הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

ביטמן, ארצי וצמח

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2018-07-12 13:13:38

ביטמן, ארצי וצמח
"ביטמן, ארצי וצמח"

בית הספר 'טללים' לא יזכה לשיפוץ המקלטים ובניית חדרי ספח

אושר פרוטוקול וועדת הכספים מלבד העברת התקציב לבית הספר טללים

ביטמן, ארצי וצמח (שהתנגדה לכל הפרוטוקול) הצטרפו לסיעת חי (חסידי גור)
והצביעו נגד העברת התב"ר לבית הספר טללים קרי, שיפוץ המקלטים ובניית חדרי ספח (מעבדות מחשבים ומדעים)

ירון רבינוביץ'

ביום שלישי בערב התכנסה ישיבת המליאה שלא מן המניין על מנת לדון בפרוטוקול וועדת הכספים לאחר שבשבוע שעבר הצביעו נגדו חברי האופוזיציה: סיעת חי, ביטמן, ארצי, וצמח.

ביום שני השבוע עתרו לבית המשפט המחוזי בבאר שבע סיעת חי וארצי למנוע את קיום ישיבת המליאה שלא מן המניין. ביום שלישי בשעה 16:00 התקיים דיון בבית המשפט על ידי השופטת, יעל רז לוי, שהמליצה לעותרים למשוך חזרה את העתירה, לפני הפסיקה, מה שאכן קרה ובכך אישרה את קיום ישיבת המליאה.

בשעה 19:00 בערב התכנסו חברי המועצה לאישור הפרוטוקול. בתחילה ארצי החריג את הסעיפים 4 ו-5.
סעיף 4 מדבר על מרכז רעים והקצבת 2 מיליון שקלים לסיום הבנייה.
לאחר שראש העיר הסביר לארצי שהצבעה נגד סעיף 4 ימנע את הקמת המרכז הסכים ארצי עם ראש העיר וביקש להחריג רק את סעיף 5.
ראש העיר וחברי מועצה אחרים, ניסו להסביר שהחרגת סעיף 5 ימנע שיפוץ מקלטים ובניית מעבדות חדשות, אך ארצי, ביטמן וצמח סרבו והצביעו נגד הסעיף המדובר.

עופר ארצי ומנו ביטמן ביקשו להצביע בעד הפרוטוקול ולהחריג את סעיף 5 ובכך למנוע את העברת הכספים לשיפוץ המקלטים של בית הספר טללים ובניית חדרי ספח ביחד עם חברי המועצה מחסידות גור. ריקה צמח התנגדה לכל סעיפי הפרוטוקול.
בעד הפרוטוקול מלבד סעיף 5 הצביעו 8 נגד 5 (חברי חסידות גור וריקה צמח)
בעד סעיף 5 לפרוטוקול הצביעו 7 נגד 7 (חברי חסידות גור, עופר ארצי, מנו ביטמן וריקה צמח התנגדו).
במצב של תיקו בעד ונגד, ההצבעה לא עוברת ולכן סעיף 5 לא עבר.

חבר המועצה מתי רוז: "בסופו של דבר, בהנחה שכולם צודקים, או פחות צודקים או יותר נכון או פחות נכון, מדובר בילדים. וילדים הם ערך עליון מכל המגזרים. אבל כרגע זה המצב ועל הסעיף הזה מדברים וזה לא ישתנה כי הכסף צריך להגיע לשם...היום אנחנו נצביע אם בית הספר טללים יותאם לכמות הילדים של הציבור הדתי לאומי בערד או לא, זו השורה התחתונה וכל ההצבעה כאן מתנקזת אליה".

חבר המועצה וסגן ראש העיר, אלי מצליח: "כמו שמתי אמר, מדובר בילדים, מה שמשתמע מכאן זה סוג של 'אם הילדים שלנו לא יקבלו, אף אחד לא יקבל'. הכסף הזה שייך לטללים".

חבר המועצה דודי אוחנונה וממלא מקום ראש העיר: "אני רק רוצה שיהיה ברור לחברי המועצה, 414,500 השקלים, סעיף 5, הוסבו ויש הרשאה חדשה והיא מצורפת כאן. הכסף הזה לא חוזר לחסידות גור, הוא לא היה שם. הוא עומד לטובת בית הספר טללים, זו ההרשאה. אם העירייה מסרבת לקבל את ההרשאה, זה אומר שאנחנו לא יכולים לבצע את העבודה. הכסף נשאר ויישאר לטובת בית הספר טללים והוא ממתין עד שהמועצה הזאת או המועצה הבאה תתחלף ותאשר אותו".

לשאלה, מדוע הצביעו חברי המועצה ארצי וביטמן נגד סעיף 5 לפרוטוקול?
 ענה ביטמן:
"החלפת שם התב"ר 1293 משינויים והתאמות במוסדות חינוך גור להתאמת מקלטים לחדרי ספח בבית ספר טללים". לקחת כסף מילדים עבור ילדים, למה?
דודי אוחנונה שאין לי כל אמון בו החליט שהשיפוצים בארבעת גני הילדים של גור ביהושפט, הסתיימו וניתן להעביר את הכסף.אני מזמין את הקוראים כפי שאני עשיתי ולגשת לארבעת הגנים מול פארק החבלים.לראות כיצד מעל 100 ילדים מתוך 4 גנים אמורים להסתפק בפיסת דשא אחת ומתקן שעשועים מיניאטורי אחד. אשר נמצאים רק בגן אחד, שאר שלושת הבנים עם חצר אבנים בלבד. ילדים אלו ילדים! הטעות שעשו בלב קר ניסן ודודי צועקת מול העיניים. יש להשלים את הדרוש ובמיידי לטובת הילדים.
ריקה צמח הסבירה במליאה את התנגדותה לפרוטוקול בכך "שראש העיר סרב להסביר את הסעיפים".

מעופר ארצי לא התקבלה תגובה.

סגן ומ"מ ראש העיר, דודי אוחנונה: "מדהים כיצד חבר המועצה מנו ביטמן שצעק מעל כל במה שצריך לגרש את חסידות גור מערד הפך פתאום ללוחם הזכויות של החסידות. לעצם העניין, מדובר בארבע גנים יבילים וזמניים שקיבלו פיתוח סביבתי בהתאם לתכנית ולאישור משרד החינוך. משרד החינוך אינו מאשר כמובן פיתוח יקר למבניים ארעיים שאמורים להתפנות בעוד כשנתיים ולכן אין מדובר בהחלטה של הנהלת העיר או שלי בלבד. יתרה מכך, ההחלטה להעביר את התקציב לטובת ביה"ס טללים בסיום פיתוח חצרות הגנים היא באישור מלא של משרד החינוך.
בפני חברי מועצת העיר עמדה החלטה פשוטה: לאשר או לא לאשר את קבלת הכסף ממשרד החינוך לטובת ביה"ס טללים. כעת, לאחר שחברי המועצה ביטמן, ארצי וריקה צמח מנעו את קבלת הכסף, הוא יישאר במשרד החינוך ועיר אחרת תיהנה מתקציב זה".

ראש העיר, עו"ד ניסן בן חמו: "לצערי הרב חברי המועצה מנו ביטמן, עופר ארצי וריקה צמח הוכיחו פעם נוספת שהמטרה מקדשת את האמצעים והצביעו פעם נוספת בהצבעה החוזרת נגד סעיף 5 בפרוטוקול וועדת הכספים והמשמעות היא שילדי ביה"ס טללים לא יזכו למעבדות חדשות וחדרי ספח בשנת הלימודים הקרובה וכל זאת בגלל הרצון לפגוע בהנהלת העיר".