקרן בערד. חלק ייהנו מהופעת קרקס במועדון ניצולי שואה "צלילי מדבר". המתנדבים של הקרן לידידות עם משפחות מתנדבות מסוסיא יבקרו בבתים של מרותקים בית, יברכו ויחלקו צנצנות דבש.

בנוסף לסיוע שנותנת הקרן כמדי שנה, לאוכלוסיות הרגישות ביותר בחברה, היא מפעילה לטובת הציבור את "מוקד הידידות", במספר 9779* אשר מקבל פניות של כל אדם בישראל השרוי במצוקה כלכלית או חברתית ופועל בשיתוף עם מאות עמותות למציאת מענים ופתרונות בעבור הפונים לקראת החגים ובכלל.

לדברי נשיא ומייסד הקרן לידידות הרב יחיאל אקשטיין:"ישראל שרויה במשבר חברתי עמוק עם היקפי עוני ופערים חברתיים בלתי נסבלים. בתקופת החגים מצוקתם של החיים בעוני רק מתחדדת כאשר עשרות אלפי משפחות אינן יודעות כיצד יזכו לשבת לשולחן החג בכבוד".

 

ראש עיריית ערד, עו"ד ניסן בן חמו:"אני מודה לרב יחיאל אקשטיין ולקרן הידידות על תרומתם לקהילה בערד לאורך השנים. תרומתם של אנשי הקרן היא יותר מהכסף עצמו. מדובר בתחושה שהם נותנים לתושבים שנזקקים להם. שהם חשובים, שאכפת מהם וכן, שיש מי שחושב עליהם ומנסה לעזור. אני שמח שעיריית ערד והמחלקה לשירותים חברתיים שותפים לעשייה המבורכת הזו".

 

נדין גינו, רכזת הקרן לידידות בערד:"הקרן פועלת לאורך כל השנה וגם בחגים לסייע לתושבי ערד הזקוקים לעזרה. אני שמחה על הזכות שניתנה לנו להעניק אפשרות למשפחות בעיר לחגוג את ראש השנה בכבוד ובשמחה ומודה לראש עיריית ערד, ניסן בן חמו ולצוות המחלקה לשירותים חברתיים על שיתוף הפעולה למען הציבור בערד לאורך השנה".

הקרן לידידות

הקרן לידידות, מייסודו של הרב יחיאל אקשטיין, היא הארגון החברתי הגדול במדינה הפועל לחיזוק חוסנה החברתי של ישראל. הקרן פועלת באמצעות תרומתם הנדיבה של מעל ל-1.4 מיליון תורמים אוהבי ישראל שאינם יהודים ברחבי העולם, חרטה על דגלה סיוע לאוכלוסיות במצוקה וגייסה עד כה מעל לארבעה מיליארד שקלים לביצוע פרויקטים מגוונים, בתחום עוני ורווחה, עלייה וקליטה חירום ובטחון בישראל.