הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

מתנדבי תחנת משטרת ערד – למען הקהילה

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2018-07-18 20:35:19

מתנדבי תחנת משטרת ערד – למען הקהילה
"מתנדבי תחנת משטרת ערד – למען הקהילה"

השבוע ביום שני, השתתפו בני נוער המתנדבים במשטרת ערד בשיפוץ בית של אדם בַּעַל מוגבלות נפשית הגר בעיר.

"הדירה הייתה במצב מאד מוזנח, אשפה בכל מקום וחורים בקירות", אומרת יוליה צ'רנישוב, רכזת הנוער בתחנה.

ביום שני השבוע נפגשו מתנדבי הנוער ביחד עם מש"ק תחנת ערד, מירו חדד ועובד מחלקת הרווחה בעיר, בתחנת ערד ויצאו לביתו של ב' (שמו שמור במערכת), אדם בַּעַל מוגבלות נפשית.

כאשר הגיעו לדירתו, גילו דירה שאינה ראויה למגורים והתחילו במלאכה ללא היסוס.
בני הנוער לא נבהלו מהלכלוך וביחד עם מש"ק ערד, מירו חדד ועובד מחלקת הרווחה, הם הוציאו כמויות גדולות של אשפה מהדירה, אטמו את החורים שבקירות וצבעו אותה מחדש.
המתנדבים נפגשו בשעה 10 בבוקר והחלו את עבודתם בדירה עד לשעות אחר הצהריים ועסקו בשיפוץ וצביעה עד שהביאו אותה למצב שאפשר לגור בה בכבוד.
אימו של ב', שאינה תושבת העיר אמרה למתנדבים בסוף הפעילות: "איזה אנשים טובים גרים בערד-הלוואי ויכולתי לגור כאן בעיר".

"תפקידו המרכזי של המש"ק והשיטור הקהילתי במשטרה הוא מניעה מצבית שהינו לתת  פתרון לבעיה או לאירוע לפני שהיא נוצרת", אומר מש"ק מירו חדד ומוסיף: "תפקיד נוסף מרכזי ששמנו לעצמינו בתחנת ערד, זוהי עזרה בכל מה שניתן על מנת לשפר את איכות חייהם של התושבים מעטי היכולת. ומה שעשינו כאן, זה בדיוק זה. להגיע אל בית מוזנח שאינו ראוי למגורים ובעזרת מתנדבי הנוער של התחנה, הפכנו אותו לבית שראוי לגור בו, זהו סיפוק עצום, גם לי וגם למתנדבי התחנה, שמחנו להגיע ולעזור".

"הדירה הייתה במצב מאד מוזנח, אשפה בכל מקום וחורים בקירות", אומרת יוליה צ'רנישוב, רכזת הנוער בתחנה ומוסיפה: "יש לנו מתנדבים טובים שמוכנים להגיע בזמן הפרטי שלהם ופשוט לעזור לאחרים. זה לא משהו שמובן מאליו. שמחנו לעזור".

"תודה למש"ק ערד מירו חדד, למתנדבי הנוער בתחנה וליחידת ההתנדבות העירונית על הובלת המבצע על העבודה המאומצת", אומרת אמו של ב'.