הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

צעירים בדואים בוגרי החממה

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2018-08-23 10:56:17

צעירים בדואים בוגרי החממה למנהיגות של ארגון "כוכבי המדבר":

"רוצים שבמערכת החינוך ילמדו את התרבות שלנו"

 

צעירים בדואים מבקשים לשלב בתכנית הלימודים הארצית את התרבות והנרטיב הבדואי. הצעירים פנו בנושא למנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב שנכח בטקס הסיום השנתי של החממה למנהיגות של ארגון "כוכבי המדבר" המכשירה צעירים בדואים לשמש כדור הבא של המנהיגות הבדואית בנגב

 

מערכת עיתון הצבי

במהלך אירוע הסיום של בוגרי השנה הרביעית של החממה למנהיגות של ארגון "כוכבי המדבר", העבירו בוגרי התכנית מכתב מיוחד אל מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב, עליו חתומים למעלה מ-70 צעירים בדואים בו הם מבקשים לשלב את התרבות, המסורת והערכים של החברה הבדואית בתוך תכנית הלימודים הארצית של מערכת החינוך. מכתב הצעירים הבדואים בא על רקע הסטיגמות הרווחות בחברה הישראלית סביב החברה הבדואית ובאמצעות מהלך זה מאמינים הצעירים כי ניתן יהיה לחולל שינוי בתדמית הבדואית, ובכך ליצור גשר בין האוכלוסיות.

ארגון "כוכבי המדבר" פועל לפתח דור חדש של מנהיגות בקרב החברה הבדואית בנגב, מנהיגות שצומחת מתוך החברה הבדואית ופועלת בתוכה לקידום החברה הבדואית וליצירת חברה ישראלית צודקת ושוויונית יותר. הארגון מפעיל בית ספר תיכון מכיתה ט' ועד יב', ומכינה למנהיגות בתנאי פנימייה אליה נבחרים צעירים בני 18 מכל החברה הבדואית בנגב, העוברים שנה אינטנסיבית של למידה אשר מסייעת להם להשתלב טוב יותר בחברה הישראלית. בין היתר הצעירים זוכים לפתח כישורי מנהיגות שונים ועוברים סדנאות העוסקות ביזמות, ערכים, הכנה לאקדמיה וכן מסלול של שלושה חודשי שטח שמחזקים את הקשר בין החניכים ומקנים להם מיומנויות בין אישיות שונות. בתום שנת החממה הצעירים אלה ממשיכים לאקדמיה ושם מקבלים ליווי צמוד מטעם אגודת הבוגרים של הארגון. הפעילות של "כוכבי המדבר" כוללת גם סיוע לאותם צעירים להשתלב בשוק העבודה, בכדי לאפשר צמיחת יוזמות עסקיות וחברתיות חדשות למען כלל תושבי הנגב.

טקס הסיום של בוגרי השנה הרביעית של החממה למנהיגות והעברת הלפיד לדור החניכים הבא התקיים במעמד מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב, מנכ"לית משרד המשפטים אמי פלמור, נשיאת אוניברסיטת בן-גוריון הפרופסור רבקה כרמי, ראש מועצת שער הנגב אלון שוסטר, ראשת מועצת בני שמעון סיגל מורן, ראש מועצת חורה ד"ר מוחמד אלנאברי, מנהלת מחזור דרום של משרד החינוך אמירה חיים, נשיא בית הדין השרעיים עבד אל חכים סמארה ועוד אנשי עסקים ומכובדים מהחברה הבדואית.  

שמואל אבואב, מנכ"ל משרד החינוך על סיום מחזור ד' של החממה למנהיגות: "המפעל הזה יוצא דופן. אנחנו במשרד החינוך מרגישים שמניחים כאן תשתית אמיתית לברית נכונה של חברה. כשאנחנו מסתכלים עליכם הצעירים אנחנו מסתכלים בגאווה גדולה כי אנחנו יודעים שבעוד מספר שנים נפגוש אתכם באקדמיה ולאחר מכן בתפקידי מפתח ביישובים שמהם אתם באים ואתם תהיו מעורבים ולא רק תדברו, אתם גם תעשו ותתפתחו להיות מנהיגים שמתקנים את מה שצריך לתקן ואת זה בונים כאן בחממה. השנה הזו היא שנה שמפתחים בה את המנהיגות וזה צרור מפתחות שילווה אתכם כל החיים, המפתח שאיתו תפתחו את כל השערים בהם תתקלו בבעיות ואני בטוח בפוטנציאל האדיר שיש בחברה הבדואית. אני בטוח ביכולת שלכם לכבוש את ספסלי הלימוד. אני מאחל לכולנו שנצעד אל פני העתיד באמונה גדולה, בתקווה גדולה ובשותפות דרך משמעותית."

מתן יפה, מייסד ומנכ"ל "כוכבי המדבר":"החניכים בחממה למנהיגות יוצאים לדרך חדשה וכעת, הצפייה מהם כבוגרים של הארגון היא גדולה אף יותר. עליהם לשמור על התמדה בדרך, על השאיפה ועל המטרות ולכוון הכי גבוה שאפשר. אין לי ספק שהצעירים המוכשרים יעלו ויצליחו כל אחד בדרכו ויחד יחוללו שינוי חיובי מהותי בחברה הבדואית ויסייעו בהשתלבותם של בדואים רבים נוספים בחברה הישראלית – באקדמיה, בשוק העבודה ועוד".