הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

תכנון התחדשות עירונית

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2018-07-05 10:36:28

תכנון התחדשות עירונית
"תכנון התחדשות עירונית"

בכל ערבי השבוע הקרוב יתכנסו תושבים ואנשי מקצוע לתכנון התחדשות עירונית

עשרות תושבים הגיעו השבוע לפגישה עם המתכננים כדי ללמוד על התהליך. ניתן להצטרף לדיונים כדי להשמיע ולהשפיע 

 

עשרות תושבים הגיעו השבוע לאולם 'חצב' במתנ"ס כדי להשתתף בהליך התכנון החדש של השכונות הוותיקות. מפגש זה של תושבים עם המתכננים והאדריכלים המקצועיים היה רק הכנה לתהליך שיתוף רעיונות, דעות והשגות לקראת תכנון ההתחדשות העירונית שיתקיים בכל ערב במהלך השבוע הבא. ראוי לציין, שניתן להצטרף למפגשי התכנון בכל שלב במהלך אותו שבוע.

תכנון ההתחדשות העירונית תעסוק בארבעת שכונות המגורים במרכז העיר: יעלים, לבאות, טללים ואבישור וכן בחידוש פני המרכז המסחרי במטרה להחזיר את מרכז העסקים, בתי הקפה ואת תנועת התושבים לרחובות עם מקסימום נגישות, פיתוח סביבתי ויצירת תחושת חיים במקום המגורים המשותף. תכנון ההתחדשות העירונית לשכונות אלה, בכללן הפטיו, יהווה את הבסיס לגיוס תקציבים ממשלתיים ופיתוח וחידוש השכונות הוותיקות הללו.

תהליך תכנון "התחדשות עירונית" ייצא לדרך כאמור מיום ראשון הקרוב בהשתתפות אדריכלים, מהנדסים, מתכננים, גורמים עירוניים, ממשלתיים ובעיקר התושבים ובעלי העסקים בעיר.

התכנון ייעשה על פי צרכי התושבים והחזון שלהם למקום בו בחרו לחיות. את התכנון הפיזי והמקצועי יעשו כמובן בעלי המקצוע אך הם מחויבים בתהליך לשמוע ולהטמיע בתכניותיהם את "דבר העם", כלומר את דעותיהם ושאיפותיהם של תושבי העיר. תוצרי כל ערב יידונו   כבר למחרת יחד עם אנשי מקצוע מכל תחומי התכנון העירוני בארץ ובעולם, הצוות המוביל והמקצועי של העיר ערד, תושבים ונציגים של מגזרים בעיר אנשי מפתח בתחום התכנון ממשרדי הממשלה השונים, נבחרי ציבור מכל הארץ, כאשר כל הצדדים המעורבים יושבים ביחד ועובדים בקרבת האתר במשך מספר ימים להכנת תכנית ברת ביצוע.

'השאררט' הינו התהליך מוביל בתכנון עירוני בעשורים האחרונים בארה"ב קנדה ובריטניה אשר קוצר הצלחות רבות בעיקר בתכניות בתוך המרקם העירוני בו קיים קונפליקט וריבוי אינטרסים.הליך התכנון המשותף הוא פרויקט משותף של משרד הבינוי והשיכון, קרן מיראז', עיריית ערד, המשרד להגנת הסביבה ועמותת מרחב כשאת התכנון יבצע צוות אדריכלים מהמשרד של האדריכלית ליאורה סטולר.