הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

בדרך לשינוי המיוחל:

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2018-09-06 14:36:56

בדרך לשינוי המיוחל:
"בדרך לשינוי המיוחל:"

 

 עסקים בדרום מציפים מגוון סוגיות ומקבלי ההחלטות שומעים בכנס ממוקד של התאחדות המלאכה והתעשייה מחוז דרום

 

ירון רבינוביץ'

ביום שלישי השבוע התקיים כנס עסקים של התאחדות המלאכה והתעשייה מחוז דרום בנוכחות שר הכלכלה והתעשייה, ח"כ אלי כהן, ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ ובעלי עסקים מאזור הדרום.

שר הכלכלה והתעשייה, ח"כ אלי כהן ציין בדבריו כי: "השנה אני כאן בבאר שבע ולא במרכז. אחת הסיבות שמדינת ישראל מקצה תקציבים לבאר שבע, זה כי יש כאן מי שיודע לבצע. אצלי מרבית ההשקעה במשרד היא בפריפריה. יש לנו תוכניות לשני מפעלים גדולים בתחום האלומיניום ומפעל נוסף בתחום הטטניום. זה הכיוון שאנחנו הולכים ומובילים אותו. אחד מפאר היצירה התחילה ממחרטה קטנה".

רווית אזוט, יו"ר התאחדות המלאכה והתעשייה ציינה: "הערב היה אירוע משמעותי, לא רק בשל העובדה שהגיעו בכירים בממשל הארצי והמקומי להביע תמיכה בנו ובעסקים אלא בשל העובדה שהצלחנו לקיים דיון משמעותי, עמוק, שהניב רעיונות לביצוע. אני שמחה על כך ויודעת שזו רק התחלה, כעת העבודה האמיתית עוד לפנינו".

במרכז הכנס התקיים פאנל בנושא העסקים בדרום – פנינו לאן? בו הוצפו סוגיות מרכזיות של עסקים זעירים בדרום והצעות לפתרון בנוכחות מקבלי ההחלטות שציינו כי חלק מהדברים שנדונו יעסיקו אותם בהמשך.

בין הדברים הציג אברהם מימון, הבעלים של תבליני מימון שהתחיל מחנות קטנה בבאר שבע ואחרי 30 שנה הפכו למובילים בשוק עם 40% נתח שוק.  מימון שיתף באתגרים ועל הבחירה להישאר באזור הדרום,. לצד מימון הציג אברהם קנטאקי, בעל עסקים מהמגזר הבדואי ששיתף בדילמות והמורכבות הייחודית של עסקים במגזר באזור הדרום.

גם למדינה הייתה נציגות בדיון, מנהל מעוף לביא קייט הציג את מטרות הסניף המקומי כלפי עסקים זעירים בתחום המלאכה והתעשייה ואף הכריז על תוכנית ממוקדת לשנת  2019 לקידומם.

עוד דיבר בפאנל, עו"ד הולנדר -גרוס שהציף סוגיות מהותיות על קשיי אשראי של עסקים בתחום זה ובכלל, שיתף במידע על חוק חדלות פירעון החדש והמליץ כיצד לפעול נכון.

אורטל אלון, מנכ"לית התאחדות המלאכה והתעשייה הוסיפה: "היסטוריה עושים בצעדים וללא ספק הערב הוא  צעד מתוך רבים שביצענו בשנה החולפת כהיסטוריה לעסקים בדרום, אני סבורה כי הבמה לאנשי העסקים, הקולות בדיון והאמירות שלהם הם סנונית לבאות, כל זאת תוך הבעת האמון בדרך שלנו, עבודה רבה לפנינו ולשמחתי יש לא מעט עסקים  לצעוד עימם לשינוי וטיפול בכל סקטור העסקים בדרום".