הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

"כאן צריכה להיות גינה ופה בית קפה"

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2018-07-12 13:09:47

"כאן צריכה להיות גינה ופה בית קפה"
""כאן צריכה להיות גינה ופה בית קפה""

 

עשרות תושבים משתתפים בתכנון ההתחדשות העירונית עם אנשי מקצוע והנהלת העיר

מחזה נדיר מתרחש בימים אלה במתנ"ס: עשרות תושבים, אדריכלים, מתכננים ובכירי עירייה רוכנים כבר שבוע ימים על מפות עירוניות ומנהלים רשימות בינם לבין עצמם.

אורח לרגע יכול לחשוב שמדובר בחדר מלחמה אבל זה לא המצב. מדובר בפרויקט עירוני שמשתף את התושבים בתכנון ההתחדשות העירונית בשכונות הוותיקות בעיר. בימים האחרונים נפגשים עשרות המשתתפים לתכנון חידוש ארבעת שכונות מגורים במרכז העיר: יעלים, לבאות, טללים ואבישור וכן בחידוש פני המרכז המסחרי במטרה להחזיר את מרכז העסקים, בתי הקפה ואת תנועת התושבים לרחובות עם מקסימום נגישות, פיתוח סביבתי ויצירת תחושת חיים במקום המגורים המשותף.

התכנון מתחשב מאוד בדעותיהם של התושבים וחזונם למקום בו בחרו לחיות. את התכנון הפיזי והמקצועי מבצעים בעלי המקצוע אך הם מחויבים בתהליך לשמוע ולהטמיע בתכניותיהם את "דבר העם". תוצרי כל ערב מעובדים כבר למחרת ע"י אנשי המקצוע ומובאים לאישור התושבים וחוזר חלילה. תכנון ההתחדשות העירונית אושר ע"י ראש העיר, עו"ד ניסן בן חמו, "מתוך תפיסה שיש להחיות המרכז העירוני, להחזיר אליו את מרכז העסקים, בתי הקפה ואת תנועת התושבים. לשם כך יש ליצור רחובות עם מקסימום נגישות, פיתוח סביבתי ויצירת תחושת חיים במקום המגורים המשותף. לקידום חשיבה זו בחרה העירייה לצאת לדרך עם פרויקט בשם 'שאררט' ".

ה"שאררט" הינו התהליך מוביל בתכנון עירוני בעשורים האחרונים בארה"ב קנדה ובריטניה אשר קוצר הצלחות רבות בעיקר בתכניות בתוך המרקם העירוני בו קיים קונפליקט וריבוי אינטרסים.הליך התכנון המשותף הוא פרויקט משותף של משרד הבינוי והשיכון, קרן מיראז', עיריית ערד, המשרד להגנת הסביבה ועמותת מרחב כשאת התכנון יבצע צוות אדריכלים מהמשרד של אדר' ליאורה סטולר.