הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

12בני ובנות מצווה זכו לחגוג בירושלים

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2018-06-07 09:47:27

  12בני ובנות מצווה זכו לחגוג בירושלים
" 12בני ובנות מצווה זכו לחגוג בירושלים"

  12בני ובנות מצווה זכו לחגוג בירושלים בעזרת המחלקה לשירותים חברתיים
מערכת עיתון הצבי

מזה עשר שנים ברציפות זוכות משפחות מערד לחגוג אירוע בר/ בת מצווה ביוזמה ובמימון של ארגון עתרי"ד (עטרת תפארת רבי יצחק דרעי) בשיתוף מחלקת הרווחה והשירותים החברתיים.

האירוע רב המשתתפים מנה כ- 300 בנים ובנות עם בני משפחותיהם מכ-25 ישובים ברחבי הארץ. מצפת בצפון ועד לירוחם בדרום והוא נערך כבכל שנה בירושלים. מערד יצאה קבוצה של 12 בני ובנות מצווה המלווים בבני משפחותיהם.

בוקר האירוע נפתח עם הגעת המשתתפים למרכז דוידסון (סמוך למתחם הכותל המערבי), שם התקיימה תפילת בוקר חגיגית, קריאה בתורה וברכת כהנים מרגשת. במהלך התפילות התעטפו הילדים בטלית ותפילין אותם קבלו במתנה מבעוד מועד, התקבצו תחת חופה ועלו כולם לברך על התורה. בסיום התפילה יצאו מלווים בחצוצרות ושופרות לכותל המערבי. בסיום השמחה בכותל קבלו כל המשתתפים ארוחת בוקר קלה.
לאחר מכן, נסעה הקבוצה לקיבוץ רמת רחל שם נמשכה המסיבה בסעודה חגיגית ותוכנית אומנותית של שירה וריקודים ומופע של אומן אורח. את הילדים ברכו אנשי ציבור מכובדים. כמו כן, כבד בנוכחותו הרב שמואל אליהו, רבה של העיר צפת, וברך את כל הילדים.

בני ובנות המצווה קבלו מתנות יקרות ערך תפילין וטליתות, סידור, ביגוד והנעלה חגיגיים. כמו כן, כל ילד קבל דמי כיס בסך 70 ₪ במזומן ותעודת השתתפות באירוע. ההסעה לאירוע מומנה ע"י המחלקה לשירותים חברתיים בעיריית ערד. הארגון והליווי נעשו ע"י פנחס ווקנין ועדיאלה כהן נציגי מחלקת הרווחה, וגברת אילנית אזולאי פעילה קהילתית המתנדבת במרכז עצמה. ברצוננו להודות לתורמים מארגון עתרי"ד על שאפשרו את קיום האירוע. אנו מודים לכל השותפים ומעריכים את מסירותם, חריצותם והתגייסותם המלאה להצלחת האירוע. הנערים והנערות ובני משפחותיהם חזרו מרוגשים ומרוצים.
אחת האמהות סכמה כך: "תודה רבה לכם על יום מלא בחוויות, על כל ההשקעה. היה מאוד מרגש. אני ובתי מאוד נהנינו. לא חסכתם מאתנו. תודה רבה מעומק הלב."
אנו מאחלים מזל טוב לכל החוגגים, מרכז עוצמה, המחלקה לשירותים חברתיים.