הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

גרעין בנ"ע ערד בצמיחה משמעותית

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: ירון רבינוביץ
תאריך: 2018-08-05 16:55:31

גרעין בנ"ע ערד בצמיחה משמעותית
"גרעין בנ"ע ערד בצמיחה משמעותית"

משלוש משפחות בלבד לשלושה אוטובוסים מלאים בשלוש שנים. סיפור הצמיחה המדהים של גרעין בנ"ע בערד.

בפעילות הקהילתית הראשונה של גרעין בנ"ע ערד השתתפו שלוש משפחות, כבר אז הם דיברו על קהילה רחבה ומגוונת, צמיחה משמעותית והנגשת הפוטנציאל האדיר הגלום בעיר היפיפייה למשפחות צעירות מכל רחבי הארץ. אבל אף אחד לא האמין שזה יקרה כ"כ מהר, חלפו בסה"כ שלוש שנים והשבוע יצא הגרעין לטיול קהילתי ביער יתיר בשלושה אוטובוסים מלאים.

"שלוש שנים של קליטה ועשייה ובעיקר הרבה סיעתא דשמייא הניבו צמיחה מדהימה בכל התחומים" מספר דובי חלקיה, רכז הגרעין. "הגרעין מונה היום כ40 משפחות במעגל הראשון וקולט כל קיץ מספר מרשים של משפחות חדשות. רק השנה פתחנו  מעון חדש, משחקייה שכונתית, גמ"ח רהיטים וכפר סטודנטים פעיל ושמח. אנשי הגרעין הקימו בעיר סניף של "פעמונים", כיתות הכנה וליווי מתגיירים ובנוסף הם פעילים בוועדי ההורים ובוועדות עירוניות נוספות".

 השנה  פותח גרעין בנ"ע בערד מדרשה חדשה לסיורים, הרצאות ותוכן חינוכי חוויתי על מנת לחשוף את הציבור הרחב הן לסיפור ההתיישבות בעיר והן לחיבור המיוחד של עם ישראל והמדבר. גם כפר הסטודנטים מתרחב בשנה הבאה ובימים אלו נמצא בעיצומו גיוס סטודנטים וסטודנטיות לתכנית בית מדרש מיוחדת המאפשרת המשך לימוד תורה איכותי גם בתקופת הלימודים האקדמיים, מלגה גבוה ומגורים במחירים מוזלים מאוד.

 

"ברור שמבחינתנו זו רק ההתחלה, ב"ה העיר שהייתה שנים מחוץ לתודעה הציבורית הופכת להיות יותר ויותר אטרקטיבית ואין לנו ספק שבשנים הקרובות היא תהיה מוקד משיכה למשפחות רבות מהציונות הדתית שיזהו את הפוטנציאל העצום שמתחבא פה ואת הקהילה המדהימה שצומחת פה" מסכם חלקיה.