הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

החל גיוס מורים צעירים למערכת החינוך בערד

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2018-07-05 10:35:04

החל גיוס מורים צעירים למערכת החינוך בערד
"החל גיוס מורים צעירים למערכת החינוך בערד"

 

סטודנטים להוראה יעברו לערד ויקבלו מלגה והשתתפות בשכר דירה מטעם תנועת אור, העירייה ומרכז הצעירים

 

ירון רבינוביץ'

פרויקט חיזוק מערכת החינוך יצא השבוע לדרך כחלק מהליך חיזוקה הכולל של ערד. מדובר בפרויקט משותף של תנועת 'אור', עיריית ערד ומרכז הצעירים שנועד לגייס מורים צעירים לעתודה חינוכית עירונית. מדובר בתוכנית קליטה ייחודית, שמטרתה לגייס מורים ומורות המעוניינים או מעוניינות להיות מובילי שינוי חינוכי דרך עבודה במשרה בעלת משמעות. הפרויקט יעניק לסטודנטים שיסיימו את מסלולו מקומות עבודה מובטחים, דיור איכותי וקהילת אנשי חינוך מגובשת ופעילה.

במסגרת הפרויקט יקבלו המורים הצעירים מגורים בשכר דירה של 500 שקלים בלבד ולסטודנטים מתאימים תינתן מלגה נוספת בסך 10,000 שקלים.
מרכז הצעירים מוביל את הפרויקט בשטח, קולט את בקשות הסטודנטים להתקבל אליו, מראיין את המועמדים והוא גם זה שילווה את הסטודנטים במהלך השנה וישלב אותם בפעילויות חברתיות וקהילתיות בעיר ואף יבנה איתם קהילת מחנכים שתתרום למערכת החינוך כולה.

רוני פלמר, מנכ"ל תנועת אור, אמר כי "הגרעין החינוכי הוא אחד מגרעיני היוזמה שתנועת אור מארגנת לערד. טאלנטים מובילים ייצרו קפיצה באיכות החיים וגל של ביקושים בהיקף הנדרש לערד".

ראש עיריית ערד, ניסן בן חמו, התראיין בנושא לעיתון 'ישראל היום' והסביר כי, "הפרויקט הנפלא הזה נותן מענה מקצועי בפריפריה, וגם מעשיר את חיי התלמידים בכך שהם פוגשים את המורים הצעירים אחר הצהריים ברחבי העיר".