הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

חברי אופוזיציה חויבו בתשלום הוצאות לעירייה בגין עתירה דחופה ובהולה

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2018-08-23 11:00:31

חברי אופוזיציה חויבו בתשלום הוצאות לעירייה בגין עתירה דחופה ובהולה
"חברי אופוזיציה חויבו בתשלום הוצאות לעירייה בגין עתירה דחופה ובהולה"

חברי אופוזיציה חויבו בתשלום הוצאות לעירייה בגין עתירה דחופה ובהולה

ירון רבינוביץ'

לפני כחודש וחצי, חברי האופוזיציה במועצת העיר: קוואס, ארצי, שלסר, וויס וארנרייך ביקשו לזמן ישיבת מועצת עיר שלא מן המניין.
אך "החמישה לא הקפידו על זימונה על פי כל הנהלים הכתובים בחוק" ולפיכך בקשתם נדחתה ע"י היועץ המשפטי לעירייה. כדי לחייב את ראש העיר לכנס את הישיבה, בה רצו להעלות את הנושא "עצים אלרגניים בערד",
הם פנו לממונה על המחוז במשרד הפנים. כאשר התשובה לא הגיעה, חמשת חברי המועצה פנו לבית המשפט תחת הכותרת "עתירה דחופה ובהולה" וגרמו לבית המשפט להתכנס ולדון במהירות בתביעתם.
היום קבעה בהחלטתה השופטת יעל רז-לוי בפסק הדין כי "לא הייתה כל הצדקה להגשת העתירה, לא ברורה הסיבה לדחיפות ולבהילות בנושא זה, וככל הנראה מדובר בעניין אחר", כשהיא רומזת לאינטרס הפוליטי.
בשאלת תשלום ההוצאות המשפטיות קבעה השופטת רז- לוי כי חמשת חברי המועצה ישלמו יחדיו לעירייה הוצאות משפט בסך 12,000 ₪, מכיוון שכפו על בית המשפט ועל המחלקה המשפטית בעירייה עבודה שלא לצורך ובאופן בהול ודחוף.

תגובת עו"ד צבי רוזנטל, בא כוחם של חברי האופוזיציה
"
היום ניתנה החלטה בעניין הוצאות משפטיות בעתירה שהוגשה ע"י חלק מחברי המועצה בשל התנהלות ראש העיר והתחמקותו מלדון בהצעת חברי המועצה בזכות הבסיסית לעיר נקיה ובריאה.

יש רשימה של עתירות ותביעות שהעירייה הפסידה וחוייבה בהוצאות משפטיות בסכומים של עשרות אלפי שקלים וחלק מהסכומים עדיין לא שולמו (וזאת מלבד עשרות אלפי שקלים שבוזבזו בגין משפטי הגז), לאחר שנבדוק את התשלומים שטרם שולמו ע"י העירייה, ככל ויגיע לעירייה הוצאות משפט, נעביר זאת לעירייה ללא פקפוק ובגאווה גדולה.

יש לזכור, כי חברי המועצה חילוניים וחרדים יחדיו, עתרו בגין הדרישה והזכות לאויר נקי בעיר ערד ודרשו כי העירייה תאכוף זאת. ראש העיר ידוע בקרב מתנגדיו כמי שמתנגד לעיר נקיה ולאויר נקי בערד וגורר רגליים גם בכל הקשור לשדה בריר, חברי המועצה ימשיכו להלחם ולא ירפו וכפי שקבע בית המשפט בעתירה, שהעתירה הוגשה מוקדם הרי שעה שכבר הגיע הזמן, חברי המועצה יגישו שוב את העתירה נגד ראש העיר ולא ירפו עד שכל אזרח ותושב העיר ערד, חילוני, חרדי או בני מיעוטים אחרים יקבלו את זכותם הבסיסית לשאוף אויר צח בערד. העיר ערד איננה של בן חמו ותושבי ערד יילחמו בשארית כוחותיהם לשאוף אויר צח גם אם בדרך ייאלצו לשלם הוצאות מזעריות בתמורה לזכותם הבסיסית לחיות בעיר נקיה. אנו מבטיחים לעדכן את קוראי עיתון הצבי גם בתוצאות העתירה שתוגש בימים הקרובים וגם את סכום הוצאות המשפט בהם תחוייב העירייה."

תגובת ראש העיר, עו"ד ניסן בן חמו:
"
שמח שבית המשפט שם גבולות ברורים להתנהלות חברי המועצה מהאופוזיציה שמנסים השכם וערב לפגוע בניהול עבודת העירייה, באופן קבלת החלטותיה ולקרוא תיגר על חוות הדעת של היועץ המשפטי של העירייה שהוא הסמכות החוקית לגבי אופן ניהול וקיום הישיבות."