הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

מפלגת הליכוד התאחדה עם מפלגת כולנו לראשות העיר

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2018-08-16 12:22:36

מפלגת הליכוד התאחדה עם מפלגת כולנו לראשות העיר
"מפלגת הליכוד התאחדה עם מפלגת כולנו לראשות העיר"

ביום שני בערב קיימו מפלגת הליכוד ומפלגת כולנו כנס במטה הליכוד, בו הודיעו על איחוד הרשימות ומעתה יקראו להם "כולנו הליכוד".

אל הכנס הגיעו מלבד חברי הרשימה של משה אדרי ומנו ביטמן, גם חברת הכנסת וסגנית יושבת ראש הכנסת טלי פלוסקוב, חבר הכנסת דוד ביטן ושר הכלכלה והתעשייה אלי כהן

ירון רבינוביץ'


תחילה דיבר יועץ התקשורת ומנהל הקמפיין של משה אדרי, נמרוד סבח, שאמר:
"הערב אנחנו עושים מעשה המרים אותנו למקום שונה לחלוטין מהיכן שהיינו עד כה. משהו מאוד משמעותי בחיבור הפוליטי בערד, איחוד בין מפלגת כולנו למפלגת הליכוד, בין משה אדרי למנו ביטמן.
כבר מספר חודשים שאנחנו רוצים להפוך את המרוץ הזה לאפשרי, אין ספק שבערד מבינים כיום שעל מנת שזה יהיה אפשרי, צריך לעשות חיבורים. קשה מאוד לנהל עיר במדינת ישראל שראש הרשות שלה לא מחובר לשלטון. אם ראש העיר לא מצליח לפתוח את שערי הממשלה ולהגיע ליעדים הנכונים; ולראיה, שימו לב מה קורה בערד, מקבלים רק את מה שערד צריכה לקבל. זו הזדמנות מיוחדת של משה ושל מנו, לפתוח את השערים של ממשלת ישראל ולהביא לפה תקציבים משמעותיים. החלטנו בקמפיין הנוכחי לא לדבר על ראש העיר. אבל לי מותר, אם אתם מורידים מהמשוואה את נושא החרדים אין לראש העיר שום דבר למכור, חד משמעית. המוטו המרכזי במצע שלנו הוא חיה ותן לחיות, עם כל הזרמים והאוכלוסיות בעיר. בקדנציה הבאה של משה אדרי יהיה סדר כלכלי חדש: עיריית ערד, בראשות משה והצוות המיוחד שיהיה אתו, תשקיע באנשים ולא באספלט, קודם כל באנשים. אחד הנושאים החשובים הוא הצערת העיר. אנחנו נדאג להביא לערד 'דיור למשתכן', נבנה דירות חדשות, נשפר את הדיור למשפחות הקיימות המאמינות בערד. אנחנו נקדם תוכנית בין משרדית בערד לצמצום הפערים בעיר.
בשנים האחרונות הפערים גדלו ואני חושב, שהגיע הזמן שייקחו את ערד ברצינות. הצוות שלנו יוביל את כל המשרדים הרלוונטיים בממשלה לתוכנית ארוכת טווח. אנחנו ידועים כמי שלא מבטיחים דבר שאנחנו לא מסוגלים לקיים. אנחנו נעשה ונצליח".

משה אדרי:
"תוך כדי הידברות ביני ובין מנו, גילינו שיש לנו מכנה משותף בכל הבעיות האקוטיות של העיר ערד. פשוט לא ידענו לשבת ביחד, לכבד האחד את השני ולדבר. ההתלהמות וההסתה תמיד מפרידים. אני בא לערד לא כמפריד אלא כמאחד, כי שנאת חינם לא תהיה בערד, תהיה רק אהבת חינם".

אדרי התייחס גם לאחיו, אלברט ז"ל, שנפטר לאחרונה:
"לצערי הרב, עברתי תקופה מאוד לא פשוטה מאז מות אחי, אלברט ז"ל. אלברט היה חלק חשוב מאוד במשפחתי ובמיוחד לי, ובכל זאת החיים צריכים להימשך".

על החיבור עם מפלגת כולנו אמר אדרי:
"לאחר חודשים של גישושים, החלטנו מנו ואני לשלב ידיים ולהוביל את ערד. ח"כ דוד ביטן וסגנית יו"ר הכנסת ח"כ טלי פלוסקוב נענו וידעו לאחד. אני ומנו אוהבים את ערד, את התושבים. זהו חיבור, שיהפוך את העיר ערד לעיר מוצלחת ומשגשגת. זהו חיבור של שתי המפלגות החשובות בקואליציה, הליכוד וכולנו, וכל תושב בערד חייב להבין את המשמעות הזאת. כשהחלטנו על החיבור, הבנו שיש לנו את האפשרות להחזיר את התקווה לערד, להחזיר את הסולידריות שנעלמה בשנים האחרונות. מה שנשאר לנו זה להתרפק על שנים עברו, על אירועים גדולים ואת זה אנחנו רוצים להחזיר. כמה וכמה הפתעות עדיין נכונות לנו, שכל מטרתן היא להחליף את השלטון המקרטע בערד, להחליף את המילים למעשים ואנחנו נבצע זאת. ביחד נצליח".
משה אדרי התייחס גם לנושא שדה בריר ואמר:
"לאף אחד אין את הזכות למנוע מאתנו לנשום אוויר נקי ולכן שדה בריר לא יקום בערד".

