הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

הדדי – סיוע לנשים עם סרטן שד בערד

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
תאריך: 2011-09-15 11:15:10

הדדי – סיוע לנשים עם סרטן שד בערד
"הדדי – סיוע לנשים עם סרטן שד בערד"

כנס חשיפה לעמותה שמתחילה לפעול בעיר התקיים השבוע
כמאה נשים ממועדון "לאישה" התכנסו ביום שני האחרון באודיטוריום של תיכון אורט ערד, לפגישה עם עמותת "הדדי" לסיוע לנשים חולות סרטן שד.


רחל שיצקובסקי איבקר, "בוגרת" המחלה, הקימה את העמותה בירושלים ובימים אלה היא מרחיבה אותה ופותחת מוקד פעילות בערד. "הנשים בפריפריה לא צריכות להפסיד כי הן כאן", אמרה רחל, "אנחנו כאן כדי לשפר את איכות החיים של נשים שמתמודדות עם סרטן השד".


קצת סטטיסטיקה: אחת משבע נשים תחלה בסרטן שד במהלך חייה, לרוב בגילאי 50-70. מעל 90% שמגלות סרטן שד מחלימות אם הן מגלות את זה מוקדם. מדי שנה מאובחנות 4000 נשים בישראל, מתוכן 400 בירושלים.
"הפחד מסרטן השד קשה לא פחות מההתמודדות עם המחלה עצמה", אמרה רחל בכנס. "ולכן אנחנו לא מספקים טיפול רפואי אלא נכנסים למקומות של הפחד וההתמודדות הנפשית.


עמותת 'הדדי' מספקת תמיכה כוללת לנשים החולות בסרטן השד: משלב האבחון, תוך כדי המחלה ואחריה, גם להן וגם לבני משפחותיהן, גם קבוצות תמיכה וגם ליווי רוחני. לרשות החולות עומד בנק פאות – בשלב זה בירושלים, ומדי פעם מקבלות החולות סדנאות איפור, להתמודדות עם נשירה של גבות וריסים".


ראש העיר טלי פלוסקוב שנכחה באירוע בירכה על הפעילות ואמרה כי "כולנו צריכים להיות מעורבים ומודעים לאבחון המחלה ולסייע לטיפול בה. אני מזמינה אתכן לספר לחברות וליידע אותן בפעילות העמותה, והכי חשוב - שכולנו נהיה בריאים".


עמותת "הדדי" נמצאת כרגע בשלב גיוס הכספים לפעילות בערד, ופעילותה תחל בקרוב. נשים המעוניינות בסיוע של העמותה, מוזמנות לפנות לאירית כהן, יועצת ראש העיר למעמד האישה בטלפון 08-9951747.