הוסף למועדפים מערכת עיתון הצבי: 08-995-7777

ערד

והסביבה - ברוכים הבאים לערדניק, אתר החדשות המוביל בעיר ערד.

עם הפנים לעסקים בערד

מאת: מערכת עיתון הצבי writer
אודות הכתב: מערכת עיתון הצבי
תאריך: 2018-05-09 18:25:56

עם הפנים לעסקים בערד
"עם הפנים לעסקים בערד"

רווית אזוט, יו"ר התאחדות המלאכה והתעשייה מחוז דרום וערדניקית במקור, קמה זו השנה השנייה ברציפות לעבודה התנדבותית מכוונת לקהל שהיא מכירה כל כך טוב – קהל העסקים הקטנים (עד 20 עובדים) מתחום המלאכה והתעשייה .

רווית אזוט שאמונה על עסקים אלו במחוז דרום סיפרה לנו על האתגרים, המחשבות, המטרות והשאיפות לשנת הכהונה השניה.

ספרי לי מהו ארגון המלאכה והתעשייה?

"התאחדות המלאכה והתעשייה מחוז דרום אמונה על העסקים מתחום המלאכה והתעשייה ומטרתה קידומם ומינופם. במסגרת פעילות זו אנו מציעים בהתאחדות מגוון שירותים שניתנים לחברים כגון ייעוץ משפטי, ייעוץ כלכלי, סיוע בקבלת הלוואות וכדומה. כמו כן פועלת ההתאחדות לסיוע מול גופים ציבורים ורשויות מקומיות בהיבטים שונים".

מה מייחד את העסקים בתחומיכם?

תחת הארגון שלנו נמצאים לא מעט עסקים "מסורתיים" נגריות, זגגים, ענף המתכת, מפעלים וגם ספרים קוסמטיקאיות, אם נסכם, כל מי שמחזיקים עסק מתחום המלאכה והתעשייה. עסקים אלו מטבעם בעולם הטכנולוגי נתקלים באתגרים מגוונים, עסקים אלו הנמצאים באזור הדרום נאלצים להתמודד עם אתגרים הייחודיים להם גם מתוקף מיקומם הגיאוגרפי. לכן, אנו מאמינים ששיתופי פעולה יובילו למקסום הפעילות".

מה הקשר הישיר שלכם לעסקים בעיר ערד?

במסגרת תוכנית העבודה לשנת 2018 התחלנו בהתאחדות לפעול לגיבוש שיתופי פעולה אינטנסיביים מול הרשויות המקומיות. אבל לא לפני שיצאנו לשטח ופגשנו בעלי עסקים מקומיים. בערד למשל היינו לפני זמן לא רב, ביקרנו עסקים בעיר ואף פגשנו במרכז המסחרי בעל עסק ותיק שסיפר לנו על האתגרים שלו בעיר המשתנה ועל אתגרים  נוספים המאפיינים עסקים בתחומו.אני יכולה לומר בביטחון  שיש מעוף ופוטנציאל דווקא בעיר זו". 

בשלב הבא אתם תפנו לעירייה?

"כן. בשלב הבא, במסגרת הפגישות בשטח, אנו ניצור קשר עם נציגי הרשות המקומית בערד כפי שקרה ברשויות אחרות בדרום במטרה לפתוח ערוץ ישיר מולם."

 מה הכוונה ב"לפתוח ערוץ ישיר מול הרשות המקומית לטובת העסקים"?

המודל שהחל להתגבש ברשויות אחרות מבוסס על אנשי קשר שראש הרשות בחר כדי שייתן מענה למצוקות של העסקים בתחומנו. למשל בעיר דרומית אחרת, לאחר פגישה ראשונה, נקבעה פגישה עבודה עם נציגי מחלקות רלבנטיות, כך שכיום אנחנו בכל בעיה יכולים לפנות ישירות אליהם בלי הבירוקרטיה המאפיינת עסק שמנסה לפנות לבדו".

אם היית צריכה לסכם את היעד שלך לשנה הקרובה?

"ספציפית לערד, אנחנו מאמינים שגם בעיר ערד נמצא שותף אמיתי לדרך כי בסופו לכולנו יש אינטרס שהעסקים יצליחו, בינתיים אנחנו נשמח אם עסקים מקומיים יפנו אלינו וישתפו אותנו בסוגיות היום היום כדי שנוכל להגיע לפגישה עם נושאים ממוקדים לייעול התהליך כולו".

את הדברים רווית אזוט מסכמת, "צמחתי בעיר ויש לי זיקה ופינה מיוחדת הן לפרסונות והן לעסקים הקטנים בעיר. אלו  יקרים לליבי ושרותי המשרד תמיד זמינים לרשותם".