מנו ביטמן:
"אני נציג ציבור, חבר מועצה מזה כ- 4.5 שנים. ראיתי ונחשפתי לעבודת המועצה, לדרך קבלת ההחלטות, לחברי המועצה והנהלת העיר. רוב הזמן הייתה הרגשה של ריכוזיות, של גיחוך, של שיכרון כוח, יהירות ואטימות. העליתי עשרות נושאים שהמכנה המשותף להם הוא התושבים. ופעם אחר פעם נתקלתי בלב קר.
שאלתי את עצמי כיצד ניתן לשנות את ההנהגה הקרה והאטומה הזו, הנהגה של אספלט".

ביטמן התייחס למדידות הבתים על ידי מודדים חיצוניים ולחישוב מחדש של חיובי הארנונה ע"י העירייה:
"מבנים בני 40 ו-50 שנה, משהו השתנה בבתים האלה? זו הנהגה חסרת לב ורגישות. זה לא הגיוני בכלל.
חשוב לציין שזו לא רק ההנהגה, רוב חברי המועצה נתנו לזה יד. אבל הם לא באמת נציגי ציבור, הם לא הנציגים שלכם, אלו נציגים של השלטון המקומי. כידוע אני נציג מפלגת כולנו למועצה המקומית. כשהתחלתי במשימת הרכבת הרשימה חשבתי כל הזמן כיצד ניתן יהיה להחליף את השלטון המנוכר לשלטון מחבק. כאשר חושבים לעומק, מבינים שצריך להתחבר לאנשים נכונים ורגישים ולעבוד יחד וליצור מנוף של כוח.
יש מנהיג אחד בערד, משה אדרי. לא הצטרכתי הרבה שיחות עם משה אדרי על מנת להחליט שסיעת כולנו בערד מצטרפת לסיעת הליכוד ואנחנו נרוץ ברשימה אחת אשר שמה יהיה "כולנו ליכוד". אנו באופן ודאי נצליח לרתום את השלטון עבור ערד. אנו לא נסתפק יותר בפירורים. כאן מקומי, כאן מקומכם".

ח"כ טלי פלוסקוב:
"אין מאושרת ממני, קודם כל להיפגש אתכם, אנשי ערד היקרים. כשאנחנו מדברים על רשימה אחת זהו מסר מאוד חד לכולם. אנחנו רוצים את המילה "ביחד". נמאס לנו ממלחמות, אנחנו רוצים לחיות ביחד ובכבוד הדדי.
את הבחירות לא מנצחים בשקרים. צריך לומר עובדות, אף אחד לא יכול לשקר לתושבים ולהגיד להם שהעירייה הייתה בגירעון של 9 מיליון ₪, זה לא היה. כדי להוכיח את מה שאני אומרת, מאוד פשוט, צריך להיכנס לאתר העירייה ולצפות בדוחות, הכל שקוף. למה ראש העיר לא מספר שבקדנציה הקודמת ושנים לפני, הצלחנו להשיג הכנסות ממועצת תמר, דבר שניסו להשיג 20 שנה. הוא אוכל את הפירות מההכנסות האלה. למה הוא לא מדבר על ההכנסות הנוספות מבסיס נבטים. להגיד שקיבלת גירעון? ולא לומר שקיבלת כספים נוספים. הדבר היחיד שיש לראש העיר למכור לנו זה "התחרדות העיר", אל תאמינו לו. למה? כי בקדנציה של ניסן בן חמו החרדים קיבלו פי כמה וכמה מהקדנציה שלי כראש עיר.
היום, כולנו ביחד, מתאחדים לטובת העיר שלנו. בעיניי זה סוג של ניצחון. גם שלנו וגם של ערד, ואני חושבת שערד יכולה להוות דוגמא נפלאה להרבה ערים אחרות. הפעם אנחנו הולכים לנצח".

ח"כ דוד ביטן התייחס לקמפיין של ראש העיר באומרו:
"אני ראיתי את השלט של ראש העיר וכתוב שם "ממשיכים בתנופה", איזו תנופה? תנופה של מה? תנופה בתיירות, אין. תנופה בבנייה, אין. תנופה בזוגות צעירים, אין. תנופה בחינוך, אין. תנופה בפיתוח, אין. אז תנופה של מה? אין כלום. לכן, צריך לעשות שינוי ואת השינוי הזה יביא קודם כל משה אדרי.
31.10  הוא יום המהפך בערד, ויהיה מהפך בערד. באיחוד הזה מדובר בשני אנשים פעילים, עם הרבה מאוד חברים ויכולת ולכן זהו איחוד של אנשים ואני מאמין בו".

ח"כ ביטן התייחס לשאלה מדוע ערד לא מקבלת תקציבים:
"בערים גדולות, זה שראש העיר לא ממפלגת השלטון, זה פחות חשוב. אלו ערים עם תקציבים, מספר תושבים גדול, חייבים לתת לה מה שמגיע לה. בערי הפריפריה, הקשר לשלטון, הוא משמעותי". ח"כ ביטן נתן את הדוגמאות של דימונה, נתיבות, אופקים. "זה מה שיקרה בערד כשהשלטון יתחלף. זה לא שערד לא מקבלת את מה שמגיע לה. הקשר הזה אומר שמגיעים לשרים, מגיעים לממשלה, לוחצים ומקבלים. זה טבעי מאוד בין אנשים, טבעי מאוד בין מפלגות. כשהשלטון יתחלף ערד תשתנה, ערד תגיע למצב חדש. אתם לא תכירו את ערד בעוד 5 שנים כשנגיע לבחירות ולא יהיה מועמד נגד משה אדרי כמו שאין מועמד באופקים. ופה אנחנו נצליח. בנושא החרדים תראו מה קורה בנתיבות. יש שם הרבה מאוד חרדים, העיר לא משגשגת? אין בילויים? זה אומר שאפשר להסתדר עם הנושא הזה. איפה שצריך לבלות, מבלים. איפה שצריך לטפח, מטפחים. זה תלוי באנשים ולא צריך להתרגש מזה. אם ראש העיר היה דואג לתוכניות פיתוח ובנייה אז באופן טבעי היו מגיעים זוגות צעירים והחלוקה הייתה משתנה. זה מה שיהיה בחמש שנים הבאות".

 

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן:
"היה חשוב לי להגיע לערד מהסיבה שלערד מגיע יותר. משה אדרי, הוא האיש שיוביל את ערד לתנופה, לעשייה. איש שמכיר את המערכת הפוליטית, איש שיודע להביא לכאן משאבים, איש שמסדרונות השלטון יהיו פתוחים בפניו. הוא זה שיוכל ויעשה את השינוי בערד. אחת לרבעון אני מגיע לדימונה ופותח מפעל ועוד מפעל ומקדם עוד ועוד, למה זה לא קורה כאן? מה ההבדל? אני לא משווה בין ערד לבין רעננה, אני משווה בין שתי ערים סמוכות ואני אומר לכם שההבדל בין הערים הוא מי שמוביל אותה. ערד היא עיר המון פוטנציאל, מקום יפה, התושבים רוצים שהילדים שלהם יהיו ויגורו בערד. אבל חוץ ממפעל אלביט אנחנו לא רואים מספיק בנושא הזה. ראשי הערים באזור מגיעים אלי כמה פעמים בחודש - אילת, דימונה, שדרות, ואם בכל המקומות האלה אפשר, אין לי ספק שאפשר גם בערד אפשר לבוא ולקדם לא רק מלונאות ותיירות, אלא טכנולוגיה, תעשייה, מפעלים מתקדמים, מפעלים שמשלמים הרבה יותר משכר מינימום. יש לך את ח"כ ביטן וטלי פלוסקוב וגם אותי ואפילו ראש הממשלה ומשרד האוצר. כשיש לך את הגב הזה, אין לי ספק שאתה תצליח".

שר הכלכלה והתעשייה התייחס לנושא של הסכמי הגג:
"הסכם גג"הוא הסכם שנערך בין מדינת ישראלרשות מקרקעי ישראלמשרד האוצר ומשרד הבינוי והשיכון לבין רשויות מקומיות,על מנת להגדיל את היצע הדירות.ההסכם מאפשר הקמת שכונות חדשות בנות אלפי יחידות דיור בתחום הרשויות המקומיות איתן נחתם ההסכם. במסגרת ההסכם מתחייבת המדינה בפני הרשות המקומית להעמיד קדם-מימון להקמה של מבני ציבור, מוסדות חינוך ותשתיות, עוד טרם שיווק הפרויקט. הרשות המקומית מתחייבת להעניק ליזמים היתר בנייה תוך 90 ימים. במסגרת ההסכם, נקבע לוח זמנים מוגדר לקידום הפרויקט.

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן:
"למה ערד לא נמצאת בהסכמי גג, למה באר שבע, דימונה ונתיבות כן וערד לא? מה כאן לא מבינים.
כשאדם רוצה לקנות דירה, הוא רוצה את כל מה שמסביב - חינוך, פארקים, כבישים. למדינה יש כסף ותקציבים. למה מערד לא פנו בנושא הזה?
בקדנציה הבאה, כשמשה אדרי יהיה ראש העיר, נדאג לתעשייה, תעסוקה איכותית עם גיבוי מלא".